Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 лютого, 23:04:59

Валерій Куліч: Найважливіші інвестиції - у здоров'я людей

26.07.2018   09:27Агенцiя

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації, з коштів, виділених на фінансування медичної галузі області протягом останнього десятиріччя, близько 60% припадає на 2016–2018 роки. Лише на покращення матеріально-технічної бази лікувальних закладів за ці три роки було використано більше 535 мільйонів гривень.

— Ми добре розуміємо: якою б високою не була кваліфікація наших лікарів, без належного обладнання вони не зможуть надавати медичні послуги сучасного рівня, — коментує ситуацію голова облдержадміністрації Валерій Куліч. — На жаль, з роками здоров’я людини не стає міцнішим, тож в області, де третина населення — пенсіонери, медицині потрібно приділяти якнайбільше уваги. Тому я намагаюсь особисто координувати важливі проекти, що стосуються галузі охорони здоров’я.

Одним із найбільших задумів, реалізованих у медицині Чернігівщини, стало придбання й облаштування у новозбудованому корпусі обласного онкодиспансеру лінійного прискорювача. До початку його роботи — лічені тижні. Це означає, що кілька тисяч жителів області щороку зможуть лікуватися на рівні світових стандартів у нашому обласному центрі, а не в столиці чи за кордоном. І, що важливо, лікування за допомогою лінійного прискорювача буде безкоштовним.

Відчутні зміни на краще й у Чернігівській обласній лікарні. Тут придбаний та ефективно використовується сучасний ангіограф. Крім того, завдяки появі новітнього медичного обладнання відкрилися відділення кардіології та торакальної хірургії, впроваджено інтервенційні (внутрішньосудинні) методи лікування. Триває облаштування сучасного приймально-діагностичного відділення, де стане можливим не лише оглянути пацієнта, а й провести певні дослідження, малі оперативні втручання. Це дозволить не втрачати часу та підвищити ефективність надання допомоги.

Ще одним наочним прикладом оновлення галузі охорони здоров’я є створення єдиної оперативно-диспетчерської служби області. Тепер усі виклики 103 надходитимуть до єдиного диспетчерського центру в Чернігові, і вже звідти диспетчер скерує найближчу до виклику карету швидкої допомоги. Таким чином планують досягти більшої координованості дій та оперативності при наданні екстреної медичної допомоги.

Читати також: Всі райони області будуть підключені до центральної диспетчерської екстреної медицини до кінця року, — Валерій Куліч

Робота над осучасненням рівня медичних послуг не припиняється. Для закладів охорони здоров’я придбано 43 автомобілі. Триває процедура закупівлі апарата магнітно-резонансної томографії для обласної лікарні. Це буде перший такий апарат у комунальній власності.

Продовжується в області і реконструкція лікарень та медичних установ обласного, районного та міського рівнів.
 

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу

В області відпрацьовані заходи із запобігання поширенню коронавірусу 16:17

26 лютого голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко провів об’єднане засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і тимчасової протиепідемічної комісії щодо координації роботи із запобігання занесенню та поширенню на території області випадків захворювання коронавірусом.

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови

Депутати підтримали рішення щодо знесення недобудови "Дворянського зібрання" на Валу 16:08

27 лютого на засіданні 52-ї сесії Чернігівської міської ради 7-го скликання депутати підтримали питання щодо визначення відповідального управління міської ради, якому буде доручено провести необхідні заходи, пов’язані зі знесенням багаторічної недобудови на Валу, з урахуванням однієї правки.

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно

Щодо захворюваності на ГРВІ та грип. Офіційно 12:55

Епідемічна ситуація щодо захворюваності на грип та ГРВІ як в Україні, так і в області відповідає середньорічному рівню для даної пори року.

Капелі бандуристів - 10 років

Капелі бандуристів - 10 років 12:48

Своє перше десятиліття відзначив один з найунікальніших бандурних колективів України — Капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Затвердили бренд міста

Затвердили бренд міста "Ніжин-завжди різний" 12:16

26 лютого на черговій 68 сесії Ніжинської міської ради VII скликання було прийнято важливе рішення для громади «Про організаційні заходи щодо визначення бренду міста Ніжина».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини