Експеримент з ліквідацією поштових відділень викликає масове обурення, - НСЖУ
Реалізація «пілотного» проекту реформування мережі сільських відділень, який ПАТ "Укрпошта" зараз впроваджує у Чернігівській області, може призвести до різкого падіння тиражів газет та до подальшого скорочення національного інформаційного простору.

На цьому наголошують у Національній спілці журналістів України за результатами поїздки голови НСЖУ Сергія Томіленка та представників місцевих та національних видань у Городнянський район Чернігівської області. Водночас, генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський переконаний, що реформа реалізується правильно і відомство «виправить помилки» при впровадженні пілотного проекту. А редакторам газет пан Смілянський радить «навчитися писати щось цікаве» .
- Замість виконання доручення Президента України, який назвав «категорично неприйнятним» рішення про закриття сільських поштових відділень, «Укрпошта» їх масово закриває, - обурюється Сергій Томіленко. – Альтернативні пересувні відділення – поштові автомобілі – мають нестабільний графік, що викликає незадоволення селян. І результатом обурення споживачів може стати відмова від передплати місцевих та національних газет, що найбільше зараз турбує журналістів-газетярів.
Зокрема, у НСЖУ інформують, що на прикладі великого села Дібрівне Городнянського району поштова реформа означає наступне: поштове відділення закривається, завідуючій сільською поштою запропонували перевестись у далекий район області, торгівля конвертами і газетами зупинилася, автомобіль – поштове відділення – приїхав у село не о 8-30 ранку, як орієнтували селян, а після 11-00, коли розлючена черга споживачів розійшлася.
- Раніше було прекрасно, дівчата привозять пенсію, газети, ми ще в них купляли продукти із поваги через те, що вони їх возять. А зараз, щоб отримати пенсію, мені потрібно приходити і чекати годинами. Наших поштарок виганяють з роботи, а чужих присилають. Я раніше 5 газет переплачував, а зараз буду тільки одну, бо не вірю, що їх будуть вчасно привозити, – розповідає пенсіонер із Дібрівного Ростислав Маклюк.
Редактор міськрайонної газети «Новини Городнянщини» Світлана Томаш, як і її колеги з інших районів Чернігівщини, констатують, що вже втратили частину передплатних тиражів. А з вересня, коли пройде масове звільнення працівників ліквідованих сільських відділень, селяни можуть припинити поновлювати передплату на місцеві та національні газети.
- Гендиректору «Укрпошти» не завадило би побувати у таких селах i на власнi очi й вуха побачити й почути те, що ми бачимо й вислуховуємо щодня, - обурюється Світлана Томаш.
Хвилюваннями щодо втілення нової реформи пояснює нинішні нарікання генеральний директор ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський. І коментуючи у мережі Фейсбук обурення газетярів, він звинуватив керівників друкованих ЗМІ у невмінні «писати цікаво»:
- Є помилки, є саботаж з боку частини персоналу. Є хвилювання що до нового проекту, тому чекають на автівки. Все це можна спокійно виправити, - зазначає Ігор Смілянський. - Навчіться писати в газетах щось цікаве, щоб Вас читали, розміщуйте достатньо реклами і можете зменшувати вартість для клієнтів. А писати всяку пургу і очікувати що буде щастя за рахунок Укрпошти і відсутності сучасних каналів зв’язку - це не стратегія.
Директор департаменту з управління тиражем ПрАТ "Сьогодні Мультимедіа", член правління Всесвітньої газетної асоціації WAN-IFRA від України Сергій Охріменко наголошує, що «в «Укрпошти» проблеми не в економіці, а в організації ефективних бізнес-процесів. Постійно щось скорочуючи загальний результат діяльності поштового оператора лише погіршуватиметься».
У НСЖУ зазначають, що продовжуватимуть закликати Уряд та Президента відреагувати на масові претензії редакцій газет та українських читачів на непартнерські дії керівництва ПАТ «Укрпошта»:
- Реформи поштової галузі потрібно робити, прораховуючи наслідки для держави. А зараз відбуваються згубні для інформаційного простору зміни. І супроводжуються вони неприхованим презирством до журналістів з боку гендиректора «Укрпошти», - підкреслює голова НСЖУ Сергій Томіленко.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.