Бюрократичний коктейль: обов’язково до меду порцію дьогтю - навіть при гендерній рівності
Ініціативний та прогресивний заступник Міністра юстиції України, висуванець із громадського сектора Олена Сукманова - продемонструвала високий клас управління та напружений ритм роботи, провівши низку зустрічей з представниками аграрно-промислової сфери Чернігівщини та взяла участь у протокольному засіданні оперативного штабу з питань захисту прав землевласників та представників аграрного бізнесу (так званого, «антирейдерського» штабу). Від Чернігівської ОДА поважну місію виконувала молода та прогресивна перша заступниця голови ОДА - Свириденко Ю. А.
Олена Сукманова позиціонує себе як один із ініціаторів ідеї створення оперативних «антирейдерських» штабів, висококваліфіковано, чітко, конкретно окреслила супутнє коло проблем, пов’язаних із рейдерством в аграрній сфері. Вона довела до слухачів важливість цих штабів як платформи для проведення більш ефективного попередження злочинних дій в аграрній сфері. Загалом пані заступник Міністра відзначила порівняно стабільну ситуацію в Чернігівському регіоні та відносно незначну як кількість звернень до опер штабу та мобільних груп, так і проявів рейдерства. З цим не змогла не погодитись Юлія Свириденко.
Але, традиційно, з’явився дьоготь!! Пані замміністра поскаржилась, у традиціях сучасної влади, що низька ефективність роботи та порівняно низька кількість скарг, ціла низка проблем, що призводить до рейдерства, викликана низькою юридичною освіченістю громадян і в якості панацеї поскаржилась на корумповані суди і відсутність повноважень у Міністерстві.
У відповідь представники громадськості і аграрного сектора на конкретних прикладах довели, що саме рівень адміністрації та прорахунки керівництва Чернігівської ОДА призвели до недовіри людей до владних інстанцій.
Зокрема, за рік роботи зі складу оперативного штабу були звільнений зі скандалом на всю Україну його керівник, заступник голови пан Леонід Сахневич. За ним покинули штаб ще кілька представників ОДА. Одну із служб, до якої, перш за все, рекомендувала звертатись заступник Міністра, Президент України охарактеризував як «гніздо рейдерства та корупції».
Представник профспілок акцентував також увагу на тому, що в самій Чернігівській ОДА тривалий час, на офіційному рівні, займались бюрократичними відтисками та не вважали боротьбу з рейдерством завданням, до якого має бути причетна ОДА. Після робочої дискусії робота перейшла в інформативне, конструктивне русло, багато в чому завдяки професійності керівника управління юстиції пана Трейтяка О. М.
Неупереджений погляд свідчить про те, що саме Міністерство юстиції України та його територіальне управління взяло на себе відповідальність і стало координуючим органом, який, ламаючи бюрократичний опір на місцях та супротив аграрних баронів-розбійників, об’єднало владні структури для захисту майнових та немайнових прав в аграрному секторі, захищати фермерів та селян. Така позиція повністю поділяється профспілками.
Але приведений в кінці зборів конкретний факт: коли лише за допомогою штабу було попереджено нахабне рейдерство за новою схемою під «кришею» голови Новгород-Сіверської РДА та безпроблемний прес-реліз, викладений обласною державною адміністрацією як матеріали, свідчать: до ліквідації рейдерства дуже далеко, як і до покарання осіб, причетних до рейдерства, особливо чиновників.
Федерація Незалежних Профспілок України
Останні новини Чернігівщини
У Чернігові поліцейські затримали підозрюваного у зґвалтуванні та погрозі вбивством жінці 10:02
Поліцейські Чернігівського райуправління встановили та затримали зловмисника, який в одному з мікрорайонів Чернігова зґвалтував жінку, погрожуючи їй ножем. Затриманому повідомили про підозри у злочинах та помістили його до ізолятора тимчасового тримання.
Грант на створення, розвиток або відновлення виробництв переробної промисловості після російських обстрілів 09:38
До урядової програми надання грантів на створення або розвиток виробництв переробної промисловості Державна служба зайнятості доєдналась у 2023 році, а влітку 2025 року до них додалися гранти для підприємств, які оновлюють основні засоби виробництва, знищені або пошкоджені внаслідок збройної агресії Російської Федерації.
Заступниця міського голови Вікторія Пекур обговорила зі студентами інструменти соціальних змін 09:36
Заступниця Чернігівського міського голови Вікторія Пекур 1 травня взяла участь у зустрічі зі студентською молоддю, тема якої «Від норми до практики: як лобіювати соціальні зміни через органи місцевої влади».
Зарплати вчителям, шкільні автобуси та укриття на Чернігівщині – на спеціальному освітньому селекторі з урядовцями 08:54
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із першим заступником Костянтином Мегемом, заступницею Жанною Шерстюк і керівниками профільних структурних підрозділів долучився до освітнього селектора під головуванням Премʼєр-міністерки Юлії Свириденко. Модерував заступник керівника Офісу Президента Віктор Микита.
Бюджети Чернігівщини у квітні 2026 року отримали 2,5 мільярди гривень податків та зборів 08:50
Головне управління ДПС у Чернігівській області дякує кожному, хто сплатив податки, адже сьогодні це має особливу вагу. Попри всі воєнні ризики, постійні атаки росіян, пошкодження енергетичної інфраструктури, деяких виробничих потужностей, платники податків продемонстрували відповідальність перед країною