У міському парку перепоховано 11 воїнів часів Великої Вітчизняної війни
Останки 11 воїнів, що загинули у 41 році сьогодні урочисто перепоховали у міському парку. Близько сотні н.-сіверців та гостей міста прийшли до братської могили, аби віддати данину пам’яті воїнам, які загинули, захищаючи наше рідне місто, та помолитися за їх світлі душі.

Працівники обласного пошукового клубу “Патріот” за 10 років своєї роботи знайшли останки більше сотні воїнів, загиблих у роки Великої Вітчизняної війни. Одинадцятьох з них нещодавно знайдено на території району.
Олександр Світличний – голова пошукового клубу “Патріот”: “Сьогодні будемо ховати одинадцять бійців, які загинули в 1941 році. Прізвища трьох встановлені. Всі вони родом з Сибиру, з Єкатиринбурзької області.”
Олександр Миколайович зазначив, що кожен воїн, який загинув, захищаючи рідну землю, повинен мати гідне місце поховання, адже їм ми завдячуємо своїм життям. У день визволення від фашистських загарбників 11 бійців, які загинули, захищаючи наше рідне місто, були урочисто перепоховані. Міський голова Сергій Пунтус відкрив мітинг з нагоди перепоховання солдатів-визволителів.
Сергій Пунтус – міський голова: “Війна нагадує про себе тисячами обелісків та братських могил, вони святиня нашої пам’яті. І сьогодні ми зібралися, щоб відкрити в нашому місті ще одну святиню, поховати одинадцять солдатів-визволителів, які загинули в боях за визволення нашого міста.”
Імена воїнів, які вдалося встановити, будуть занесені до національної книги пам’яті, зазначив перший заступник голови Новгород-Сіверської РДА Іван Гавриленко. Проте люди також повинні пам’ятати та шанувати пам’ять тих, хто для історії назавжди залишиться невідомим солдатом.
Іван Гавриленко – перший заступник голови райдержадміністрації: “Велика Вітчизняна війна навіки вкарбована в історичну та генетичну пам’ять українського народу. Ми свято зберігаємо пам’ять про події минулої війни, про її учасників і жертв, які загинули під час тих буреломних подій. Проте історя зберегла імена далеко не всіх, багато з них і до нашого часу залишаються невідомими. Пам’янемо сьогодні всіх жертв тієї страшної війни, ми згадуємо минуле, але думаємо про сьогодення і завтрашній день. Пам’ять про війну та її жертв не розділяє, а об’єднує наше суспільство. Схиляємо голови перед жертвами війни і пам’ятаємо, що наше майбутнє залежить від кожного з нас. Світла їи пам’ять.”
Представники влади подякували працівникам пошукового клубу “Патріот” за їх роботу, важливу не тільки для суспільства, а і для совісті кожної людини. В свою чергу пошуківці передали музею свої знахідки, які допомогли встановити імена героїв-визволителів. Велика Вітчизняна війна закінчилась більше 60 років тому, але, на жаль, ми не можемо віддати почесті всім, хто загинув, адже не знаємо всіх місць поховань. З такими словами звернувся до присутніх військовий комісар Олег Отрощенко. Багато говорили цього дня про воїнів-визволителів рідного краю, про їх героїчні вчинки, самопожертву заради майбутніх поколінь. І ми це повинні пам’ятати. Присутні на перепохованні схилили голови перед відомими і безіменними жертвами війни, помолилися за їх світлі душі. Отець Моісей відслужив панахиду. Після неї труни з останками опустили в землю, присутні попрощалися з героями.
Автор О.Лельотко
http://www.trksiver.com.ua/component/content/article/1-newsraionu/301-perepohovannja.html
Останні новини Чернігівщини
Керівництво поліції Чернігівщини ініціювало службове розслідування за фактом інциденту в Чернігові під час заходів оповіщення 17:23
14 липня під час здійснення заходів оповіщення, передбачених чинним законодавством, військовослужбовці ТЦК та СП Чернігова у супроводі поліцейських підійшли до двох громадян, аби перевірити військово-облікові документи.
У Чернігові відзначили День Української Державності 16:41
Біля Меморіального знаку на честь Героїв, які загинули в російсько-українській війні, зібралася громадськість, представники влади і духовенства, аби вшанувати памʼять про всіх борців за українську державність.
За матеріалами СБУ заочну підозру отримали троє воєнних злочинців, які командували обстрілом Чернігова і вбили 20 мирних жителів 16:07
Служба безпеки зібрала беззаперечні докази воєнного злочину на командувачів російських військ, які причетні до ракетного обстрілу цивільної інфраструктури, масового вбивства та каліцтва громадян України у місті Чернігів 16 березня 2022 року.
Презентація історичного роману Василя Краса "Потреба під Конотопом" 15:35
13 липня у великому читальному залі Чернігівської ОУНБ імені Софії та Олександра Русових відбулася презентація історичного роману українського письменника Василя Краса "Потреба під Конотопом".
Енергонезалежність знімає бар’єри: школи області оснащують сонячними панелями 15:11
Безбар’єрність в освіті — це, зокрема, коли школярі можуть повноцінно навчатися очно пліч-о-пліч з однолітками — незалежно від енергетичної ситуації в регіоні.