Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 29 березня, 01:57:38

В прокуратурі області відбулося розширене засідання колегії

17.07.2012   07:38

У прокуратурі Чернігівської області відбулося розширене засідання колегії, на якому обговорено підсумки роботи органів прокуратури регіону в першому півріччі 2012 року та заходи, спрямовані на покращення ефективності їх діяльності.

Як зазначили учасники колегії завдяки посиленню наглядової діяльності органів прокуратури вдалося підвищити ефективність роботи правоохоронних органів області. Унаслідок скоординованих дій відбулося зниження злочинності на 1,6%, зменшення кількості тяжких злочинів, у тому числі майже на чверть - умисних вбивств, розбійних нападів. Вдалося стабілізувати підліткову злочинність. На 7,8% зменшилася кількість злочинів у підлітковому середовищі, на 14,4% ? число дітей, які їх учинили.

До суду направлено 13 кримінальних справ про корупційні злочини, усі ? про хабарництво. Правоохоронними органами складено 25 протоколів про корупційні діяння. Однак питання протидії корупції ще потребують додаткової уваги.

Вжито заходів до виявлення організованих злочинних груп, які спеціалізувалися на незаконному обігу наркотичних засобів і торгівлі людьми. Загалом засуджено 16 членів злочинних угруповань, 13 з яких ? до позбавлення волі.

У полі зору прокурорів постійно перебували питання, визначені пріоритетними Генеральним прокурором України. Передусім, щодо своєчасної та повної виплати заробітної плати. За втручання прокурорів сплачено 15 млн. грн. заборгованої заробітної плати. Втім заборгованість з виплати зарплати залишається значною ? 17 млн. грн. Повністю погашено заборгованість у 12 районах області.

У зв?язку із збільшенням заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску (до 21 млн. грн.) прокуратурою проведені перевірки повноти вжитих органами Пенсійного Фонду заходів до стягнення заборгованості. За результатами перевірок до відповідальності притягнуто 47 посадових осіб, у т.ч. 36 ? органу контролю.

Прокурорами при здійсненні правозахисної діяльності порушено 49 кримінальних справ, з яких до суду вже направлено 31. Опротестовано 540 незаконних актів. За внесеними документами реагування відшкодовано понад 36 млн. грн., з яких майже 1 млн. грн. ? до бюджету.

За результатами перевірок у сфері захисту прав дітей до відповідальності приягнуто 224 службовці органів влади та місцевого самоврядування, у тому числі 14 ? контролюючих органів. Поновлено права майже тисячі дітей, на їх користь відшкодовано 568 тис. грн., порушено 4 кримінальні справи, які розглянуті судом.

Намітилась позитивна динаміка і в представницькій діяльності органів прокуратури. Пред?явлено понад 700 позовів, з яких розглянуто та задоволено більше половини на суму майже 105 млн.грн. Зокрема, на захист інтересів громадян пред?явлено понад 200 позовів на суму понад 1,7 млн. грн., розглянуто і задоволено 208 на суму 1,2 млн. грн., з них на погашення заборгованості по заробітній платі 173 тис. грн., на захист соціальних прав ? 61 тис. грн.

На захист інтересів держави за результатами розгляду позовів прокурорів до стягнення присуджено 103 млн. грн., з них у сфері державної та комунальної власності ? 8 млн. грн., бюджету ? 23 млн. грн., кредитно-фінансової сфери ? 1,5 млн. грн., паливно-енергетичного комплексу ? 66 млн.грн.

Під час колегії особливу увагу міжміськрайпрокурорів було звернуто на важливість вивчення положень нового Кримінального процесуального кодексу, який вступає в дію з 19 листопада поточного року. Цьогорічні вибори до Верховної Ради України вимагають від органів прокуратури посиленої уваги до дотримання виборчого законодавства, і при цьому залишатися поза політикою.
 

Останні новини Чернігівщини

Прес-брифінг "Діалог для трансформації конфліктів в громадах". ВІДЕО 17:03

Представники Чернігівського Ресурсного центру з розвитку місцевої демократії та керівництво Новобілоуської ОТГ розкажуть про перебіг, досягнення та виклики під час реалізації реформи місцевого самоврядування та освітньої реформи в громаді.

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині

Поліція забезпечує контроль за дотриманням карантинних заходів в Комарівці на Борзнянщині 16:58

Поліція Чернігівської області разом з рятувальниками, медиками та органами місцевого самоврядування забезпечуватиме режим карантину в селі Комарівка Борзнянського району.

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС

В ОДА провели позачергове засідання Комісїї ТЕБ та НС 12:30

Ухвалили низку важливих рішень, зокрема:

29 березня Україна перейде на літній час

29 березня Україна перейде на літній час 10:32

У ніч з 28 на 29 березня в Україні відбудеться перехід на літній час. Перевести стрілки годинника на годину вперед необхідно о 3-ій годині ранку за київським часом.

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері

Хресний хід навколо Чернігова з іконою Божої Матері "Іллінська-Чернігівська" 10:25

26 березня Хресний хід навколо Чернігова був здійснений з іконою Божої Матері «Іллінська-Чернігівська».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини