Україна запровадила біометричний контроль для іноземних громадян
З 1 січня 2018 року громадяни 71 країни, у тому числі Росії, зобов'язані будуть здавати відбитки 5 пальців для ідентифікації при в'їзді в Україну та завчасно надсилати повідомлення про мету перебування.

Презентована 21 грудня система фіксації біометричних даних громадян сьогодні розпочала роботу в обладнаних 157️ пунктах. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр МВС України.
Зазначимо, що на кордоні з Росією Україна в тестовому режимі запустила біоконтроль ще 27 грудня.
З 1 січня 2018 року громадяни 71 країни, у тому числі Росії, зобов'язані будуть здавати відбитки 5 пальців для ідентифікації при в'їзді в Україну та завчасно надсилати повідомлення про мету перебування.
"Ми перекриємо всі стаціонарні пункти пропуску, а потім – і малі пункти пропуску місцевого значення. Ці бази даних дозволять нам увійти в десятку країн з найкращою верифікацією перетину кордону. Вже зараз Україна входить в десятку країн за кількістю запитів і відповідей з базами Інтерполу. Це дає нам високу гарантію, що до нас не потрапляють кримінальні елементи", - написав Аваков.
У свою чергу в ДПСУ відзначають, що на пунктах пропуску в районі проведення АТО біометрична перевірка російських громадян відбуватися не буде, вони не зможуть перетнути КПВВ, якщо заїхали з непідконтрольною території.
Також в ДПСУ зазначили, що біоконтроль на адміністративному кордоні з окупованих Росією Кримом не буде стосуватися громадян України, які проживають на півострові.
Згідно з рішенням РНБО, з 1 січня 2018 року в Україні воодится біометричний контроль при перетині кордону іноземними громадянами, включаючи громадян Російської федерації. До цього часу повинна почати діяти "національна система біометричної верифікації та ідентифікації громадян України, іноземців та осіб без громадянства в пунктах пропуску через державний кордон та в контрольних пунктах в'їзду - виїзду".
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.