Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 09:13:16

Випадок у Срібному. Спрямований проти найуспішнішої нині реформи місцевого самоврядування і проти самої України

10.10.2018   10:06

Ідеться про несправедливість стосовно виборців та обраного ними голови у Срібнянській об’єднаній територіальній громаді, що на самому півдні Чернігівщини. Майже рік тому там пройшли вибори — 57% голосів отримав Олег Куделя. На першому ж засіданні ради депутати двома третями голосів усувають його з посади, посилаючись на порушення конфлікту інтересів під час попередньої каденції.

Зазначимо, що ці депутати за збігом обставин — переважно штатні працівники місцевого агрохолдингу та прибічники однієї з провідних партій, а обраний голова не належить до жодної загальноукраїнської політичної сили, до обрання займався малим бізнесом.

Тож конфлікт інтересів справді є, питання — який. Інформація, що доходить із Срібнянського й сусіднього Талалаївського району часом нагадує кримінальну хроніку — спалили машини, «наїхали» на дрібних підприємців, погрожували...

Дуже нехороша й, на жаль, стійка тенденція. Стосовно Срібного, то там ситуація дійшла до абсурду, адже вже десять місяців місцевий суд не може приступити до розгляду справи по суті, бо його правомочність у цій справі була оскаржена однією зі сторін — селищною радою. Нарешті апеляційна та касаційна інстанції кажуть: розглядайте. І тут стається казус, гідний кінематографа: знову з’являється позов, цього разу на неіснуючу ухвалу суду, і справа відправляється по колу.

Що тут скажеш — вітчизняна судова система не наважується винести хоч якесь рішення, отже, фактично, виявляється неспроможною виконати свою функцію встановлення справедливості з причин, про які ми можемо лише здогадуватися. Це не пересічний епізод, а свідчення слабкості й безпорадності держави, зрештою — показник загрози національній безпеці. Перетнуто «червоні лінії», що можна, а чого не можна. У відповідь — тиша. Ні, вибачте, подивіться, будь ласка, на яскравий «меропад» останніх місяців.

Дозвольте нагадати задіяним сторонам: сто років тому Росія ліквідувала незалежність України переважно так, як вона спробувала це зробити 2014 року. На початку ХХ століття це вдалося — не без допомоги самих українців. А от українську козацьку державу наша північно-східна сусідка знищила інакше — граючи на корумпованості тогочасної старшинської козацької еліти, на її ненажерливості, часом безпардонності стосовно земляків. У тому числі — до місцевого самоврядування. Зрештою, за гроші та привілеї вона «злила» власну державність. Потім ностальгувала, що не заважало вірно служити іншій державі.

Події, подібні срібнянським, набирають обертів. Не стверджуватиму достеменно, але все це нагадує елементи гібридної війни, адже так створюється додаткова напруженість на місцевому рівні, толерується, а часом використовується як знаряддя політичної боротьби корупція, і, як наслідок, серед громадян посилюються розпач і зневіра у будь-які ідеали. Фортеці руйнуються ізсередини, чи не так? Мені байдуже, чи робиться таке свідомо, чи ні. Випадок у Срібному спрямований проти найуспішнішої нині реформи місцевого самоврядування та й проти самої України.

Володимир Бойко

https://day.kyiv.ua/uk/article/podrobyci/vypadok-u-sribnomu

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.