Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 3 листопада, 20:31:16

Робоча група має унормувати антикорупційну політику в Чернігові, - постійна комісія ради

18.12.2017   12:06

Створити робочу групу з питань вдосконалення місцевих нормативних актів щодо втілення антикорупційної політики в Чернігові , - таку пропозицію направила чернігівському міському голові Владиславу Атрошенку постійна комісія міської ради з питань регламенту, законності, прав і свобод громадян та запобігання корупції.

Таке рішення комісія ухвалила після звернення до Чернігівської міської ради громадської організації Чернігівський освітній центр «Ініціатива» щодо невідповідності низки регламентних норм ради антикорупційному законодавству, зокрема, в питаннях врегулювання конфлікту інтересів. 

Громадські активісти проаналізували регламент ради, положення про постійні комісії та регламент виконавчого комітету ради.

Серед виявлених невідповідностей  антикорупційному  законодавству основні такі:
- Не коректно  визначено   правила врегулювання конфлікту інтересів посадовими  особами місцевого самоврядування та депутатами ради під час розгляду , підготовки та прийняття рішення радою.
- Не визначено  у функціях постійної комісії міської  ради повноважень щодо запобігання корупції та контролю за дотриманням депутатами та  посадовими особами органу місцевого самоврядування антикорупційного законодавства
- Не зазначено правила врегулювання, у разі виникнення реального чи потенційного конфлікту інтересів у депутата(члена виконкому), який  входить до складу комісії (виконкому)
- Не зазначений механізм здійснення зовнішнього контролю на випадок, якщо неучасть депутата(члена виконкому), який входить до складу комісії(виконкому),   у прийнятті рішень комісії (виконкому) призведе до втрати правомочності цього органу.

Окремо варто зазначити, що  частина 7 статті 48 Регламенту  Чернігівської міської ради містить пункт про те, що порядок врегулювання конфлікту інтересів визначається, зокрема,  окремим рішенням ради. Водночас на даний момент окремого рішення щодо цього питання Чернігівською міською радою не прийнято.

Сподіваємось, що невдовзі міський голова Чернігова Владислав Атрошенко  своїм рішенням створить відповідну робочу групу щодо вдосконалення місцевих антикорупційних актів  до якої увійдуть всі зацікавлені сторони.


Чернігівський освітній центр «Ініціатива»

 

Останні новини Чернігівщини

Просив неправомірну вигоду за непроведення перевірок ДАБІ – посадовця засуджено до 5 років за ґратами 17:48

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винним колишнього начальника відділу Управління Державної архітектурно-будівельної інспекції у Чернігівській області у проханні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище (ч. 3 ст. 368 КК України).

За працевлаштування молоді можна отримати компенсацію 17:26

Служба зайнятості допомагає молоді зробити перші кроки в кар’єрі, а роботодавцям — отримати фінансову підтримку за працевлаштування молодих спеціалістів.

Рятувальники Чернігівщини 100 разів залучалися до ліквідації пожеж та проведення інших невідкладних робіт 17:05

Упродовж минулого тижня (з 27 жовтня по 03 листопада 2025 року) вогнеборці ліквідували 43 пожежі, з яких: 24 - у житловому секторі, 7 - на об’єктах, 5 – на транспорті, 4 - у природних екологічних системах та 3 - інші.

“RetroHits” — енергія добра крізь час 16:34

Найяскравіша музика минулих десятиліть 1-го листопада 2025 року звучала зі сцени Чернігівського обласного філармонійного центру. Солісти філармонійного центру представили глядачам наповнені драйвом, емоціями та неповторною атмосферою популярні пісні 80-90 років у програмі “RetroHits”.

Співпраця з роботодавцями триває 16:10

«Зустрічаємося з роботодавцями, щоб не лише чути потреби бізнесу, а й діяти разом — оперативно та ефективно задля розвитку підприємств та працевлаштування людей». Про це сказала директорка Чернігівського обласного центру зайнятості Людмила Ключник під час робочого візиту до Ніжина.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини