Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 00:55:09

Протидія торгівлі людьми — спільна справа органів влади та громадськості

31.07.2018   08:45Агенцiя

Здавалося б, у сучасному цивілізованому суспільстві немає місця такому явищу як торгівля людьми. Втім, така форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої потерпають чоловіки, жінки та діти, не втрачає актуальності для жодної країни світу, включаючи й Україну. За оцінками МОМ, Агентства ООН з питань міграції, з 1991 року від торгівлі людьми постраждали понад 230 тисяч українців. Маніпулюючи бажаннями та намірами людей, їх ошукують та експлуатують. Як цьому протистояти, говорили під час прес-брифінгу в облдержадміністрації 30 липня — у Всесвітній день протидії торгівлі людьми.

— Щороку в Україні ідентифікується близько 200 жертв торгівлі людьми. За інформацією Міжнародної організації з міграції, ця цифра як мінімум у п’ять разів більша, адже не всі постраждалі усвідомлюють своє становище або ж хочуть про це розповідати. Мова йдеться не лише про жінок та дітей. В Україні об’єктами трудової експлуатації найчастіше стають чоловіки, жінки ж страждають від сексуального рабства, – зазначила заступник голови ОДА Наталія Романова.

Трохи статистики

Упродовж І півріччя цього року Мінсоцполітики 112 громадянам України встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми (у І півріччі 2017 року – 102).

Підрозділами Нацполіції України виявлено 186 фактів, відомості про які внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ст. 149 КК України (у І півріччі 2017-го – 144 факти). За вказані кримінальні правопорушення оголошено 122 підозри у вчиненні злочину 66 особам, з яких 27 заарештовані.

Основні країни призначення громадян України – Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, ОАЕ тощо.

— На Чернігівщині впродовж 2013-2018 років статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, отримали 36 осіб, з них 18 чоловіків та 18 жінок. У 13 випадках мала місце сексуальна експлуатація, у 23 — трудова та один випадок — примушування до жебрацтва. Зокрема, 35 осіб постраждали за межами України. У 2017 році відповідний статус отримали 11 осіб, цьогоріч — 4, — поінформувала директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш.

На переконання учасників заходу, основне завдання органів державної влади всіх рівнів, громадських організацій, кожного громадянина — об’єднання зусиль для подолання даного негативного явища. Важливі також боротьба із злочинцями та злочинними угрупуваннями, які задіяні в цій кримінальній діяльності, та надання всебічної допомоги потерпілим.

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми Мінсоцполітики розпочало загальнонаціональну інформаційну кампанію, аби привернути увагу до озвученої проблеми та об’єднати зусилля для її подолання.

До речі, у Чернігові сьогодні відбудеться акція «Лабіринт можливостей» під гаслом «#ПротиДІЙ Торгівлі Людьми».

Як наголосила керівник проектів громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» Наталія Кулікова, до превентивної роботи слід активно залучати й об’єднані територіальні громади. Адже на місцях можна більше дізнатися інформації про потенційних потерпілих, щоб своєчасно вжити відповідні попереджувальні заходи чи надати необхідну допомогу.

Насамкінець між Чернігівською ОДА та ГО «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» було підписано Меморандум про співпрацю та взаємодію щодо спільної діяльності з протидії торгівлі людьми.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини