Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 24 жовтня, 12:36:21

Про підтримку сімей, молоді та дітей - на колегії профільного департаменту

05.04.2018   10:37Агенцiя

Про підсумки роботи Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА за 2017 рік говорили під час засідання профільної колегії. Участь у заході взяла заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова.

Директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту ОДА Ніна Лемеш поінформувала присутніх про минулорічну роботу. Зокрема акцентувала увагу на проведеній літній оздоровчій кампанії, якою охоплено майже 56 тисяч дітей області. Зокрема, відповідні послуги отримали 1335 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. На ці потреби використано 61,5 мільйона гривень. Облдержадміністрація тісно співпрацює з громадськими організаціями, фондами, які займаються виїздом дітей за кордон. Відтак, у 2017 році в інших країнах оздоровилися майже 400 дітей з Чернігівщини.

Як зазначила Ніна Лемеш, особлива увага в області приділяється національно-патріотичному вихованню. Наразі діє відповідна цільова програма до 2020 року. Впродовж 2017 року проведено більше 30 заходів, спрямованих на формування громадської позиції, національно-патріотичне виховання, самовдосконалення та інтелектуальний розвиток молоді, в тому числі чотири всеукраїнські: інформаційно-просвітницька акція «Сучасні медіа для національно-патріотичного виховання», табір «Яструб – 2017», семінари-тренінги «Форпост – Північ» та «Захист патріотів України – Чернігів».

У 2017 році реалізовано та профінансовано 5 молодіжних проектів національно-патріотичного спрямування, розроблених громадськими організаціями, на виконання яких надається фінансова підтримка з обласного бюджету. Це «Ленд АРТ мобілізація 2017» та кінокемп «Кіносарай 2017» в мистецькому хуторі Обирок, сплав для дітей з активною громадською позицією та дітей учасників АТО, молодіжний спортивно-патріотичний табір «Січ» та художній конкурс «Мистецтво — проти засилля корупції».

У Чернігові відзначили учасників обласного художнього конкурсу «Мистецтво — проти засилля корупції»

Восени минулого року в області реалізували патріотично-виховну програму «Війна, якої немає!», до якої долучилося майже 8 тисяч учасників. Це, зокрема, проведення виставок, флешмобів, зустрічі з родинами загиблих героїв на сході країни тощо.

Читати також: Завершення обласної патріотично-виховної програми «Війна, якої немає»: результати та враження

Йшла мова і про підтримку багатодітних сімей, яких в області налічується понад 6600. Найбільше таких родин проживає у Чернігівському, Козелецькому, Прилуцькому, Бахмацькому, Корюківсьому районах та місті Чернігові.

У 2017 році в рамках Комплексної обласної програми підтримки сім’ї, забезпечення ґендерної рівності та протидії торгівлі людьми на період до 2020 року придбано предмети побуту для покращення умов проживання сімей на суму майже 416 тисяч гривень (за кошти обласного бюджету).

Акцентували увагу учасників засідання на протидії насильства у родинах. Упродовж 2017 року на Чернігівщині зафіксовано 2961 відповідне звернення (на 16,7% менше у порівнянні з 2016-м). По відношенню до дітей зафіксовано 13 фактів насильства, що майже на 44% більше, ніж у 2016 році (9 звернень).

— Сумнозвісна подія у Ніжинському районі — трагічна загибель дворічної дитини — показала, що робота всіх органів нескоординована та незлагоджена. Маємо в першу чергу забезпечити чіткий механізм взаємодії на місцях, аби не допускати повторення таких трагічних випадків. Крім того, потрібно активно залучати громадськість, аби пропагувати серед населення створення патронатних сімей, яких наразі маємо лише одну, — наголосила заступник голови ОДА.

Серед розглянутих питань — участь провідних спортсменів Чернігівщини в зимових Олімпійських і Паралімпійських іграх 2018 року у Пхьончхані (Республіка Корея).

Також під час заходу затвердили перспективний план роботи колегії Департаменту  сім’ї, молоді та спорту ОДА на 2018 рік.


Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

 

Останні новини Чернігівщини

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА

Про підсумки роботи промисловості в січні–вересні. ДОВІДКА 12:28

Індекс промислової продукції області за підсумками січня–вересня 2020 р. становив 91,5%.

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус

У Прилуцькій гімназії №1 урочисто відкрили другий корпус 12:16

23 жовтня, у Прилуках відкрили новозбудований другий корпус місцевої гімназії. В урочистостях взяли участь перший заступник голови Чернігівської ОДА Віталій Загайний, міський голова Прилук Ольга Попенко, народні депутати України, керівники установ та організацій, педагоги, батьки та учні.

"Джинса" у друкованих ЗМІ на Чернігівщини: немарковані матеріали та двозначні рубрики 11:32

ОПОРА проаналізувала чернігівські газети, які виходили друком в жовтні 2020 року. Ознаки прихованої політичної реклами зафіксованов11 публікаціях, а матеріали з ознаками «джинси» - в п’яти з восьми друкованих видань.

Обласний філармонійний центр підсвічується

Обласний філармонійний центр підсвічується 11:21

Будівля Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм стає яскравішою.