Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 05:14:05

Сьогодні служба зайнятості перебуває на порозі змін

11.08.2012   10:43Агенцiя

Підведення підсумків діяльності обласної служби зайнятості за січень-червень 2012 року та обговорення завдань на ІІ півріччя відбулося 9 серпня на підсумковій нараді за участю директорів базових центрів зайнятості та керівного складу обласного.

Перший заступник директора ОЦЗ Вячеслав Бєлогура проаналізував роботу обласної служби зайнятості за І півріччя 2012 року щодо надання якісних послуг клієнтам служби зайнятості та висвітлив актуальні питання організації роботи БЦЗ щодо реалізації активної політики на ринку праці. Зокрема він зазначив, що за розрахунками, які зроблені згідно з методологією МОП, у І кварталі 2012 року Чернігівська область мала один з найвищих у країні рівень зайнятості населення – 59,4% і при цьому, найвищий рівень безробіття – 10,6%. Це пояснюється стабільно високими темпами скорочення усіх вікових груп населення області та найвищою в Україні часткою осіб у віці, старшому за працездатний (вище 70 років) – понад 29%.

У базі даних центрів зайнятості Чернігівщини налічувалося 14500 вакансій, що на 3,5% менше, ніж за відповідний період минулого року. Рівень укомплектування вільних робочих місць склав майже 68%, що на 6% менше, ніж у І півріччі 2011 року. За шість місяців 2012 року перебувало на обліку та отримувало комплекс соціальних послуг 33600 осіб, що менше зареєстрованого ринку в січні-червні минулого року на 8,5%. До активних програм сприяння зайнятості залучено 19100 незайнятих осіб, або 57% від загальної кількості громадян на обліку.

За сприяння служби зайнятості протягом І півріччя поточного року отримали роботу 9900 незайнятих громадян – майже кожен третій з числа осіб на обліку. Зокрема, 321 безробітний започаткував підприємницьку діяльність, 780 осіб працевлаштовані на робочі місця, створені шляхом надання дотацій роботодавцям, з них – 45 випускників забезпечені першим робочим місцем.

Перший заступник підкреслив, що професійне навчання безробітних продовжує залишатися пріоритетним напрямком в діяльності обласної служби зайнятості. Протягом І півріччя набували нових професій та підвищували кваліфікацію 2900 безробітних.

До оплачуваних громадських робіт протягом І півріччя залучено 6300 осіб, що на 6,7% менше, ніж за відповідний період минулого року. Звертаючись до директорів базових центрів зайнятості, Вячеслав Бєлогура наголосив на потребі проведення досконалого аналізу стану роботи з організації і проведення громадських робіт в кожному районі і місті. Він зобов’язав посилити взаємодію з органами влади та роботодавцями щодо відпрацювання всіх можливих резервів у напрямі організації громадських робіт і раціонального використання коштів для їх проведення.

Також доповідач акцентував увагу на першочергових завданнях і пріоритетах в роботі регіональної служби зайнятості у сучасних умовах.

- Сьогодні служба зайнятості перебуває на порозі змін, пов’язаних з ухваленням нової редакції Закону України «Про зайнятість населення». Більшість послуг, до яких вже звикли наші клієнти, зазнають суттєвої трансформації, з’являться додаткові функції, будуть запроваджені нові механізми реалізації завдань, - зазначив перший заступник директора.

На нараді також було заслухано заступника директора ОЦЗ Максима Торжевського, який звернув увагу присутніх на стан охорони праці та протипожежної безпеки в центрах зайнятості області.

Начальник відділу організації сприяння працевлаштуванню ОЦЗ Сергій Роговець зупинився на наданні послуг соціально вразливим категоріям населення, зокрема людям з інвалідністю. Він відзначив, що потрібно вживати всі можливі заходи задля ефективного працевлаштування кожної конкретної людини з інвалідністю.

Підбиваючи підсумок наради, Вячеслав Бєлогура поставив чіткі завдання щодо вдосконалення пріоритетних напрямків роботи центрів зайнятості на 2012 рік.


Валентина Федусь, головний спеціаліст відділу організаційної та інформаційної роботи ОЦЗ

Останні новини Чернігівщини

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду 17:12

Напередодні свята Івана Купала у бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов літературно-містичний вечір.

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 7 липня в області одужали 32 раніше інфікованих COVID-19. З них 27 з Чернігова, двоє з Чернігівського району та по одному з Носівського, Куликівського та Ніжинського районів.

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020 14:55

7 липня консультанти Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Городнянську ОТГ.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі 12:30

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі. Таке рішення прийняте з урахуванням того, що показники захворюваності на коронавірусну інфекцію по Чернігову досить спокійні.