Олександр Мисник: Голови райдержадміністрацій та очільники міст несуть персональну відповідальність за дотримання виборчого законодавства
Голова Чернігівської ОДА Олександр Мисник сьогодні вдруге зустрівся з представниками правоохоронних органів та громадських організацій, щоб обговорити підготовку до виборів Президента України. Мета наради — скоординувати дії для забезпечення законності та прозорості виборчого процесу.
— Необхідно зробити все, щоб вибори відбулися організовано і прозоро на всій території області. Кожен громадянин України, який прийде на виборчу дільницю, повинен відчувати себе безпечно і знати, що його голос захищений, — наголосив голова ОДА.
Олександр Мисник підкреслив, що голови райдержадміністрацій та очільники міст несуть персональну відповідальність за дотримання законодавства на відповідній території. Вони мають забезпечити реалізацію всіх організаційних та технологічних завдань виборчого процесу.
Серед таких завдань: матеріально-технічне забезпечення діяльності виборчих комісій, зокрема оргтехнікою і сейфами для виборчих бюлетенів. Гарантування стабільного телефонного зв’язку та безперебійної роботи інформаційно-аналітичної системи «Вибори Президента України». Забезпечення наявності аварійного освітлення та засобів протипожежної безпеки на кожній виборчій дільниці. Створення належних умов для голосування громадянам з інвалідністю. Сприяння у роботі офіційним спостерігачам від іноземних держав та міжнародних організацій — на цьогорічних президентських виборах зареєстрована їхня рекордна кількість.
Читайте також: Громадянське суспільство, органи влади і правоохоронці об’єднають зусилля для забезпечення чесних виборів
Голова ОДА звернувся до представників Служби безпеки України та Національної поліції з проханням вжити всіх можливих заходів для забезпечення громадського порядку в області, безпечних умов для роботи виборчих комісій та для гарантування вільного волевиявлення виборців:
Заступник начальника Головного управління Національної поліції в області Дмитро Лось повідомив, що на цей час до правоохоронців надійшло 133 звернення щодо подій, пов’язаних з виборчим процесом. Було відкрито 18 кримінальних проваджень, 4 з яких вже закрито — матеріали, покладені у їх основу, не підтвердилися. Ще за 4 фактами складено адміністративні протоколи.
У день голосування за громадським порядком стежитимуть понад 2000 співробітників поліції. Безпосередньо на виборчих дільницях чергуватимуть 1400 правоохоронців.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини катував місцевих мешканців 17:20
За доказовою базою Служби безпеки заочний вирок у вигляді 12 років позбавлення волі отримав ще один російський військовий, який причетний до воєнних злочинів під час тимчасової окупації частини Чернігівської області.
У Прилуках та на Ніжинщині поліцейські викрили місцевих мешканців у незаконному зберіганні боєприпасів 16:24
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції під час санкціонованого обшуку в господарстві 53-річного прилучанина виявили та вилучили гранату із запалом.
Увага! Поліція Чернігівщини розшукує зниклу безвісти 16-річну дівчину 16:22
Чернігівським районним управлінням поліції розшукується безвісти зникла Маценко Софія Василівна, 2009 року народження, мешканка Чернігова.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 12:13
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 8 пожеж. Внаслідок цих подій загинуло 3 особи.
Делегація з Великої Британії оглянула наслідки російської агресії на Чернігівщині 11:03
Підвал у Ягідному, зруйноване приміщення Обласного молодіжного центру, пошкоджена минулого місяця п’ятиповерхівка у Чернігові – це місця, які є віддзеркаленням війни на території нашої області.