Вибори на Чернігівщині: поліція перевірила дев’ять десятків повідомлень
Станом на 26 лютого поліція Чернігівської області отримала 89 повідомлень про порушення виборчого законодавства, за якими відкрито десять кримінальних проваджень.
За час виборчої кампанії було відкрито такі провадження:
За фактом перешкоджання журналістській діяльності в Чернігові (ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу України);
За фактом порушення порядку фінансування виборчої кампанії в Чернігові (ч. 2 ст. 159-1 Кримінального кодексу України);
Три провадження за фактом перешкоджання здійснення виборчого права у Чернігові, Прилуках та Коропському районі (ч.1 та ч.2 ст. 157 Кримінального кодексу України);
П’ять проваджень за фактом підкупу виборців у Чернігові, Козельці та Прилуках (ч. 1 ст. 160 Кримінального кодексу України).
Також поліція склала два адміністративні протоколи за фактом виготовлення та розповсюдження друкованих матеріалів передвиборчої агітації без вихідних даних (ст. 212-13 КУпАП).
Повідомленння до поліції про ймовірне порушення виборчого законодавства стосувалася переважно підкупу виборців, пошкодження білбордів кандидатів або відсутності на них вихідних даних, збору особистих даних особами, які нібито проводять дослідження електоральних настроїв, розміщення агітаційних наметів тощо.
Поліція Чернігівської області відреагувала на кожне повідомлення, у більшості випадків інформація не підтвердилася.
Сектор комунікації поліції Чернігівської області
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліція скерувала до суду справу щодо розкрадання бюджетних коштів на ремонті відділення лікарні 13:15
Слідчі відділення поліції №1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури підготували обвинувальний акт щодо директора однієї з будівельних фірм, який привласнив майже 200 тисяч бюджетних гривень під час капітального ремонту одного з відділень лікарні.
Мезинський природний парк: 20 років на захисті природи 13:10
10 лютого у блакитній вітальні Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулося засідання круглого столу, присвячене 20-річчю створення Мезинського національного природного парку.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:15
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, саме: 3 пожежі.
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щуки 12:11
З 15 лютого 2026 року на Чернігівщині встановлено заборону на вилов щукиЧернігівський рибоохоронний патруль повідомляє, що з 15 лютого 2026 року, відповідно до Правил любительського рибальства на Чернігівщині діятиме заборона на вилов щуки.
Від редактора до старшого солдата: історія чернігівського медійника Сергія Кириченка 10:49
Сергій Кириченко – один з найдосвідченіших чернігівських редакторів. Майже 20 років він відпрацював у різних виданнях «Чернігівської Медіа Групи», а з початку повномасштабного вторгнення долучився до Збройних сил України.