Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 16 квітня, 20:10:00

Аптек з "доступними ліками" стало більше

11.04.2018   11:18Агенцiя

Нагадаємо, що з квітня 2017 року діє урядова програма «Доступні ліки»: пацієнти за рецептом лікаря можуть отримати безкоштовно або з доплатою медикаменти для лікування певної патології. Це серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальна астма.

З лютого цього року Кабмін розширив перелік препаратів, що входять до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. В оновленому переліку 239 торгових назв препаратів.

Цьогоріч на «Доступні ліки» для жителів Чернігівщині виділено понад 26,6 мільйона гривень державної цільової субвенції. Станом на 10 квітня виписано 186 903 рецепти.

Розмір відшкодування вартості ліків з початку року становить понад шість мільйонів гривень. Середня вартість рецепта склала 44,72 гривні.

Найактивніше «доступними ліками» користуються у Срібнянському районі (150,02%), Сновському (115,93%), Куликівському (111,19%), Коропському (106,82%) та Чернігівському (103,45%). Найменше виписано рецептів у Бобровицькому (51,41%), Городнянському (59,88%), Ніжинському (64,48%), Носівському (64,96%) та Семенівському (71,81%) районах.

В області постійно зростає кількість аптек, залучених до реалізації програми: якщо у січні цього року їх налічувалося 142, то на 1 квітня — 156. Зокрема, протягом березня залучилися 5 аптек: по дві у Борзнянському та Прилуцькому районах, одна — у Сновському. Загалом договори укладені з 33 суб’єктами господарювання. При цьому у Семенівському, Срібнянському, Талалаївському районах у реалізації програми «Доступні ліки» задіяні лише по одній аптеці.

За розрахунками Управління охорони здоров’я ОДА, найкраще співвідношення кількості населення та числа задіяних у програмі аптек склалося у Корюківському районі: на кожну аптеку-учасника програми там припадає 3822 людини, у Куликівському — 4191 людина, у Ніжині — 4412, у Чернігівському районі — 4794, у Прилуцькому — 5084. Натомість у Семенівському районі до такої аптеки мають звертатися 17747 осіб, у Бобровицькому — 16360, у Носівському — 14498.

Реалізація урядової програми «Доступні ліки» в області триває.


За інформацією Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністр

Останні новини Чернігівщини

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 16:18

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила понад 20 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

На Прилуччині поліцейські викрили схему незаконного видобутку корисних копалин та повідомили про підозру посадовиці комунального підприємства 16:16

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури викрили протиправну діяльність посадовиці комунального підприємства, яка організувала незаконний видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

 Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини»

Як молоді створити громаду своєї мрії: в обласному центрі відбувся дослідницький ідеатон у межах проєкту «Молодіжна візія Чернігівщини» 16:14

У лютому цього року в регіоні стартував проєкт «Молодіжна візія Чернігівщини» – дослідження участі молоді в прийнятті рішень у громадах.

«Армія відновлення» 16:12

Протягом січня-березня 2026 року службою зайнятості на Чернігівщині видано 2425 направлень на суспільно корисні роботи для понад 900 громадян області. Люди працюють за строковими трудовими договорами. На оплату їх праці спрямовано 15 млн гривень.

Медична допомога постраждалим від аварії на ЧАЕС – у діалозі з медиками і громадськістю 15:03

У Чернігівській ОВА говорили про доступність медичної допомоги для людей, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини