Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 вересня, 23:21:35

В жовтні на Чернігівщині пройшли заходи Європейського тижня місцевої демократії

02.11.2011   09:31Агенцiя

П’ятий рік поспіль органи місцевого самоврядування, територіальні громади Чернігівщини мають змогу активно долучатися до надбань кращого досвіду представницьких органів місцевого рівня країн – членів Ради Європи, порівнювати свою діяльність з міжнародними зразками публічної влади в рамках участі у заходах Європейського тижня місцевої демократії.

Останній започаткований за ініціативи Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи та згідно з Указом Президента України від 27 вересня 2007 року “Про Європейський тиждень місцевої демократії”.

Організація цього заходу в поточному році розпочалася на Чернігівщині ще на початку липня, коли обласна рада звернулася до голів районних, міських рад області щодо забезпечення широкої участі органів місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад у Європейському тижні місцевої демократії 10-16 жовтня 2011 року.

Завдяки цьому, місцеві ради області взяли активну участь в організації та проведенні різнопланових заходів щодо інформування населення стосовно принципів, надбань та досягнень функціонування місцевої демократії в Україні та Європі, покращання форм і методів роботи органів місцевого самоврядування, сприяння обізнаності членів територіальних громад щодо шляхів вирішення питань місцевого значення.

В приміщеннях місцевих рад області були оформлені тематичні стенди, відбулися дні відкритих дверей самоврядних органів, збори активу територіальних громад за участю депутатів і виборців.

Європейська тема висвітлювалася у місцевих засобах масової інформації. У навчальних закладах відбулися цікаві зустрічі, конкурси, тематичні уроки, лекції, вечори, вікторини та багато інших тематичних заходів.

Власними силами органів місцевого самоврядування із залученням населення в територіальних громадах області під час проведення Тижня було вирішено чимало питань, пов’язаних із організацією роботи місцевих рад та забезпеченням життєдіяльності громад.

Загалом, за даними, які надійшли з усіх 22-х районів та 3-х міст обласного значення, в територіальних громадах Чернігівської області, підготовлено і проведено 2516 різноманітних заходів з нагоди Європейського тижня місцевої демократії, в тому числі: 186 зборів громадян, 434 “дні відкритих дверей” в радах, 381 зустріч депутатів із старшокласниками в школах, облаштовано 527 тематичних стендів, підготовлено більше 900 інформаційно-пізнавальних та інших заходів, спрямованих на вирішення місцевих проблем.

Звіти проведення заходів Європейського тижня місцевої демократії, надані відповідними радами області, розміщені в рубриці “Бібліотека”.


Начальник організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради Олександр Антоненко

Останні новини Чернігівщини

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо

Статистика COVID-19 на Чернігівщині: захворіли 127, одужали 45, померли четверо 16:16

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 25 вересня в області зафіксовано 127 нових випадків COVID-19.

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами

У Чернігівській ОДА обговорили проєкт Регіонального плану управління відходами 12:41

У четвер, 24 вересня відбулося засідання робочої групи щодо розробки проєкту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області, яке провів заступник голови Чернігівської ОДА Олександр Савченко.

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу

Прилуки: нагороджено переможців літературного конкурсу "Місто моє" 12:33

З нагоди відзначення 935-ї річниці міста Прилуки відділом культури і туризму міської ради спільно з Прилуцькою центральною бібліотекою імені Любові Забашти запроваджено літературний конкурс «Місто моє».

З 28 вересня Ніжин переходить до

З 28 вересня Ніжин переходить до "помаранчевої" зони 12:25

У четвер, 24 вересня Держкомісія з ТЕБ і НС встановила нове епідемічне зонування з 28 вересня, Ніжин та Носівський район перейшли у "помаранчеву" зону, в області не залишилося "червоних" зон.

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах

Щоб навчання довше тривало в звичайному режимі, в Чернігові посилять запобіжні заходи в навчальних закладах 12:22

З огляду на те, що з початком осені збільшується інтенсивність обміну інфекціями, до яких тепер додався і небезпечний ковід, у Чернігові посилять застережні заходи у школах і дитячих садочках. Таке розпорядження керівнику управління освіти дав чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на щотижневій розширеній нараді в Чернігівській міській раді 24 вересня.