Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 11 липня, 08:13:46

Реформування державних та комунальних друкованих ЗМІ завершується 31 грудня

15.11.2018   10:20Агенцiя

До завершення роздержавлення державних та комунальних друкованих засобів масової інформації залишилось 2 місяці. Термін для реформування друкованих ЗМІ, засновниками яких є органи державної влади, інші державні органи та органи місцевого самоврядування, спливає 31 грудня 2018 року.

Усього за попередні майже 3 роки з 752 видань, що підлягають роздержавленню, реформувалось 260, серед яких 37% комунальних ЗМІ і 21% – державних. Чернігівська область посідає друге місце у рейтингу темпів роздержавлення в Україні, визначеному Центром демократії та верховенства права. Разом з тим, редакції двох комунальних газет області — бобровицької районної «Наше життя» та ніжинської міськрайонної «Ніжинський вісник» — ще не розпочали процедуру реформування.

Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації» були внесені зміни до статті 8 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», якими заборонено органам державної влади, іншим державним органам та органам місцевого самоврядування виступати засновниками (співзасновниками) друкованих засобів масової інформації.

Друковані засоби масової інформації, що були зареєстровані до моменту набрання чинності даних змін підлягають реформуванню у два етапи: перший – протягом одного року з дня набрання чинності цим Законом та другий – протягом наступних двох років. Наразі триває другий етап реформування.

Процедура реформування полягає, як правило, у зміні засновника друкованого ЗМІ шляхом виходу органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників).

Вихід органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування зі складу засновників (співзасновників) друкованого ЗМІ оформляється договором, що укладається між згаданими органами та співзасновниками-правонаступниками відповідно до вимог цивільного законодавства.

Зазначений договір, який обов’язково має містити умови забезпечення функціонування друкованого засобу масової інформації, збереження його назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості, є підставою для перереєстрації друкованого засобу масової інформації у порядку, визначеному Законом України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні».

Державна реєстрація (перереєстрація) друкованих засобів масової інформації місцевої сфери розповсюдження, що діють в межах Чернігівської області, здійснюється Головним територіальним управлінням юстиції у Чернігівській області.

Частиною четвертою статті 18 Закону України «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні» передбачено, що реєструючий орган визнає свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації недійсним у разі неподання після завершення процесу реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації органами державної влади, іншими державними органами або органами місцевого самоврядування, які є їх засновниками (співзасновниками), заяви про перереєстрацію відповідних друкованих засобів масової інформації.

Отже, неподання до 31 грудня 2018 року засновниками (співзасновниками) документів на проведення перереєстрації відповідних друкованих засобів масової інформації — підстава для визнання свідоцтв про державну реєстрацію таких ЗМІ недійсними.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та громадських формувань Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області, що знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Любецька, 40 А (2 поверх). Телефони для довідок: (0462) 651-586, 651-531, 644-007, гаряча ліня: (073) 211-41-24.


За інформацією Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).