Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 3 лютого, 12:21:55

Десять років турботи про застрахованих осіб

01.11.2011   10:16Агенцiя

У системі загальнообов’язкового державного соціального страхування України важко не оцінити значення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. На сьогодні – це самоврядна, некомерційна структура, що належить до цільових позабюджетних страхових фондів.

Петро Савич

Петро Савич

Десять років тому, відповідно до Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування Фонд соціального страхування України було реформовано у Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. В області, як правонаступник обласного відділення Фонду соціального страхування України, створено виконавчу дирекцію обласного відділення Фонду. Завершенням реорганізації Фонду стало створення територіальних його структур.

У складі 10 міськрайонних дирекцій обласного відділення Фонду працює 150 кваліфікованих спеціалістів, які забезпечують виконання гарантованих державою людині праці, а це понад 300 тисяч застрахованих осіб, соціальних виплат та послуг.

Це є дієвий організм, спроможний успішно виконувати поставлені завдання.
Управління Фондом на рівні області здійснюється за принципами солідарності та паритетності правлінням, до складу якого входять делеговані представники від держави, роботодавців та застрахованих осіб (профспілки). Працюючи на громадських засадах, члени правління обласного відділення Фонду сумлінно виконує свої обов’язки по захисту інтересів застрахованих осіб.

За десять років відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності пройшло немалий і нелегкий шлях розвитку і становлення.
Життя людини ніколи не було простим, а особливо в останні роки, додались проблеми пов’язані з кризовими явищами в економіці, а це падіння обсягів виробництва, скорочення робочих місць, затримки з виплатою заробітної плати та інші негаразди і на цьому фоні особливо важливою стала система забезпечення виконання соціальних гарантій.

Сьогодні Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є одним із найбільш видаткових державних фінансових структур. Близько 120 млн. грн. на матеріальне забезпечення застрахованих осіб передбачено бюджетом Фонду на поточний рік. Більше половини витрат припадає на допомогу по тимчасовій непрацездатності, яка надається застрахованим особам у разі їх захворювання або отримання ними не виробничих травм, в тому числі витрати по оплаті листків непрацездатності по догляду за хворими дітьми віком до 14 років або за хворими членами сім’ї.

Окрім того, за рахунок коштів Фонду надається допомога по тимчасовій непрацездатності при направленні застрахованих осіб на лікування до реабілітаційних відділень санаторно-курортних закладів. Якщо застрахована особа виховує дитину-інваліда віком до 18 років, то у разі потреби стороннього догляду за нею в період санаторно-курортного лікування, їй також надається допомога по тимчасовій непрацезданості за період санаторно-курортного лікування дитини. Зазначені допомоги виплачуються працівникам підприємств, установ, організацій з урахуванням їх середньоденного заробітку в залежності від страхового стажу.

Працюючі жінки мають право на отримання від Фонду допомоги по вагітності та пологах за весь термін відпустки в розмірі 100% середньої заробітної плати.

У разі смерті застрахованої особи, а також членів сім’ї, які перебували на її утриманні, Фонд надає допомогу у розмірі 1400 грн. на поховання.

Важливим з точки зору турботи про здоров’я працюючих та членів їх сімей є розробка та реалізація Програми відновлення здоров’я застрахованих осіб та членів їх сімей, основне завдання якої – забезпечення санаторно-курортним та відновлювальним лікуванням застрахованих осіб в санаторно-курортних закладах (в тому числі санаторіях-профілакторіях), участь у реалізації державних програм щодо оздоровлення дітей в дитячих закладах оздоровлення; реалізація інших законодавчо визначених напрямків позашкільного обслуговування дітей. На реалізацію основних положень Програми за 10 років обласним відділенням Фонду використовано понад 230 млн. грн., що дало можливість використати 48,3 тис. путівок в тому числі 3,3 тис. в реабілітаційні відділення санаторно-курортних закладів на суму 137,9 млн.грн., а це майже 50 тисяч застрахованих осіб та членів їх сімей поліпшили своє здоров’я в санаторно-курортних закладах України.

В санаторіях-профілакторіях, які частково фінансуються за рахунок коштів Фонду, відпочили та поліпшили здоров’я 16,8 тис. чоловік ( в тому числі 6,7 тис. студентів педагогічного університету, на що використано 9 млн. грн.).

Крім того за кошти Фонду оздоровлено 147 тисяч дітей шкільного віку в дитячих закладах оздоровлення, використано 47 млн.

З метою зміцнення здоров’я дітей та юнацтва, ефективного використання вільного часу, більш повного їх залучення до систематичних занять фізкультурою і спортом, розширення їх доступу до спортивних закладів проводилось фінансування 27 дитячо-юнацьких спортивних шків, для чого використано 20 млн. грн.

Кожного року діти до 14 років отримували 1 млн. 300 тис. подарунків до новорічних та різдвяних свят на суму понад 14,5 млн. грн.

Така повсякденна увага, підтримка і допомога є важливою складовою реалізації державної соціальної політики, в центрі якої насамперед є людина.

І це дає підстави стверджувати, що Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності піклується про людину від народження до старості.

Пріоритетним завданням для обласного відділення та його робочих органів було і є збільшення доходної частини бюджету, забезпеченню контрольних функцій по законному, цільовому та раціональному використанню коштів Фонду, попередженню зловживань по незаконному заволодінню коштами Фонду при виплаті матеріального забезпечення застрахованим особам.

Комплекс заходів обласного відділення у протидії так званим “шахрайським схемам” при виплаті допомоги по тимчасовій втраті працездатності по вагітності і пологах, розмір якої у розрахунку на місяць дорівнює або наближується до граничної суми заробітної плати сприяв зменшенню заборгованості за Фондом аж до повної її ліквідації, а виплата такого виду допомог повернулася у правове поле.

Запровадження з 01.01.2011 року Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” вимагає від органів Фонду забезпечення додаткових заходів при наданні фінансування страхувальникам унеможливити незаконним способом заволодіти коштами Фонду, а відповідно своєчасно та в повному обсязі профінансувати всі напрямки нашої діяльності.

Робота обласного відділення Фонду дає підстави стверджувати, що покладені державою на Фонд обов’язки щодо надання допомоги застрахованим особам при тимчасовій втраті працездатності будуть забезпечені в повному обсязі вчасно.

Петро Савич, директор обласного відділення Фонду

Останні новини Чернігівщини

Лосі, козулі, дикі кабани: як чернігівець Олександр Михайлов ловить диких тварин на фотопастку 10:28

Лосі, козулі, дикі кабани, бобер та різні птахи потрапляють до фотопасток чернігівця Олександра Михайлова. Він — засновник клубу екстремального відпочинку та два роки займається таким хобі як фотополювання. Чи безпечне таке заняття та як зробити фото диких тварин у лісі – читайте далі.

Атрошенко назвав виконувача обов'язків міського голови та розповів як працюватиме міська влада Чернігова 10:23

1 лютого міського голову Чернігова Владислава Атрошенка відсторонили від відповідної посади строком на один рік. Таке рішення 1 лютого ухвалив Львівський апеляційний суд під час розгляду апеляції на рішення Яворівського районного суду, який 7 грудня 2022 року на рік заборонив міському голові Чернігова Владиславу Атрошенку обіймати свою посаду.

Заволодіння грошовими коштами природоохоронного фонду – директор підприємства постане перед судом

Заволодіння грошовими коштами природоохоронного фонду – директор підприємства постане перед судом 10:16

Новгород-Сіверською окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт стосовно директора одного з підприємств регіону за заволодіння грошовими коштами природоохоронного фонду у розмірі майже 400 тис. грн (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

Чотири обстріли із мінометів: росіяни тероризують прикордонні громади Чернігівщини

Чотири обстріли із мінометів: росіяни тероризують прикордонні громади Чернігівщини 10:12

За минулу добу, 2 лютого, російські терористи із мінометів вели вогонь по території Новгород-Сіверського району. На щастя, обійшлося без втрат.

Продовжується програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота»

Продовжується програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота» 10:07

Вона передбачає надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу. Прийом документів по першій хвилі стартував 1 лютого і триватиме по 12 лютого. Загалом у 2023 році передбачено 20 хвиль.