Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій: Українській церкві потрібні не храми - потрібна єдність вірян
Тиждень тому відбулася подія, що докорінно змінила хід всієї історії: утворено Православну церкву України. Учасники Об’єднавчого собору окреслили статут та обрали предстоятеля церкви. Ним став Епіфаній (Думенко).
Про хронологію подій та роль собору для українців розповів сьогодні під час прес-конференції Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій. Детальніше він зупинився і на внесених учора змінах до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій (об’єднань), які входять до структури (є частиною) релігійної організації (об’єднання), керівний центр (управління) якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України».
- На жаль, не правильно трактуючи закон, цією темою вже спекулюють. Підстав для хвилювання немає: ніхто не забороняє діяльність російської церкви в Україні. Ми – демократична держава і маємо понад сотню конфесій. Однак, віряни мають право чітко знати, до якої церкви вони ходять. Єдина заборона: релігійні організації, пов’язані з російською церквою, не можуть вести діяльність у структурах ЗСУ та на місцях їх дислокації. І це цілком логічно, - зауважив священнослужитель.
Також архієпископ Чернігівський і Ніжинський наголосив на можливих інформаційних провокаціях:
- Такі випадки вже мали місце на Чернігівщині. Ширяться чутки, що Православна церква України буде забирати приміщення храмів. Наголошую, процес переходу - добровільний і приймається громадою. Українській церкві потрібні не храми, не приміщення, потрібна єдність вірян. Запевняю, що всі таєнства також є дійсними: не треба перевінчуватися чи перехрещуватися. Головне в цій ситуації - зберігати спокій та розсудливість. Не вдаватися до ницих прийомів, що є «зброєю» опонентів, - сказав Євстратій.
На необхідності просвітницької роботи та роз’яснення історичних фактів акцентував і заступник голови релігійної громади святої великомучениці Катерини Андрій Лісовий.
Про реакцію віруючих Чернігівщини детальніше розповів настоятель храму великомучениці Катерини, секретар Чернігівської єпархії Православної церкви України, протоієрей Роман Кіник:
- Чернігову в цьому питанні трохи простіше: обласний центр має храми різних патріархатів. Відтак, віряни мають вибір. Складніше невеликим населеним пунктам з однією церквою.
Процес переходу має бути свідомим та самостійним. Варто зазначити, що з початком російської агресії вірян, які приходять до храму великомучениці Катерини, стало більше. Люди відповідальніше ставляться до свого духовного життя.
Останні новини Чернігівщини
У Прилуках поліцейські затримали причетного до збуту наркотиків 17:36
Співробітники відділу кримінальної поліції Прилуцького райвідділу задокументували низку фактів збуту наркотичних засобів, вчинених мешканцем Прилук. Торгівця наркотиками затримано.
Суб’єкти господарювання, які розмістили ВПО, можуть звертатись до сервісних центрів ПФУ для отримання компенсації за спожиті комунальні послуги 17:13
Постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2025 року № 616 “Деякі питання надання державної підтримки щодо розміщення внутрішньо переміщених осіб” передбачено можливість компенсації витрат за спожиті комунальні послуги, у тому числі суб’єктам господарювання, якщо житлові приміщення надаються ними безоплатно для проживання внутрішньо переміщених осіб (ВПО).
За матеріалами СБУ заочний вирок отримав рашист, який під час окупації Чернігівщини тримав у заручниках 369 цивільних людей 16:42
Завдяки доказовій базі Служби безпеки 12 років тюремного ув’язнення заочно отримав ще один рашист, який вчиняв воєнні злочини під час окупації частини Чернігівської області.
ГУ ДПС у Чернігівській області: Про результати контрольно - перевірочної роботи податкового аудиту за I півріччя 2025 року 16:01
Протягом січня-червня поточного року підрозділами управлінням податкового аудиту Головного управління ДПС у Чернігівській області проведено 857 перевірок, результати яких узгоджені, в тому числі: 19 документальних планових перевірок, 110 документальні позапланові перевірки, 728 фактичних перевірок.
Освіта без бар’єрів: у Тупичівській громаді створюють безпечний, комфортний і доступний простір для школярів 15:40
Роботи з реконструкції харчоблоку Тупичівського ліцею вже на завершальній стадії – до першого вересня планується відкриття.