Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 15 липня, 06:07:59

Всі тарифи мають бути економічно обґрунтовані, щоб люди розуміли, скільки сплачують вони і скільки - бюджет

21.07.2018   13:25

Всі тарифи на будь-які послуги комунальних підприємств мають бути не занижені, а економічно обґрунтовані. Навіть якщо йдеться про соціальні послуги, за які чернігівці (враховуючи рівень зарплат у нашому місті) сьогодні не сплачуватимуть повну реальну ціну. У таких випадках з бюджету треба компенсувати частину вартості послуги, але людям все одно треба показувати об’єктивні цифри – скільки насправді коштують ці роботи, скільки з цієї суми сплачують вони і скільки - бюджет.

Про це говорив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко 19 липня на засіданні виконкому міської ради.

Питання виникло у зв’язку з затвердженням тарифів для КП «Зеленбуд» на послуги з комісійного обстеження зелених насаджень. Як з’ясувалося, в цих тарифах враховані не всі витрати підприємства на послугу, тобто об’єктивно вони – нижче собівартості. Але ж повністю економічно обґрунтований тариф був би занадто високим для бюджету пересічного чернігівця.

Владислав Атрошенко:

- Я не заперечую: нам потрібно враховувати платоспроможність громадян. Але абсолютно всі тарифи повинні бути окупними. У разі, якщо будемо виходити на ситуацію, коли громадяни не спроможні за цим тарифом заплатити, я вважаю, що ми повинні в бюджеті міста виділити певну кількість коштів на покриття різниці тарифу. І чітко говорити громаді, скільки додаємо з бюджету. Про це треба звітувати, щоби люди це чітко розуміли.

Сьогодні вони не розуміють, що в них, наприклад, сміття вивозиться по збитковому тарифу. Вони розуміють тільки те, що це дорого їм. Тарифоутворення – дуже делікатне питання, де ми обов’язково повинні враховувати можливість людей заплатити. Але в разі їх неспроможності ми повинні показувати, що собівартість послуги, наприклад,  500 гривень, 377 у нас тариф, а решта покривається з місцевого бюджету.

На переконання міського голови, така система є економічно більш правильною та сприятиме кращому розумінню того, куди спрямовуються кошти громади.

При такій системі в діяльності комунальних підприємств повинно бути чітко розділено: скільки коштів витрачається ними на виконання тих робіт, які потрібні всьому суспільству і які бюджет оплачує повністю, а скільки – на послуги, і хто в яких пропорціях відшкодовує вартість цих послуг.  А вони, в свою чергу, повинні мати чітко прораховану собівартість. І ця цифра на всі роботи по всіх КП має чітко доводитися до громади.

- Зараз у нас деякі тарифи існують лише «щоб ми трошки щось покривали». Але тариф – це поняття суто господарське. Це більше до управління економіки питання, - зазначив міський голова. - Який при цьому буде тариф для населення – інше, окреме питання, але люди мають розуміти, яку частину реальної вартості послуги вони сплачують.


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:47

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19

У Чернігівській області за минулу добу +4 нових випадки COVID-19 13:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 11 годину вівторка 14 липня у Чернігівській області за минулу добу виявили чотири нові випадки інфікування коронавірусом. ПЛР-тест підтвердив захворювання у трьох жительок Прилуцького району та однієї жінки з Чернігова. Усі вони перебувають на госпіталізації у закладах охорони здоров’я.

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно

Завершити двотижневу самоізоляцію можна самостійно 12:45

Протягом чотирьох місяців на базі КНП «Чернігівський обласний центр громадського здоров’я» ЧОР працює обласна «гаряча» телефонна лінія з протидії коронавірусній інфекції (0800507070).

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі

Упродовж минулої доби вогнеборці ліквідували 3 пожежі 12:37

За минулу добу підрозділи Управління ДСНС України у Чернігівській області 3 рази залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян та 1 на транспорті.

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну 12:31

У чернігівській школі №19 завершують капітальний ремонт басейну. Відкритий для учнів та учениць не лише цієї, а й сусідніх загальноосвітніх та спортивних шкіл, він може приймати для занять плаванням до 10 груп на добу.