На Чернігівщині вже чотири парафії Української Православної Церкви (Московського Патріархату) перейшли до Православної Церкви України
На сьогодні чотири парафії УПЦ (МП) Чернігівщини виявили бажання перейти з Московського Патріархату до Православної Церкви України.
Відтак до ПЦУ приєдналися Свято-Михайлівська парафія (село Воловиця Борзнянського району), Свято-Вознесенська парафія (село Оленівка Борзнянського району), Свято-Покровська парафія (село Ковпита Чернігівського району).У селищі Десна Свято-Гаврилівська парафія перейшла до Православної Церкви України разом з настоятелем релігійної громади отцем Ярославом (Малетичем).
Про процедуру переходу розповів настоятель Катерининського храму в Чернігові отець Роман: «Перш за все, бажання перейти повинно бути волевиявленням самої громади. Це питання має бути винесене на збори громади, більшістю голосів проголосоване, проведене за протоколом. Після цього треба звернутись із проханням про прийняття цієї громади до Православної Церкви України до керуючого Чернігівської єпархії Православної Церкви України».
Як зазначає отець Роман, поки Православна Церква України і, власне, Чернігівська єпархія, ще живуть за старим статутом, адже новий — на реєстрації в державних органах. Парафії, які вже задокументували перехід, автоматично перереєструють після ухвалення статуту.
З хронології питання:
15 грудня — Об'єднавчий собор представників українських православних церков обрав митрополита Переяславського та Білоцерківського Української Православної Церкви Київського Патріархату Епіфанія Предстоятелем єдиної помісної Православної Церкви України.
6 січня — в соборі Святого Георгія у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос про надання автокефалії ПЦУ її предстоятелю, митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.
17 січня — Верховна Рада підтримала доопрацьований законопроект, який визначає механізм зміни релігійними громадами підпорядкованості.
Останні новини Чернігівщини
КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17
Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.
Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42
Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.
Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08
8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.
Де робити, аби добре заробити? 15:34
Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:
Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09
В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.