Про забезпечення осіб з інвалідністю засобами реабілітації – на профільній координаційній раді при ОДА
Про впровадження нового механізму забезпечення осіб з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації говорили днями на засіданні Координаційної ради у справах осіб з інвалідністю при Чернігівській обласній державній адміністрації, яке провела заступник голови ОДА Наталія Романова.

Відтепер, після внесення змін до відповідних нормативних документів, запроваджений адресний підхід до забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, передбачено розподіл повноважень органів виконавчої влади та місцевого самоврядування. Діятиме новий механізм фінансування – за принципом «гроші ходять за людиною».
Так, зокрема, укладатиметься тристороння угода між особою з інвалідністю, органом соцзахисту та підприємством, яке виготовлятиме протези та колісні крісла. Засоби реабілітації особи з інвалідністю зможуть вибрати по спеціалізованому електронному каталогу-класифікатору технічних засобів реабілітації За бажанням особи з інвалідністю можна отримати часткову компенсацію за самостійно придбані окремі вироби.
Проте, поки що не всі механізми врегульовані. Тож профільний департамент облдержадміністрації вже неодноразово звертався до Міністерства соціальної політики України з проханням відпрацювати проблемні питання і надати на місця чіткі рекомендації дій, щоб не допустити соціальну напругу.
Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення Олег Русін, для зазначених потреб цьогоріч область отримала 16,1 мільйона гривень. На даний час місцевими управліннями соцзахситу сформовано в Централізованому банку даних з проблем інвалідності 478 договорів на загальну суму 12,5 мільйона гривень. На сьогодні особи зазначених категорій вже отримали 979 різноманітних засобів реабілітації на суму 3,6 мільйона.
Під час засідання також мова йшла про організацію медичної та соціальної допомоги особам з інвалідністю психіатричного профілю.
За інформацією заступника начальника Управління охорони здоров’я ОДА Володимира Пуліна, минулого року поширеність розладів психіки і поведінки на Чернігівщині складала 5573,9 на 100 тисяч населення, у тому числі 4864,8 на 100 тисяч дитячого населення.
У I півріччі цього року складено 1310 індивідуальних програм реабілітації, якими визначено потребу в медичній реабілітації 1284 особам, у соціальній реабілітації (в тому числі і забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та виробами медичного призначення) – 181 хворому.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).