Чернігівщина - серед лідерів із формування об’єднаних територіальних громад
Децентралізація вивільняє потенціал громад. Дедалі переконливішими стають показники, які демонструють зростання спроможності органів місцевого самоврядування, особливо ОТГ, ефективно використовувати надані реформою можливості.
– Як і раніше, найдинамічніший показник моніторингу – кількість громад, що скористалися механізмом міжмуніципального співробітництва. За минулий місяць ще 51 громада, об’єднавши ресурси, почала вирішувати важливі для розвитку територій питання. Отже, зараз уже понад 860 громад спільно реалізують 199 договорів у сфері поводження з побутовими відходами, водопостачання та водовідведення, безпеки, соціальних, адміністративних послуг тощо, – так прокоментував перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України В’ячеслав Негода дані щомісячного моніторингу процесу децентралізації влади та реформування місцевого самоврядування, що здійснюється Мінрегіоном.
Моніторинг також демонструє, що 665 об’єднаних територіальних громад у дуже стислий термін – протягом двох місяців – підготували і затвердили проекти майже на усю суму інфраструктурної субвенції, яка складає цього року 1,9 мільярда гривень.
– Завдяки цьому будівництво та ремонт комунальних закладів, доріг, водогонів, електромереж, благоустрій парків, скверів тощо почнеться в громадах не в кінці осені чи навіть взимку, як у минулі роки, а вже зараз, – зауважив перший заступник Міністра.
Нагадаємо, що Чернігівська область цього року отримала 143,3 мільйона гривень субвенції для ОТГ, за рахунок яких заплановано реалізувати 176 проектів.
До речі, Чернігівщина – одна з шести областей, де перспективний план формування ОТГ, поданий на затвердження КМУ, покриває 100% території регіону. Такий же показник мають Донецька, Луганська, Рівненська, Херсонська та Хмельницька області.
Загалом же 24% території країни все ще не покрито перспективними планами, 128 районів із 490 районів (не враховуючи 25 окупованих) досі не беруть участі у процесах добровільного об’єднання громад.
– Вкотре закликаю керівництво районів та областей брати активну участь у питанні створення спроможних громад, максимально сприяти цим процесам. Ми стрімко наближаємося до чергових місцевих виборів, які логічно буде проводити на новій територіальній основі. І значною мірою від нас з вами залежить, як завершиться формування цієї основи – добровільним чи адміністративним шляхом, – наголосив В’ячеслав Негода.
Перший заступник голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко зазначила:
– У Чернігівській області вже функціонує 37 ОТГ, чекають призначення перших виборів ще дві ОТГ – Озерянська та Борзнянська, у трьох ОТГ – Вертіївській, Любецькій, Носівській – триває процес приєднання суміжних сільських рад. Ми і надалі працюємо над впровадженням реформи децентраліції в регіоні, акцентуючи на тому, що ОТГ мають бути фінансово спроможними.
Зауважимо, що за загальним рейтинговим показником Чернігівщина займає 5 позицію. У тому числі має 3 місце за відсотком населення ОТГ до загальної кількості населення, 4-те – за покриттям ОТГ площі області, 5-те – за кількістю ОТГ.
За інформацією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та інфраструктури України
Останні новини Чернігівщини
Поки триває відновлення електропостачання, всі критичні служби діють за відпрацьованим планом – В’ячеслав Чаус про ліквідацію наслідків обстрілів енергосистеми 10:19
Ліквідація наслідків обстрілів енергооб’єктів російськими терористами – з цього питання начальник ОВА В’ячеслав Чаус провів термінове засідання обласної комісії з питань з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Залучено і всіх комунальні служби міста Чернігова.
«Вистояли. Вижили. Переможемо»: у Чернігові презентували фільм про захисників і захисниць та вручили почесні нагороди 09:38
Традиційно 1 жовтня українці відзначають День захисників і захисниць. В обласному центрі вітали військовослужбовців, рятувальників і правоохоронців.
День захисників та захисниць України: у Чернігові вшанували воїнів та підняли «Прапор Надії» 09:16
Учора у Чернігові біля Катерининської церкви замайорів «Прапор Надії». Це символ віри у повернення українських полонених і зниклих безвісти. Його підняв колишній військовополонений, воїн 119 окремої бригади Регіонального управління Сил ТрО «Північ» Сергій Маценко.
2 жовтня: цей день в Україні і світі 09:12
2 жовтня відзначають Міжнародний день боротьби проти насилля, Міжнародний день соціального педагога, Всесвітній день без алкоголю, Всесвітній день сільськогосподарських тварин, Всесвітній день повітряної кульки, Всесвітній день гри, День аудіофіла.
Прилуцькі поліцейські затримали чоловіка, який завдав смертельних тілесних ушкоджень власній матері 11:31
Оперативники Прилуцького районного відділу поліції затримали 45-річного мешканця Линовицької громади, який завдав своїй 70-річній матері тяжких тілесних ушкоджень, що призвели до її смерті. Чоловікові загрожує до 10 років позбавлення волі.