Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 19 квітня, 04:16:31

ЦВК вказала суб'єктам місцевих виборів на заборону їх проведення в областях з воєнним станом

29.11.2018   19:21Агенцiя

Центральна виборча комісія України вказала суб'єктам та іншим учасникам місцевих виборів на необхідність неухильного дотримання вимог закону про правовий режим воєнного стану щодо заборони проведення виборів у тих 10 областях, де його було введено.

"При цьому визначено, що питання призначення виборів у цих областях вирішуватимуть суб'єкти їх призначення в порядку, визначеному законодавством України після припинення або скасування воєнного стану", - йдеться в рішенні ЦВК, ухваленому на засіданні в четвер.

Глава ЦВК Тетяна Сліпачук у коментарі журналістам наголосила, що комісія не скасовувала проведення місцевих виборів, а вказала суб'єктам і учасникам виборчого процесу на те, що ч.1 ст.19 закону України про правовий режим воєнного стану містить пряму норму про заборону проведення виборів.

Згідно з календарним планом 2, 9 і 16 грудня у 10 областях України, де було введено воєнний стан, планувалося проведення 9-ми проміжних або повторних місцевих виборів, призначених відповідними територіальними виборчими комісіями, а 23 грудня - 45 перших місцевих виборів в об'єднаних територіальних громадах, що призначаються ЦВК, і семи проміжних місцевих виборів.

У Чернігівській області вибори затвердили у 5-ти новооб’єднаних територіальних громадах: Борзнянській, Озерянській, Новобілоуській, Хмільницькій та Киїнській. Ще в двох ОТГ – Вертіїівській та Любецькій мали б обирати депутатів від нещодавно приєднаних населених пунктів.

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини