У центрі уваги - проблеми гендерного насильства
Засідання обласної Дорадчої ради по запобіганню торгівлі людьми відбулося 28 жовтня за сприяння Чернігівської обласної організації Спілки жінок України. Захід, участь у якому взяли представники обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, управління освіти Чернігівської міської ради, УМВС України в Чернігівській області та Чернігівської обласної служби зайнятості, проводився в рамках Всеукраїнської Акції “16 днів проти гендерного насильства”.
Відкрила захід голова обласної організації Спілки жінок України Ірина Дорожкіна. Вона поінформувала присутніх про Всеукраїнську Акцію “16 днів проти гендерного насильства”, яка має на меті привернути увагу суспільства, держави до різних форм насильства, та активізувати діяльність державних установ та громадських організацій щодо попередження насильства, торгівлі людьми, захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.
Моніторинг виконання державної програми протидії торгівлі людьми у 2010 році засвідчив, що кількість українців, які стають жертвами торгівлі людьми всередині країни зростає. Найбільше людей експлуатують в будівельній і сільськогосподарській галузях. Примус до проституції є основною формою сучасного рабства в Україні.
По Чернігівській області в 2011 році розкрито діяльність організованої злочинної групи та задокументовано 5 фактів торгівлі людьми, повідомив представник відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми УМВС України в Чернігівській області Олександр Кобзар.
Про проведення інформаційно-просвітницьких заходів по запобіганню торгівлі людьми та подоланню насильства в сім’ї серед учнів загальноосвітніх закладів розповіла начальник відділу виховної роботи та охорони дитинства управління освіти Чернігівської міської ради Наталія Фара.
За словами учасників Дорадчої ради зрозуміло, що нині на території області проводяться спільні оперативно-профілактичні операції щодо запобігання фактів насильства в сім’ї за участю представників органів внутрішніх справ, служб у справах дітей, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділів у справах сім’ї, молоді та спорту місцевих державних адміністрацій. Відповідна профорієнтаційно-роз’яснювальна робота щодо запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці, забезпечення гендерної рівності у сфері трудових відносин проводиться фахівцями служби зайнятості.
По закінченню засідання учасники обговорили напрямки подальшої інформаційно-просвітницької роботи серед населення і надання допомоги жертвам торгівлі людьми, а також прийняли рекомендації щодо подальшого попередження та запобігання торгівлі людьми.
Оксана Большак, головний спеціаліст відділу оргроботи та взаємодії з соціальними партнерами і громадськістю
Останні новини Чернігівщини
Укриття, харчоблок і осередок «Захисту України»: які новини в ліцеях у Тупичеві і Городні 11:28
Чернігівська ОВА багато уваги приділяє саме освітньому компоненту і працює над тим, щоб якомога більше дітей мали змогу навчатися очно. У рамках робочого візиту в громади начальник ОВА В’ячеслав Чаус відвідав ліцеї в Тупичеві і Городні.
Доступність починається з нас: у Чернігові відбулась тематична конференція 11:24
Питання психологічної взаємодії з ветеранами та їхніми родинами обговорили сьогодні учасники тематичної конференції, яка відбулася в КНП «Ветеранський простір». Співорганізатором події виступила громадська організація «Ветеранська спільнота України «Серцевір».
Вибухотехніки поліції Чернігівщини продовжують знешкоджувати збиті ворожі безпілотники 11:22
Днями співробітники управління вибухотехнічної служби поліції Чернігівщини знешкодили нерозірвану бойову частину ворожого ударного безпілотника, який був збитий Силами оборони України у Чернігівському районі.
Поліцейські Чернігівщини вибороли призові місця на Всеукраїнських ветеранських змаганнях 11:21
Днями у Києві відбувся турнір «Звитяга нескорених», який об’єднав 500 ветеранів, ветеранок та поранених захисників з усієї України.
Компенсаційні програми для роботодавців, які сприяють працевлаштуванню людей з інвалідністю 11:19
Служба зайнятості надає фінансову підтримку роботодавцям, які винаймають чи облаштовують робочі місця для людей з інвалідністю.