Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 24 вересня, 02:40:40

Нові обрії взаємовигідної співпраці Придесення та Великопольського воєводства

25.01.2018   08:14Агенцiя

Останнім часом Чернігівська область активно розширює горизонти міжнародної співпраці, налагоджує зв’язки та успішно реалізує спільні проекти із закордонними партнерами.

Підтвердженням цього є те, що за підсумками 9 місяців 2017 року саме Чернігівщина посіла перше місце в Україні за темпами зростання обсягу залучених іноземних інвестицій. Упродовж січня-вересня минулого року в економіку області надійшло 189 мільйонів доларів США прямих іноземних інвестицій та понад 4 мільярди гривень капітальних інвестицій. Це майже на 40 % більше, ніж за відповідний період минулоріч.

Загалом за 2017 рік обсяг капітальних інвестицій перевищив 6 мільярдів гривень. До трійки лідерів серед країн, які інвестували найбільше коштів у розвиток Придесення, належить і Республіка Польща.

Саме питанням пошуку нового найбільш оптимального формату співпраці між Чернігівщиною та Великопольським воєводством та розвитку спільних проектів на найближчу перспективу була присвячена чергова зустріч голови обласної ради Ігоря Вдовенка та директора Великопольської групи підтримки підприємців PROPROGRESS Томаша Крушинського.

Основну увагу учасники заходу приділили обговоренню співробітництва у сфері освіти та основним аспектам налагодження діалогу між органами місцевого самоврядування, зокрема і об’єднаними територіальними громадами.

Як зазначив Томаш Крушинський, наразі Польща активно запроваджує у закладах освіти програму ЄС, спрямовану на організацію навчання з метою підвищення кваліфікації випускників коледжів із інших країн, зокрема і України. Тож він запропонував залучити до цього проекту і студентську молодь Чернігівщини.

Враховуючи те, що під час попередньої зустрічі з делегацією Великопольського воєводства в обласній раді Ігор Вдовенко підіймав питання щодо можливості відкриття відокремленого підрозділу польського ВНЗ на теренах Чернігівщини, учасники зустрічі дуже детально зупинилися на обговоренні організаційних та юридичних аспектів впровадження цієї ініціативи. Зокрема, Томаш Крушинський поділився досвідом співпраці навчальних закладів Польщі, зокрема в Познані, та Великобританії. Результатом цього проекту стало відкриття низки нових спеціальностей у познанських університетах, широке залучення закордонних викладачів та науковців до навчання польських студентів.

У свою чергу голова обласної ради наголосив на тому, що найбільш прийнятним варіантом, беручи до уваги норми чинного законодавства та реалії сьогодення, було б відкриття в області саме окремої філії польського вишу, а не просто факультету.

-Враховуючи те, що у жовтні минулого року указом Президента України провідний вищий навчальний заклад регіону отримав новий статус Національний Університет «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка, який дає широкі можливості для відкриття різноманітних спеціальностей, було б цілком доречно розглянути варіант співпраці з цим потужним ВНЗ, - зауважив Ігор Вдовенко.

Водночас голова обласної ради наголосив на тому, що для реалізації цього освітнього проекту потрібно вирішити чимало юридичних питань, отримати погодження в Міністерстві освіти і науки України, провести копітку роботу щодо узгодження програм та формату проведення вступних іспитів, адже в Україні та Польщі є суттєві відмінності щодо цього. Тож учасники зустрічі дійшли згоди найближчим часом розпочати діалог між польськими і чернігівськими ВНЗ, а також налагодити активний обмін необхідною інформацією для пошуку найбільш оптимального для обох зацікавлених стіорін варіанту співпраці.

Не оминули цього дня увагою і такий важливий напрям двостороннього співробітництва як розвиток партнерських відносин між органами місцевого самоврядування Чернігівщини та Великопольського воєводства. За словами Томаша Крушинського, ініціативу Придесення щодо розбудови діалогу між об’єднаними територіальними громадами області та їх польськими колегами, озвучену під час останньої зустрічі в обласній раді, вже підтримали 5 повітів Великопольщі. Наразі до такого формату співпраці прагнуть активно приєднатися і представники польського бізнесу, для того щоб започаткувати безпосередні зв’язки із відповідними виробниками в ОТГ Чернігівщини.

- Обласна рада готова організаційно та інформаційно сприяти розвитку співпраці між органами місцевого самоврядування Чернігівщини і  Великопольського воєводства, а також сприяти реалізації спільних взаємовигідних проектів та ініціатив, - підкреслив Ігор Вдовенко.


Відділ інформаційного забезпечення та зв'язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 115 нових випадків COVID-19

Виявлено 115 нових випадків COVID-19 16:41

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА станом на 23 вересня в області зафіксовано 115 нових випадків COVID-19.

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині

Перші випадки вандалізму з’явились на Чернігівщині 12:32

З моменту офіційного старту виборчої кампанії 5 вересня спостерігачі ОПОРИ фіксували випадки пошкодження політичної реклами на Чернігівщині, а саме 3 білборди заляпані фарбою та розмальований сітілайт виявили представники ОПОРИ в місті Чернігові.

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані

Патрульні допомогли чоловікові, який перебував у безпорадному стані 12:24

Близько 23-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення, що людина потребує допомоги.

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано

Упродовж минулої доби рятувальниками ліквідовано 5 пожеж, одну людину травмовано 12:16

Минулої доби підрозділи обласного Управління ДСНС 5 разів залучались до ліквідації пожеж, 2 з яких виникли у житловому секторі громадян, 2 в природних екологічних системах та 1 на об'єкті.