Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:42:13

Відбулося виїзне засідання постійної комісії облради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС

02.11.2011   12:46

1 листопада на базі Чернігівської центральної районної лікарні відбулося виїзне засідання постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС.

Провів його голова комісії Валерій Зуб. Участь у засіданні взяли керівники Чернігівського району – голова районної ради Михайло Литвин та виконуючий обов’язки голови райдержадміністрації Микола Ганжа. Також на засідання були запрошені представники медичних закладів та установ соціального захисту Чернігівського, Корюківського та Семенівського районів.

Розпочалося виїзне засідання комісії з ознайомлення із роботою терапевтичного, акушерського та стоматологічного відділень ЦРЛ. Відвідали його учасники і музей історії лікарні.

Потім відбулася пленарна частина. Першим депутати розглянули питання “Про стан надання медичної допомоги закладами охорони здоров’я Чернігівського району за підсумками роботи 9 місяців 2011 року”. З відповідною інформацією виступив заступник головного лікаря Чернігівської центральної районної лікарні Володимир Чубич. Він зазначив, що робота лікувальних закладів району спрямована на виконання пріоритетних напрямків діяльності, затверджених районною програмою соціально-економічного розвитку. Головні з них – раннє виявлення та лікування соціально значущих хвороб, подальший розвиток первинної медико-санітарної допомоги та “лікарняних кас”, укомплектування медичними працівниками, покращання матеріально-технічної бази медичних закладів.

Усього в районі функціонує 78 лікувально-профілактичних закладів, в яких працюють 124 лікарі. В той же час існують і проблеми, які необхідно вирішувати. Одна з найгостріших – укомплектування медичними працівниками закладів первинної ланки охорони здоров’я. Наприклад, без жодного медичного працівника залишилися фельдшерські пункти у Золотинці та Вікторівці.

Доволі жваво пройшло обговорення другого питання порядку денного – “Про стан виконання Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”. По ньому депутатів інформували заступник начальника управління з питань надзвичайних ситуацій та захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи облдержадміністрації Володимир Дейнека та начальник відділу головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Лариса Мазій.

Виступаючі зазначили, що в області, на жаль, з плином часу негативні наслідки аварії на ЧАЕС не зменшуються. Насамперед, це стосується ліквідаторів, кількість хворих серед яких постійно збільшується. Дуже проблемним на сьогодні є і фінансування бюджетної програми “Комплексне медико-санітарне забезпечення та лікування онкозахворювань із застосуванням високовартісних медичних технологій”, яке вкрай недостатнє, а також забезпечення чорнобильців житлом. Зокрема, на черзі для поліпшення житлових умов нині перебуває 1177 сімей постраждалих, а Чорнобильська будівельна програма через відсутність фінансування згорнута.

Обговорення третього питання порядку денного роботи комісії – “Про стан медичного обслуговування сільського населення та виконання Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” у Корюківському, Семенівському та Чернігівському районах” – теж стосувалося планів вирішення назрілих проблем. Інформацію по ньому надали головний лікар Чернігівського обласного центру радіаційного захисту та оздоровлення населення Григорій Маленко, заступник головного лікаря Корюківської центральної районної лікарні Володимир Шумілін, заступник головного лікаря Семенівської центральної районної лікарні Таїса Іваненко та начальник управління праці і соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації Валентина Лугова. Як зазначили виступаючі, в числі невирішених проблем – необхідність оновлення парку лікувально-діагностичного обладнання, яке через вкрай обмежене бюджетне фінансування майже не проводиться. Старе ж обладнання на сьогодні в значній мірі вичерпало свій технічний ресурс.

Після обговорення питань порядку денного засідання комісії депутати прийняли відповідні рекомендації.

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини