Щонайменше шість громад Чернігівщини можуть залишитися без відділень Укрпошти
З першого червня в Чернігівській області у селах з кількістю населення менше 2000 осіб (за статистикою із 1488 сіл області 1269 є такими) закриють відділення «Укрпошти». Замість них по дорогах між населеними пунктами будуть курсувати поштові авто, які розвозитимуть пресу, пенсії, прийматимуть комунальні платежі та надаватимуть інші послуги.

На думку представників ПАТ «Укрпошта» це виглядатиме наступним чином. У село приїжджатиме поштовий автомобіль з бригадою працівників. У визначеному місці – клубі або сільраді – буде знаходитися «точка присутності». В цьому приміщенні один із працівників бригади з автоматизованим робочим місцем (ноутбук із необхідними програмами) прийматиме комунальні та інші платежі. Інші двоє працівників бригади розноситимуть та розвозитимуть по селу пенсії, періодику, посилки.
«Чернігівська область обрана першою у якості пілотної, бо, як було сказано, має досить велику територію з відносно низькою щільністю населення. Після впровадження проекту досвід Чернігівщини, звичайно, можна буде застосовувати і в інших регіонах», - пояснює Олена Дорошенко директор Чернігівської регіональної філії ПАТ «Укрпошта». За її словами в області буде створено 130 маршрутів, які покривають всю область.
Звичайно, що будь-які реформи, зміни завжди важко сприймаються населенням, особливо у сільській місцевості. І пілотний проект «Укрпошти» із новою формою обслуговування клієнтів у селах не викликає у них нічого, окрім, невдоволення та занепокоєння. Люди ще не встигли звикнути до децентралізації, реформ освіти та медицини. А тут ще і поштове відділення закриють… Все. Не буде пошти, школи, ФАПу (потібне підкреслити) – не буде села. А винна у всьому децентралізація…
Представники ОТГ Чернігівської області занепокоєні ситуацією з Укрпоштою. Шість об'єднаних територіальних громад у своїх центральних садибах не мають 2000 жителів. І тоді виникне ситуація, що у громаді будуть всі послуги окрім поштових?
Наприклад, у Макіївській громаді на сьогодні 1800 жителів. Отже, за розрахунками підприємства громада не матиме свого відділення. «Переважну більшість нашого населення, особливо пенсіонерів, дуже хвилює закриття поштових відділень у таких селах як наше, яке планується в рамках пілотного проекту в Чернігівській області. Пошта – це не розкіш. Вона виконує важливу соціальну функцію. І особливо турбує ця проблема нас в об’єднаних територіальних громадах. Коли ми започатковували громади, коли держава запроваджувала реформу децентралізації, то лозунгом було покращити життя, наблизити послуги до людей, розбудувати соціальну інфраструктуру. А тепер ми в ОТГ побачимо весь негатив», - зазначає Віктор Броварець, заступник Макіївського сільського голови. Він вважає, що лозунг економічної ефективності має поступитися турботі про людей.
Його думку підтримує і голова Лосинівської об’єднаної громади Володимир Андрієць: «На жаль у нас така демографія, що більшість населення пенсійного віку. І тому це не тільки доставка пенсій, це і сплата комунальних платежів, доставка преси, все лежить на листоноші. Тому я вважаю, що не можна скорочувати поштові відділення у невеликих населених пунктах, особливо листонош. Вважаю, що реформи повинні проводитися для блага людей, а не для того, щоб ставало гірше».
Можливо фахівцям та експертам «Укрпошти» перш, ніж говорити про такий масштабний проект реформування варто було поспілкуватися з головами громад Чернігівщини і знайти рішення, які б задовольнили і населення, і підприємство.
Такі наміри оптимізації бізнесу, що мають соціальні наслідки, потрібно, в першу чергу, обговорювати з місцевими радами, головами громад, місцевим населенням. Будь-якому реформуванню, в тому числі і у сфери поштових послуг, має передувати конструктивний діалог з усіма зацікавленими сторонами.
"Чернігівський монітор"
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42
Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.
Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10
Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.
У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47
На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.
У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07
Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.
Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).