Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 квітня, 01:30:34

Голова чернігівської “Просвіти” – за другу державну мову

16.06.2012   10:28Агенцiя

На сесії Головної Ради Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка голова чернігівської “Просвіти”, головний редактор газети “Сіверщина” Василь Чепурний здивував, заявивши про визнання ним необхідності другої державної мови і звернення до президента.

“Але не до Президента України, бо це без толку, а до президента Російської Федерації. І про потребу другої державної мови у РФ – татарської та про забезпечення прав української”, – пояснив Василь Чепурний.

Нагадаємо, що татари є другою за чисельністю націоналністю у Російській Федерації і конституція Татарстану фактично визнає його суверенітет від Москви. Татарська влада, а не тільки інтелігенція, домагаються дійсно юридичного визнання татарської мови державною на території якщо не всієї РФ, то на території Татарстану.

“Моя пропозиція полягає не тільки в тому, щоб довести до абсурду ситуацію із законопроектом Ківалова- Колєснічєнкі, – сказав на сесії Головної Ради “Просвіти” Василь Чепурний, – але й щоб показати, що в Росії ситуація дуже нестабільна. І коли нашого донецького чи кримського обивателя втягують у політичні спекуляції навколо мови, то давайте покажемо йому ситуацію в Росії, яку він так любить”.

У роботі сесії взяли участь народні депутати Іван Заєць, Юрій Гнаткевич, Микола Кульчинський, Павло Мовчан, відомі громадські діячі Василь Костицький, Борис Олійник, Микола Жулинський, голова УВКР Михайло Ратушний.

http://siver.com.ua/news/golova_chernigivskoji_prosviti_za_drugu_derzhavnu_movu/2012-06-16-10267

Останні новини Чернігівщини

Чернігів і Огре підтримують творчий зв’язок: учні мистецьких шкіл обмінялися своїми роботами 11:43

Чернігів і латвійське Огре — міста-побратими, які від початку повномасштабної війни залишаються на постійному зв’язку. Минулого тижня до Чернігова вже вшосте завітав волонтер, диригент і директор мистецької школи Атварс Лакстігала.

 Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

Дві студентки з Ніжина – серед цьогорічних переможців Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика 11:39

За результатами фінального етапу XXVI Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика дві студентки з Ніжина здобули призові місця.

Інклюзивність у дії: служба зайнятості допомогла облаштувати робоче місце для ветерана війни 11:37

Григорій Маханьков – ветеран війни, офіцер, учасник оборони Чернігова, кавалер орденів Богдана Хмельницького та «За мужність».

Чотири садочки Чернігівського району отримали сонячні електростанції від бізнесу 11:36

Комплекти сонячних електростанцій потужністю 25 кВт кожна сьогодні передали в Чернігівський садочок №26 та Новобілоуську громаду.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:28

Протягом минулої доби зареєстровано 21 небезпечну подію, а саме: 21 пожежу. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини