Парламент ухвалив перелік пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році
8 лютого Верховна Рада України ухвалила постанову «Про відзначення пам'ятних дат і ювілеїв у 2018 році».
Проект постанови № 7274 підтримали 228 народних депутатів України.
Постановою визначено перелік найважливіших подій у суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, які у 2018 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні, створюються належні правові підстави для організаційної підготовки до їх відзначення.
Згідно з постановою, у 2018 році в Україні, зокрема, відзначатимуть:
400 років з часу походу гетьмана Петра Конашевича-Сагайдачного на Москву (1618 року);
100 років з дня затвердження Тризуба державним гербом Української Народної Республіки (25.02.1918);
100 років з дня ухвалення закону Української Народної Республіки про гривню – грошову одиницю Української Народної Республіки (01.03.1918);
100 років з дня звільнення Криму від більшовиків (22.04.1918).
Нагадаємо, що Український інститут національної пам’яті надавав пропозиції щодо розробки закону.
Український інститут національної пам’яті
Останні новини Чернігівщини
“День Тетяни у колі друзів” 08:47
11 січня 2026 року Чернігівський обласний філармонійний центр традиційно зібрав друзів, готових поділитися один з одним щирими емоціями. Цього дня шанувальники мистецтва зустрілися, аби разом відсвяткувати Тетянин день — особливе свято, присвячене небесній покровительці всіх Тетян.
В Україні діє оновлений Календар профілактичних щеплень: що змінилось 08:41
За даними ВООЗ, вакцинація щорічно запобігає 3,5–5 мільйонам смертей у світі. Це безпечний спосіб захистити себе від інфекційних захворювань, які без вакцинації становлять серйозну загрозу тяжких ускладнень чи смерті.
5 січня: цей день в Україні і світі 08:36
День 1419 Російська агресія - Day 1419 Russian aggression
Зимові канікули в школах Чернігова продовжено до 16 січня 13:02
У закладах загальної середньої освіти Чернігова зимові канікули продовжено до 16 січня 2026 року включно.
Грант до 1 млн грн для креативних індустрій 11:33
Таку можливість українцям надає програма «Власна справа» урядового проєкту «єРобота».