Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 20 лютого, 01:20:19

У липні борги із заробітної плати ліквідували 4 підприємства Чернігівщини

28.07.2018   11:52Агенцiя

Стан погашення заборгованості із заробітної плати на підприємствах області розглянула профільна комісія Чернігівської облдержадміністрації 27 липня. Засідання провела заступник голови ОДА Наталія Романова.

Як повідомив директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Олег Русін, на 1 липня 26 підприємств Чернігівщини заборгували найманим працівникам понад 17 мільйонів гривень. У липні з кола боржників вийшли 4 суб’єкти господарювання, які ліквідували півтора мільйона гривень боргу.

Так, на сьогодні майже 11 мільйонів гривень заборгованості із заробітної плати припадає на 13 економічно активних підприємств. Найбільшими боржниками серед них є ДП «Ніжинський комбінат хлібопродуктів» (2,2 мільйона гривень), ПАТ «Чернігівський завод радіоприладів» (2,4 мільйона гривень), ПАТ «Готель Градецький» (1,7 мільйона гривень), ТОВ «Роллінг Геймз» (1,6 мільйона гривень), ДП «Чернігівторф» та його філії Ірванцівський і Смолинський торфозаводи (1,4 мільйона гривень).

Майже третина, або більше 5 мільйонів гривень – борги підприємств, які зупинили свою економічну діяльність або стосовно яких реалізовуються процедури відновлення платоспроможності боржника чи визнання його банкрутом.

У територіальному розрізі заборгованість із зарплати відсутня у 15 районах області. Найбільші борги – в Чернігові (11,1 мільйона гривень) та Ніжині (3,8 мільйона гривень). Серед боржників також підприємства Прилук, Бобровицького, Борзнянського, Козелецького, Менського, Семенівського, Сосницького та Чернігівського районів.

Основні причини такої ситуації – невисока платоспроможність, труднощі з реалізацією виробленої продукції, несвоєчасні розрахунки замовників, нестача обігових коштів. Негативно впливає на процес ліквідації боргів тимчасове призупинення виробничої діяльності або зменшення обсягів робіт, неефективність проведення процедур ліквідації, санації та банкрутства. 

Аби захистити своє право на отримання зарплатні, чимало працівників звертаються до суду, якщо не знаходять спільної мови з роботодавцем.

Цьогоріч на виконанні в органах державної виконавчої служби області перебувало 1026 рішень про стягнення близько 15 мільйонів гривень заборгованості із заробітної плати. Наразі виконано 429 таких документів на суму понад 8 мільйонів гривень.

Борг чотирьох підприємств-боржників, до яких застосовуються судові процедури банкрутства, – майже 2 мільйони гривень. У першому півріччі 2018 року з кола банкрутів виведено 5 юридичних осіб, що мали заборгованість із заробітної плати. Це ТОВ «Чернігівський завод будівельних матеріалів», ПАТ Будівельна компанія «Домобудівник», ТОВ «Ватес», ПП «Новгород-Сіверська бавовняно-ткацька фабрика», ТОВ «Теплосервіс».

– Необхідно підвищити ефективність співпраці всіх гілок влади з правоохоронними органами, управлінням Держпраці в області, Головним територіальним управлінням юстиції, щоб активізувати погашення боргів, – підсумувала Наталія Романова.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині

12 мільйонів гривень аліментів повернуто у січні дітям на Чернігівщині 17:18

Коли байдужість батьків до власних дітей перетинаємежу дозволенного, на захист економічних прав молодого покоління приходять фахівці юстиції.

"Реквієм Небесній Сотні". У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов вечір патріотичної поезії 16:57

Пам’ять Героїв Небесної Сотні у бібліотеці ім. М. Коцюбинського вшанували читанням віршів патріотичної тематики.

Системні перевірки заправок в області тривають

Системні перевірки заправок в області тривають 13:53

Чергове засідання робочої групи з ліквідації нелегального обігу нафтопродуктами провів сьогодні заступник голови Чернігівської ОДА Андрій Подорван.

Про роботу КП

Про роботу КП "Чернігівводоканал" у 2019 році 13:47

Комунальному підприємству «Чернігівводоканал» у 2019 році завдяки збалансуванню обсягів подачі та реалізації води вдалося утримати її втрати на досить низькому рівні - 13,3%. Для порівняння: нормативно дозволений рівень втрат для врахування у водних балансах на сьогоднішній день для ліцензіатів НКРЕКП становить 30%. Про це повідомив начальник КП «Чернігівводоканал» Сергій Малявко на розширеній нараді 18 лютого.

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах

Головним управлінням Держпродспоживслужби в Чернігівській області проводиться санітарно-просвітницька робота в районах 13:30

Представники Бобровицького районного управління Держпродспоживслужби провели роз’яснювальну роботу з реалізаторами харчових продуктів, зокрема молочної продукції, стосовно недопущення до обігу фальсифікату.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини