Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 29 квітня, 00:15:42

У Чернігові говорили про втрачену українську землю – Стародубщину

22.03.2018   08:34Агенцiя

“Круглий стіл” під назвою “Стародубщина – втрачена українська земля” відбувся у Чернігові за ініціативи громадського об’єднання КМГО “Справедлива історія Чернігівщини”.

Захід було приурочено, до 100-ліття ухвалення урядом УНР Закону про адміністративно-територіальний устрій України, згідно з яким Стародубщина, визнавалася частиною Української Народної Республіки, ставала повноправним утворенням у складі незалежної України – землею під назвою Сіверщина, а Стародуб її земським центром.
Учасники заходу: історики, громадські діячі, журналісти, зокрема представники НВР “Правий Сектор”, ГО “Самооборона Майдану”, ПП “СіЧ”, ГО “Вільні Люди”, Український інститут національної пам’яті.

– “Це наш перший захід, – зазначив голова КМГО “СІЧ” Сергій Кропива, – наше завдання озвучити нашу позицію та звернути увагу громадськості, на проблему втраченої української землі – Стародубщини, яка нині перебуває у складі Російської Федерації.

Чи має хтось інформацію, про те, як там нині живеться українцям, в умовах того, що нині на Стародубщині розгортаються російські військові бази, як там з дотриманням Прав людини, чи захищені українські активісти, що мешкають у цьому краї, скільки з них було затримано? Наразі, це питання без відповідей.

Тож одним із завдань, що ставить перед собою наша громадська організація, окрім просвітницької роботи це відстеження ситуації на Стародубщині, зокрема у дотриманні прав та свобод українців, що проживають у цьому краї”.

– “Стародубщина – віддавна тісно пов’язана з Україною, тільки невеличкий проміжок часу, в 16 ст. вона перебувала у складі Московії, і тільки нещодавно – у 1919 р. вона перейшла до складу Росії, – розповів представник УІНП Сергій Горобець, – Історія втрати Стародубщини, це дуже вагомий аргумент у спілкуванні офіційного Києва та Москви, якщо Росія говорить про “справедливість” у контексті Криму, то повернення Стародубщини до України, було б дуже справедливим кроком”.

– “Українська громадськість не тільки не забуває про Стародуб як про старовинне місто з традиціями самоуправління та осередок козацтва, – наголосив представник мережі “Вільні Люди” Юніс Аскеров, – У світлі останній подій, як то зміна геополітичної ситуації, порушення міжнародних домовленостей, які, на мою думку збільшують ймовірність розпаду Російської Федерації, Україна повинна не забувати про долю своїх синів на Стародубщині іі вже з самого початку нестабільності взяти їх під свою опіку”.

– “Для початку, нам варто унаочнити, що ж ми розуміємо під поняттям Стародубщина, – роз’яснив представник політичної партії “СіЧ” Олександр Максимець, – Сьогодні територія української Стародубщини поширюється на частину Брянської області Російської Федерації – Гордіївський, Злинківський, Климівський, Клинцівський, Красногорський, Мглинський, Новозибківський, Погарський, Почепський, Стародубський, Суразький та Унецький райони.
За різними оцінками, площа відкраяної від України у 1919 році землі становить від 14 до 19 тисяч квадратних кілометрів, це як половвина Чернігівської області, з населенням близько 500 000 чол., нині за офіційним переписом, українців тут налічується до 4%. Українська влада не повинна забувати про українців Стародубщини”.

По закінченню виступів, присутні розповіли про подальші плано роботи КМГО “СІЧ”: поглиблення просвітницької роботи, щодо популяризації іісторіії Стародубщини як в Україні так і за її межами та видання книги “Історія Стародубщини”.


ПРЕС-СЛУЖБА КМГО “СІЧ”

Останні новини Чернігівщини

Що роблять громади області з тисячами тонн відходів від руйнувань через війну 15:41

На сьогодні у Чернігівській області обліковується 16,7 тисячі тонн відходів від руйнувань, що утворилися внаслідок пошкодження будівель та споруд під час бойових дій, терористичних актів, диверсій, а також під час робіт з ліквідації їх наслідків.

Для рятувальників з Чернігова запустили безкоштовний онлайн-курс англійської мови 15:29

Мережа освітньо-культурних просторів Гончаренко центр запускає безкоштовні онлайн-курси англійської мови для працівників ДСНС Чернігівщини.

Допомагаємо переселенцям та ветеранам війни знайти роботу 15:25

Соціальні мережі та медіа, дистанційне навчання, онлайн-зустрічі, електронний документообіг – цифровізація сьогодні має вплив на кожну сферу нашого життя, але і живе спілкування та очний обмін думками, ідеями, інформацією теж не втрачає своєї актуальності.

Напад на журналістів телеканалу “Дитинець”: рік марного розслідування 09:56

Минуло більше року від резонансного для Чернігова порушення прав журналістів на професійну діяльність.

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею

Новий тролейбусний маршрут, який з'єднає Шерстянку і Подусівку з центром та Бобровицею 09:43

У Чернігові розширюють тролейбусну мережу. Додається новий маршрут, який з'єднає мікрорайон Шерстянка, де до цього ніколи не курсував електричний громадський транспорт, через Подусівку та центр міста, з Бобровицею.