Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 8 липня, 19:15:03

Торгівля людьми: дії щодо попередження

17.08.2018   11:59Агенцiя

За оцінками МОМ, Агентства ООН з питань міграції, з 1991 року від торгівлі людьми постраждали понад 230 тисяч українців. Щороку в Україні ідентифікується близько 200 жертв. Втім, як зазначають профільні експерти, ця цифра у рази більша, адже не всі постраждалі усвідомлюють своє становище або ж хочуть про це розповідати.

Про заходи, які здійснюються у сфері протидії торгівлі людьми на Чернігівщині, та супутні проблеми говорили під час «круглого столу» за участі заступника Міністра соціальної політики Наталії Федорович, заступника голови Чернігівської ОДА Наталії Романової, представників усіх дотичних структур як обласного, так і загальнодержавного рівнів.

Заступник Міністра соціальної політики Наталія Федорович: «На національному рівні питання стоїть дуже гостро. Проблеми є в кожному регіоні. Наша мета — визначити їх та напрацювати відповідний механізм, що дозволить реагувати на випадки торгівлі оперативно та якісно.

Нормативне регулювання — це добре, але небайдужа позиція кожного з нас є ключовим елементом, щоб усі законодавчі нормативи працювали. Маємо так організувати роботу на місцях, щоб люди знали, куди звертатися, і в них не виникало сумнівів щодо компетенції фахівців.

Один з ключових напрямів — потужна інформаційна кампанія. Варто детально продумати, як донести інформацію до громадян.

Особлива увага трудовій зайнятості. Адже попередженню торгівлі людьми сприяє відповідне реагування на такі проблеми як легалізація доходів, підвищення рівня заробітної плати і ефективні умови праці».

На переконання Наталії Романової, до превентивної роботи слід активно залучати й об’єднані територіальні громади. Адже на місцях можна більше дізнатися інформації про потенційних потерпілих, щоб своєчасно вжити відповідні попереджувальні заходи чи надати необхідну допомогу.

Наталія Романова: «На Чернігівщині у сфері протидії торгівлі людьми органи влади тісно співпрацюють з громадськими організаціями. Розуміємо, що реагувати треба не безпосередньо на факт, а сприяти попередженню цього явища, підвищити обізнаність вразливих груп населення щодо нових тенденцій у сфері торгівлі людьми, зокрема через трудову експлуатацію. До речі, в Україні об’єктами такої експлуатації найчастіше стають чоловіки, жінки ж страждають від сексуального рабства».

Варто зазначити, що в області впродовж 2013-2018 років статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 36 осіб, з них 18 чоловіків та 18 жінок. У 13 випадках мала місце сексуальна експлуатація, у 23 — трудова та один випадок — примушування до жебрацтва. Зокрема, 35 осіб постраждали за межами України. У 2017 році відповідний статус отримали 11 осіб, цьогоріч — 4.

Серед проблемних питань — збільшення фактів встановлення фіктивного батьківства та фіктивних шлюбів жінок з іноземцями, які прагнуть українського громадянства. Після укладення такого шлюбу вони мають повне право вчиняти будь-які дії зі своїми дітьми, в тому числі вивозити за кордон без згоди матері.

Одним із ключових моментів є трудова міграція: бажаючи отримати великі заробітки, люди виїжджають в інші регіони та країни. Вихід є — створення нових робочих місць. Тут теж потрібна допомога об’єднаних територіальних громад.

До речі, наразі в області служба зайнятості проводить дослідження щодо виявлення наявних трудових ресурсів. Паралельно вивчаються промислові та непромислові зони. Що пропонується зробити: у трудонадлишкових районах, де люди не готові виїжджати, відкрити філії потужних виробництв, що діють на Чернігівщині.

Заступник Міністра соціальної політики закликала учасників заходу посилити співпрацю всіх структур, відповідальних за протидію торгівлі людьми та допомогу постраждалим.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» готують місто до опалювального сезону 17:17

Тривають роботи з підготовки теплової інфраструктури Чернігова до проходження опалювального сезону 2025–2026 років. Фахівці КП «Теплокомуненерго» та АТ «Облтеплокомуненерго» здійснюють комплекс планових, профілактичних і відновлювальних заходів, спрямованих на безперебійну роботу системи теплопостачання та гарячого водопостачання в зимовий період.

Сприяв незаконній порубці дерев у заповіднику: на Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу посадовця лісгоспу, який спричинив державі мільйонних збитків 16:42

Слідчі поліції під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Чернігівського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу в заповіднику. Збитки, завдані державі, сягають понад 13 мільйонів гривень.

Підготовка до зими, нова система оповіщення та відновлення житла — серед тем загальноміської наради 16:08

8 липня 2025 року під головуванням заступника Чернігівського міського голови Віктора Геращенка відбулася загальноміська нарада за участю керівників структурних підрозділів та комунальних підприємств Чернігівської міської ради.

Де робити, аби добре заробити? 15:34

Відповідь на це запитання знають у службі зайнятості. На початок липня у базі вакансій обласної служби зайнятості налічувалось близько двох тисяч пропозицій від роботодавців області. І серед них є ті, хто навіть у воєнний стан готовий платити працівникам високу заробітну плату. В ТОП-10 високооплачуваних вакансій регіону увійшли:

Найкраще знають математику: що відомо про результати учасників НТМ 15:09

В основних сесіях національного мультипредметного тесту на Чернігівщині взяли участь 7 259 осіб. Явка становить 93,2%.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини