Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 19 липня, 05:47:05

Протидія насильству в родині - спільна відповідальність влади та громади

17.08.2018   12:46Агенцiя

Притягнення до кримінальної відповідальності, побудова притулків для постраждалих від насильства в родині, спеціальні програми для кривдників — і це ще далеко не всі новели Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», що набув чинності в грудні минулого року.

Детальніше з документом можна ознайомитися за посиланням.

Про особливості його реалізації та зміни формату роботи з цього напрямку в регіонах під час робочого візиту на Чернігівщину розповіла Наталія Федорович, заступник Міністра соціальної політики України.

У нараді також взяли участь заступник голови ОДА Наталія Романова, представники профільних установ та організацій, в онлайн-режимі доєдналися й РДА та ОТГ області.

— Закон виписаний таким чином, щоб під його дію підпадають не лише родини у класичному розумінні, а й особи, що мають стосунки близькі до сімейних. Це дає можливість попередити чи захистити від будь-якого виду насильства більшу кількість людей.

Передбачено створення загальних та спеціалізованих закладів для постраждалих. До слова, 8 притулків в Україні вже активно працюють. Практикується й створення соціальних квартир, де жінки з дітьми можуть перебувати нетривалий час. Більш того, з’явилася можливість відразу видавати приписи, якими кривдника зобов’язують не наближатися до жертви10 днів (за рішенням суду, що має відбутися протягом 72 годин, до півроку), — зауважила урядовець.

У свою чергу Ганна Христова, експерт з питань запобігання та протидії домашньому насильству, наголосила, що Закон базується на Стамбульській конвенції, яка напрацьовувалася протягом десятиліття і включає кращі механізми боротьби з названою проблемою: «Наше завдання створити все, аби запропоновані інструменти запрацювали, а не завмерли в стадії зародку, як Кризові центри».

Радник із питань гендернозумовленого насильства Фонду ООН у галузі народонаселення Олена Кочемировська деталізувала особливості роботи з профілактики насильства залежно від статті кривдника чи жертви.

Окремий випадок — знущання, чи то психологічне, чи фізичне, над дітьми. На жаль, за останній рік на Чернігівщині виявлено кілька жахливих прикладів насильства над малолітніми в родині.

—  Всі ці ситуації ми обговоримо у вужчому колі. За них мають понести відповідальність. Адже залишення дитини у небезпечному середовищі — злочин.

У 90-х роках поняття «насилля в родині» замовчувалося. Однак воно нікуди не зникало. Боротися з ним варто усією громадою. Небайдужість рятує життя, — наголосила Наталія Федорович.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17

Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.

У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37

Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.

«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16

Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.

Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42

Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.

«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11

Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини