Чернігівська міська рада виділила додаткові кошти на лікування чернігівців
Чернігівська міська рада, сьогодні, 31 травня затвердила Програму боротьби з онкологічними захворюваннями та внесла зміни до Програми профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань.

Програма боротьби з онкологічними захворюваннями розрахована до 2021 року і її метою є підвищення ефективності заходів з профілактики, раннього виявлення онкопатії, покращення рівня надання медичної допомоги хворим на злоякісні новоутворення, зниження інвалідизації онкологічних хворих, рівня смертності від раку; підтримка у реабілітаційний період, створення умов для продовження та поліпшення якості життя онкологічних хворих.
Загальний орієнтовний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми з міського бюджету складає 28,29 млн грн, у тому числі за роками: 2018 рік – 800,7 тис. грн, 2019 рік – 12485,2 тис. грн, 2020 рік – 13498,1 тис. грн, 2021 рік – 1513,1 тис. грн.
За інформацією управління охорони здоров’я міської ради, щороку в місті виявляється понад 2 тисячі захворювань на злоякісні новоутворення, а помирає від них більше третини хворих, з них майже кожен п’ятий - працездатного віку.
При обговоренні цього питання начальник управління охорони здоров’я міської ради Владислав Кухар зазначив, що цього року для лікарень та поліклінік міста будуть закуплені мамографи.
З урахуванням запропонованих депутатськими комісіями правок рішення було прийняте.
Для лікування хворих на гострий інфаркт міокарда Чернігівська міська рада на поточний рік додатково спрямувала 1 млн грн. А саме, для надання спеціалізованої кардіоангіохірургічної допомоги хворим з гострим коронарним синдромом. Такі зміни до міської Програми, яка була розроблена минулого року, сьогодні внесли депутати міської ради.
За інформацією управління охорони здоров’я міської ради, у Чернігові щорічно реєструється близько 500 випадків захворювань на гострий інфаркт міокарда. Відповідно до наказів МОЗ України та протоколів лікування такі пацієнти підлягають екстреному оперативному втручанню по відновленню кровотоку в коронарних артеріях. Ці хворі госпіталізуються до Чернігівської міської лікарні № 2, на базі якої функціонує спеціалізоване відділення з відповідним обладнанням для лікування хворих на гострий коронарний синдром.
За кошти державного бюджету також закуплені стенти для хворих з гострим інфарктом міокарда з підйомом сегмента ST (STEMI). Але їх недостатньо для всіх таких хворих у місті впродовж року. Тому є нагальна необхідність у закупівлі додатково стент-систем за кошти міського бюджету для проведення оперативних втручань.
Вартість 1 стент-системи без лікувального покриття складає близько 6 тисяч грн, а стент-системи з лікувальним покриттям – близько 14 тисяч грн. На виділені кошти місто може придбати 120 стент-систем для надання медичної допомоги хворим на гострий інфаркт міокарда.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.