Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 15:01:33

Щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки на території м. Чернігова

02.11.2011   12:42

Аналіз дій органів управління та сил реагування при ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків, які мали місце на території м. Чернігова у 2011 році, здійснив на розширеній міській нараді начальник міського відділу головного управління МНС України в Чернігівській області Юрій Бреус.

Він повідомив, що у 2011 році основні зусилля органів управління та особового складу служби цивільного захисту міста були спрямовані на виконання вимог нормативно-правових актів щодо реалізації державної політики у сфері запобігання надзвичайним ситуаціям та забезпечення безпеки населення і територій міста.

Водночас, незважаючи на цілий ряд організаційних і практичних заходів, спрямованих на захист населення і територій від надзвичайних ситуацій, природно-техногенна безпека залишається на недостатньому рівні і не в повній мірі сприяє сталому розвитку міста.

За інформацією ЧМВ УМНС України в Чернігівській області, у звітному періоді на території міста надзвичайних ситуацій не виникало, у попередньому році – 1. На території міста зафіксовано 128 надзвичайних подій проти 140 у минулому році. На водних об’єктах загинуло 7 чол. проти 14 у минулому році, розлив ртуті – 17 випадків проти 53, виявлено ВНП – 14 випадків проти 7. Внаслідок надзвичайних ситуацій та інших подій загинуло 14 та травмовано 119 громадян.

Протягом року здійснювались заходи щодо попередження пожеж та випадків травмування і загибелі людей на них. Всього на території міста виникло 183 пожежі, що на 22,8% менше, ніж у 2010 році, в тому числі на об’єктах господарювання, підконтрольних органам Держпожнагляду, 9 пожеж.

Щоденно в місті в середньому виникає 1-2 пожежі, економічні втрати від яких за добу складали 25 тисяч гривень. Органами цивільного захисту міста забезпечене оперативне реагування на всі випадки надзвичайних ситуацій і пожеж.

Протягом поточного року пожежно-рятувальні підрозділи виїздили по сигналу “Тривога” 529 разів, з них 224 виїзди – на гасіння пожеж, 141 виїзд на хибні виклики, 23 рази надавалась допомога іншим службам. Крім того, здійснено 141 виїзд на пожежно-тактичні заняття та навчання. В середньому за сигналом “Тривога” чергові караули здійснювали 2 виїзди на добу.

Рятувальниками та вогнеборцями підрозділів УМНС в місті врятовано життя 40 осіб і матеріальних цінностей загальною вартістю понад 8 млн. грн., не допущено знищення вогнем 84 будівель, 20-ти одиниць техніки.

Проте, полум’ям знищено 10 будівель та 3 одиниці автотранспортної техніки. Економічні втрати від пожеж зменшились на 21,7% і склали більше 2-х млн. грн.

Складною залишається ситуація із загибеллю і травмуванням людей на пожежах, так у поточному році загинуло 5 осіб, у 2010 році – 4. Крім того, травмовано під час пожеж – 2 особи проти 4-х у попередньому році.

Головними причинами пожеж та трагічних випадів загибелі людей на них, на думку Ю. Бреуса, з року в рік залишаються необережне поводження з вогнем, порушення правил монтажу та експлуатації електрообладнання, печей та тепло генеруючих установок.

В м. Чернігові на обліку знаходиться 1096 об’єктів з високим ступенем прийнятного ризику, 2886 об’єктів з середнім ступенем прийнятного ризику та 1718 об’єктів з незначним ступенем прийнятного ризику. З початку 2011 року на облік взято 14 об’єктів з високим ступенем прийнятного ризику, 149 об’єктів з середнім ступенем прийнятного ризику.

Проведено фактично планових перевірок: 1012 об’єктів з високим ступенем прийнятного ризику, 743 об’єкти з середнім ступенем прийнятного ризику. Позапланових перевірок усього, у тому числі з метою здійснення контролю за виконанням приписів згідно із вказівками УМНС України в Чернігівській області, перевірок на вимогу правоохоронних органів – 201 об’єкт з високим ступенем прийнятного ризику, 162 об’єкти з середнім ступенем прийнятного ризику.

Приписами ДПН запропоновано до виконання 27078 заходів, з яких на об’єктах з високим ступенем прийнятного ризику – 16900 заходів, на об’єктах з середнім ступенем прийнятного ризику – 10178 заходів. За результатами перевірок на розгляд органів державної виконавчої влади та відомств направлено 5 матеріалів про незадовільний протипожежний стан підпорядкованих об’єктів, проведено 9 відпрацювань секторів районів, де спостерігається збільшення кількості пожеж.

З початку року інспекторським складом секторів НПД Чернігівського МВ УМНС України в Чернігівській області було складено 453 адміністративних протоколів, якими накладено 431 штраф на загальну суму 19095,5 грн. За неотримання дозволу на початок роботи від органів ДПН за ст. 164 КУпроАП складено 26 адміністративних протоколів на суму 4760 грн.

Інспекторським складом проводилась робота по попередженню пожеж на об’єктах, які експлуатуються з грубими порушеннями вимог нормативних документів з питань пожежної безпеки, шляхом застосування запобіжних заходів. Припинено роботу підприємств і окремих виробництв -11, експлуатацію будівель, споруд – 13, роботу виробничих дільниць, експлуатацію приміщень – 253, експлуатацію агрегатів, приладів опалення, дільниць електромережі – 263, проведення будівельно-монтажних робіт – 3, проведення пожежонебезпечних робіт – 54.

З початку 2011 року місцевим органом державного пожежного нагляду УМНС України в Чернігівській області видано 130 дозволів на початок роботи підприємств та оренду приміщень. У зв’язку з наявністю порушень, які можуть призвести до виникнення пожежі або загибелі людей у 4 випадках відмовлено у видачі документів дозвільного характеру та анульовано 15 дозволів.

Основними недоліками в організації стану з питань попередження та профілактики надзвичайних ситуацій на потенційно-небезпечних об’єктах та об’єктах підвищеної небезпеки у місті, на думку Ю. Бреуса є:

незнання керівникам підприємств, установі організацій нормативно-правових актів, що регламентують організацію стану питань попередження та профілактики надзвичайних ситуацій на потенційно-небезпечних об’єктах та об’єктах підвищеної небезпеки міста;

недостатня увага окремих керівників підприємств, установ і організацій щодо питань пропаганди знань з цивільної оборони та підвищення рівня обізнаності населення щодо дій у надзвичайних, несприятливих побутових або нестандартних ситуаціях;

відсутність або недостатність накопичення резервів фінансових та матеріальних ресурсів в обсягах, що забезпечать проведення робіт, пов’язаних із ліквідацією наслідків надзвичайних ситуацій;

відсутність на деяких підприємствах штатних посадових осіб з цивільної оборони об’єкту.

За результатами перевірок складено 92 протоколи про адміністративні правопорушення за ст. 188 ч.І КУпАП. Матеріали передано до районних судів міста. Станом на 01.11.2011 року районними судами міста розглянуто 87 адміністративних справ, накладено штрафів на загальну суму 10380 грн.

На потенційно небезпечних об’єктах м. Чернігова складено 98 паспортів ПНО, розроблено 105 планів локалізації та ліквідації аварійних ситуацій і аварій, розроблено 36 декларацій безпеки об’єкта підвищеної небезпеки та проведено незалежну експертизу.

Проблемним залишається стан протипожежного водопостачання об’єктів міста. Незадовільний стан джерел протипожежного водопостачання відмічається на об’єктах різних форм власності. Відсутність належних під’їздів до вододжерел, обладнання водонапірних веж пристроями для забору води пожежними автомобілями ускладнює виконання завдань до дій за призначенням.

Суттєво не покращується ситуація із загибеллю людей на пожежах. Найбільше людей гине у житловому секторі. В минулому році в місті з вини осіб у нетверезому стані виникло 10 пожеж, у 4-х випадках їх наслідки були трагічними. Викликає занепокоєння стан протипожежного захисту об’єктів з масовим перебуванням людей, особливо закладів освіти, охорони здоров’я, культури. Стан пожежної безпеки цих об’єктів дещо покращився, про що свідчить зменшення кількості пожеж: 1 випадок в поточному році проти 7 в 2010 році, але продовжує залишається на низькому рівні.

На сьогодні в місті експлуатуються 32 будинки підвищеної поверховості (висотою 10 поверхів і вище). Системи димовидалення, автоматичної пожежної сигналізації, внутрішнього протипожежного водогону двох третин цих будинків знаходяться в несправному стані. А відновлення їх працездатності проводиться дуже повільно.

Становище ускладнюється й тим, що в пожежно-рятувальних підрозділах відсутня спеціальна техніка для гасіння пожеж та рятування людей з висотних будинків. На озброєнні пожежно-рятувальних підрозділів міста знаходиться 3 автодрабини, але здійснювати евакуацію людей за допомогою цієї техніки можна лише з висоти до 9-го поверху.

На сьогодні в підрозділах міста 50% пожежної техніки вичерпали свій ресурс і підлягають списанню. В зв’язку з цим зростають затрати на обслуговування і ремонт автомобілів, проте в минулому році ці витрати практично не були профінансовані. Отже, служба, у разі достатнього укомплектування необхідною технікою, зможе надавати допомогу населенню на більш високому професійному рівні, зауважив Ю. Бреус.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини