Медичне обслуговування населення області, яке постраждало від аварії на ЧАЕС. ДОВІДКА
Аварія на Чорнобильській атомній електростанції, що знаходиться в 70 кілометрах від м.Чернігова, визнана світовим співтовариством як одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства.
За адміністративними даними, в області на 1 січня 2018 р. пенсії учасників ліквідації аварії на ЧАЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи отримувала десята частина пенсіонерів (33,2 тис.).
На обліку в медичних закладах області перебували 7,7 тис. ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС, 1,3 тис. евакуйованих із зони дії радіації, 47,2 тис. жителів територій, що підлягають нагляду, 11,8 тис. осіб, батьки яких належать до названих вище категорій, та 540 народжених від них дітей.
Серед постраждалих захворюваність у 2017 р. становила 68 тис. випадків у розрахунку на кожні 100 тис. осіб, які перебували на обліку (у 2016р. – 66 тис.).
Найбільш поширеними були хвороби органів дихання (35,1 тис.) та системи кровообігу (4,4 тис.).
У 2017р. 1,4 тис осіб, які перебували на обліку, отримали санаторно-курортне лікування.
Головне управління статистики у Чернігівській області
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.