Бути відповідальними перед майбутнім держави
Наприкінці жовтня відбулася Всеукраїнська нарада з питань захисту прав дитини, виступаючи на якій Президент України Віктор Янукович озвучив ряд першочергових завдань для місцевої влади.

Ігор Москаленко
Актуальну проблематику щодо надання якісної освіти, повноцінного сімейного виховання, належного фізичного і духовного розвитку, забезпечення оздоровленням і ще багато іншого, що потрібно нашим дітям, прокоментував голова постійної комісії Чернігівської міської ради з питань соціально-економічного розвитку, фінансів та бюджету, член Партії регіонів Ігор Москаленко.
На його переконання, у Чернігові підхід до вирішення питань, що розглядалися на нараді, досить виважений і відповідальний. “Буквально за останні роки ми можемо впевнено говорити про посилення уваги як до дошкільної, так і шкільної та позашкільної освіти”, – вважає І.Москаленко. Вибудувано чітку схему взаємодії відповідних структурних підрозділів міської ради, районних у місті рад. Підтримуються і реалізуються проекти громадських організацій, які опікуються багатодітними й малозабезпеченими родинами, дітьми з вадами здоров’я. До речі, проблема безперешкодного доступу дітей з особливими потребами до закладів освіти ще потребує ефективного розв’язання.
Вишукуються можливості для створення додаткових груп у дитсадках, фінансується цільова програма розвитку освіти, активно працює міський Центр туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми і молоддю. Щоб якомога більше дітей залучити до корисного дозвілля у місті створено комунальний заклад – Центр роботи з дітьми та молоддю за місцем проживання.
“Наше з вами завдання – максимально забрати дітей із вулиці, посилити роз’яснювальну роботу щодо небезпеки шкідливих звичок, “достукатися” до батьків, аби спільно – влада, школа, батьки, громадськість – працювати на майбутнє нашої держави”, – каже Ігор Іванович.
Одним із першорядних завдань є турбота про здоров’я підростаючого покоління. У цьому напрямку вкрай важливим є продовження фінансування з міського бюджету харчування дітей у школах. Позитивним здобутком є визнання дитячої поліклініки №2 “Клінікою, дружньою до молоді”. Вкрай гостро у нашому місті стоїть проблема забезпечення дитячих поліклінік і лікарень кваліфікованими кадрами, і влада працює над пошуком шляхів її вирішення. “Я підтримую тезу Глави держави, що охорона материнства та дитинства має бути серед пріоритетів реформування медицини”, – зазначає І. Москаленко.
Прикро, але зменшується кількість усиновлених дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У цьому делікатному питанні не обійтися без допомоги засобів масової інформації.
До важливих завдань у сфері захисту прав дитини Президент відніс забезпечення дітей повноцінним оздоровленням. І. Москаленко як голова комісії, що безпосередньо працюватиме з проектом міського бюджету на наступний рік, запевняє: видатки на повноцінне оздоровлення юних чернігівців будуть передбачені. Так само він сподівається на достатнє фінансування програм, які тим чи іншим чином спрямовані на покращання життя наших юних громадян. Звісно, тут не обійтися без підтримки обласної влади.
Адже як говориться в одному крилатому вислові: “Кращий спосіб зробити дітей хорошими – зробити їх щасливими”. Тож про наше майбуття треба дбати вже сьогодні.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.