Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 25 жовтня, 14:10:11

Всі тарифи мають бути економічно обґрунтовані, щоб люди розуміли, скільки сплачують вони і скільки - бюджет

21.07.2018   13:25

Всі тарифи на будь-які послуги комунальних підприємств мають бути не занижені, а економічно обґрунтовані. Навіть якщо йдеться про соціальні послуги, за які чернігівці (враховуючи рівень зарплат у нашому місті) сьогодні не сплачуватимуть повну реальну ціну. У таких випадках з бюджету треба компенсувати частину вартості послуги, але людям все одно треба показувати об’єктивні цифри – скільки насправді коштують ці роботи, скільки з цієї суми сплачують вони і скільки - бюджет.

Про це говорив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 липня на засіданні виконкому міської ради.

Питання виникло у зв’язку з затвердженням тарифів для КП «Зеленбуд» на послуги з комісійного обстеження зелених насаджень. Як з’ясувалося, в цих тарифах враховані не всі витрати підприємства на послугу, тобто об’єктивно вони – нижче собівартості. Але ж повністю економічно обґрунтований тариф був би занадто високим для бюджету пересічного чернігівця.

Владислав Атрошенко:

- Я не заперечую: нам потрібно враховувати платоспроможність громадян. Але абсолютно всі тарифи повинні бути окупними. У разі, якщо будемо виходити на ситуацію, коли громадяни не спроможні за цим тарифом заплатити, я вважаю, що ми повинні в бюджеті міста виділити певну кількість коштів на покриття різниці тарифу. І чітко говорити громаді, скільки додаємо з бюджету. Про це треба звітувати, щоби люди це чітко розуміли.

Сьогодні вони не розуміють, що в них, наприклад, сміття вивозиться по збитковому тарифу. Вони розуміють тільки те, що це дорого їм. Тарифоутворення – дуже делікатне питання, де ми обов’язково повинні враховувати можливість людей заплатити. Але в разі їх неспроможності ми повинні показувати, що собівартість послуги, наприклад,  500 гривень, 377 у нас тариф, а решта покривається з місцевого бюджету.

На переконання міського голови, така система є економічно більш правильною та сприятиме кращому розумінню того, куди спрямовуються кошти громади.

При такій системі в діяльності комунальних підприємств повинно бути чітко розділено: скільки коштів витрачається ними на виконання тих робіт, які потрібні всьому суспільству і які бюджет оплачує повністю, а скільки – на послуги, і хто в яких пропорціях відшкодовує вартість цих послуг.  А вони, в свою чергу, повинні мати чітко прораховану собівартість. І ця цифра на всі роботи по всіх КП має чітко доводитися до громади.

- Зараз у нас деякі тарифи існують лише «щоб ми трошки щось покривали». Але тариф – це поняття суто господарське. Це більше до управління економіки питання, - зазначив міський голова. - Який при цьому буде тариф для населення – інше, окреме питання, але люди мають розуміти, яку частину реальної вартості послуги вони сплачують.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Поліція Новгород-Сіверського району оголосила неповнолітньому про підозру у вбивстві через необережність

Поліція Новгород-Сіверського району оголосила неповнолітньому про підозру у вбивстві через необережність 09:59

Слідчий Новгород-Сіверського районного відділу поліції за процесуального керівництва прокуратури оголосив 17-річному жителю Семенівської територіальної громади про підозру в ненавмисному вбивстві.

Зенітники навчаються вражати повітряні й наземні цілі

Зенітники навчаються вражати повітряні й наземні цілі 09:55

Унікальний мультимедійний комплекс для навчання обслуги зенітної установки ЗУ-23-2 функціонує у 169 навчальному центрі «Десна», що на Чернігівщині.

Залишення в небезпечному для життя стані – підозрюють двох поліцейських на Чернігівщині

Залишення в небезпечному для життя стані – підозрюють двох поліцейських на Чернігівщині 09:50

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури двом співробітникам управління патрульної поліції в Чернігівській області повідомлено про підозру у завідомому залишенні без допомоги особи, яка перебуває в небезпечному для життя стані, що спричинило її смерть (ч. 3 ст. 135 КК України).

Політична шахівниця № 4:

Політична шахівниця № 4: "адекватний кандидат" від "Рідного дому", питна вода від обласної ради, проблеми з теплом у Ніжині 09:44

Представляємо увазі наших читачів новий випуск проекту «Політична шахівниця», присвяченого ключовим подіям, явищам та тенденціям суспільно-політичного життя Чернігівщини. Даний випуск проекту хронологічно охоплює часові проміжки минулого тижня (18 – 24 жовтня).

Чернігівщина готується до негоди: відбулися командно-штабні навчання

Чернігівщина готується до негоди: відбулися командно-штабні навчання 09:32

Минуло тижня дорожники, надзвичайники та правоохоронці відпрацювали координацію спільних дій в умовах зимової негоди.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини