Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 серпня, 19:43:10

Вибори у новостворених громадах Чернігівщини опинилися під загрозою?

13.08.2018   18:09Агенцiя

П'ять новостворених громад Чернігівщини направили документи щодо призначення позачергових виборів у об’єднаних територіальних громадах до Центральної виборчої комісії. У Озерянській, Новобілоуській, Борзнянській, Хмільницькій та Киїнській громадах восени мають відбутися перші вибори.

Крім того, в області дві громади пройшли процедуру приєднання. Це Вертіївська ОТГ, до якої приєднуються п’ять сільських рад (Березанська, Великокошелівська, Дуболугівська, Заньківська, Черняхівська), та  Любецька ОТГ, яка приєднує Мохначівську сільську раду. Сільські ради цих населених пунктів також чекають на призначення додаткових виборів.
Доля кожної новоствореної об’єднаної громади в області та Україні сьогодні залежить від рішення Центральної виборчої комісії. Адже якщо вибори в цих громадах відбудуться у жовтні, то вони за два місяці зможуть налагодити свою роботу і у новий фінансовий рік увійти повноцінними суб’єктами господарювання, в іншому випадку результати можуть бути непрогнозованими.

Як повідомляє Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування, створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, на сьогоднішній день в Чернігівській області функціонує 37 об’єднаних територіальних громади. Всі вони з 1 січня 2018 року перейшли на прямі фінансові відносини з державним бюджетом. У березні обласна рада прийняла Перспективний план, який охоплює 100 відсотків території області, включаючи міста обласного значення. Враховуючи позитивний досвід та успіхи діючих громад, на півночі області завершує процес створення Новгород-Сіверська об’єднана громада, яка утворилася шляхом приєднання сільської ради до міста обласного значення.

Минулого тижня, 9 серпня на засіданні Центральна виборча комісія прийняла рішення про зупинення розгляду питання призначення перших і додаткових місцевих виборів до ОТГ. Комісія оприлюднила постанову №122, в якій звернулася до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя щодо надання роз’яснень стосовно наявного на сьогодні законодавчого регулювання організації і порядку проведення всеукраїнського та місцевих референдумів в Україні та призначення Центральною виборчою комісією перших і додаткових місцевих виборів без проведення місцевого референдуму щодо підтримки добровільного об’єднання територіальних громад, добровільного приєднання до об’єднаної територіальної громади, а також вирішила розглянути звернення обласних державних адміністрацій щодо призначення перших і додаткових місцевих виборів після отримання ЦВК роз’яснень.
«Реформа децентралізації зарекомендувала себе як найбільш успішна та системна реформа в Україні. Завдяки змінам, які відбуваються в результаті її впровадження, сільські території отримують нове дихання.
 
Але комусь напевно не до вподоби такі стрімкі позитивні результати та успіхи реформи. Своїм рішенням від 9 серпня центральна виборча комісія продемонструвала своє ставлення до життя мільйонів людей, які проживають на території об’єднаних громад. Станом на 10.08.2018 року у ЦВК знаходяться подання від 98 ОТГ, у яких проживає майже мільйон населення. У Чернігівській області таких громад – п’ять, на їх території проживає 31 тисяча мешканців. Це люди, які повірили в реформу і повірили, що зміни на краще можливі у нашій державі», - прокоментувала Ірина Кудрик, директор Чернігівського ЦРМС.

Хоча, як зазначають експерти, питання референдумів не має відношення до добровільного об’єднання громад і не може бути підставою для не призначення виборів в об’єднаних територіальних громадах. І своєю постановою від 9 серпня 2018 року № 122 «Про звернення до Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя» ЦВК фактично порушує конституційні права жителів територіальних громад, що прийняли рішення про добровільне об’єднання, на здійснення місцевого самоврядування та формування органів місцевого самоврядування у встановленому законодавством порядку.

На думку експертів Чернігівського ЦРМС, рішення ЦВК щодо непризначення виборів є наступом на конституційні права і свободи громадян України, і нагадує саботаж успішної реформи в нашій країні – реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. А отже, підриває віру в успішне завершення реформи децентралізації, яку міжнародні партнери України називають найуспішнішою реформою.


Чернігівський Центр розвитку місцевого самоврядування

Останні новини Чернігівщини

Напередодні Дня молоді Уряд відзначив двох представниць Чернігівщини 14:26

Премію Кабінету Міністрів України за особливі досягнення молоді у розбудові України за 2025 рік отримали Юлія Дзюба, членкиня Правління громадської організації «Профешенал гавермент», та Поліна Гомбалевська, президентка громадської організації «Українська асоціація студентів» – а також чинна голова Молодіжної ради при Чернігівській ОДА.

Здоров’я працівників та безпечні умови праці – у фокусі діалогу з бізнесом 13:15

Безпечне робоче середовище — це не лише вимога законодавства, а й важлива складова відповідального ведення бізнесу.

Для лікарень області надійшли ліки та спецобладнання від благодійників на майже два мільйони гривень 12:54

Наприкінці липня у Чернігівську область доставлено велику партію медикаментів, ортопедичних виробів та сучасного високотехнологічного устаткування.

У Чернігівському медичному центрі сучасної онкології встановлюють третій лінійний прискорювач 12:12

Цей апарат дасть змогу охопити ще більше пацієнтів. Лінійний прискорювач дозволяє проводити високоточну променеву терапію, що в рази збільшує шанси онкохворих на одужання.

На Чернігівщині продовжують реалізацію проєкту щодо підтримки дітей полеглих захисників та захисниць 11:45

Днями у Чернігові відбулася робоча нарада під головуванням заступника голови Чернігівської ОДА Івана Ващенка щодо реалізації проєкту підтримки дітей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України. Ініціатива започаткована ПрАТ «Авіакомпанія «Українські вертольоти».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини