Перше абсолютне волевиявлення українців, або Як проходив референдум у 1991-му. ВІДЕО
1 грудня в України — непересічна дата. Саме в цей день 26 років тому відбулася подія, яка змінила хід історії нашої країни, — Всеукраїнський референдум на підтвердження Акта проголошення незалежності України. За його підтримку висловилися 28 804 071 громадянин (90,32% тих, хто брав участь у голосуванні). Чернігівська область, зокрема, не в числі останніх — жити в суверенній демократичні державі виявили бажання 93,78% виборців.
Під час «круглого столу» свідки, активні учасники та організатори тих доленосних подій для нашої держави згадали історичні факти 26-річної давнини, зокрема створення штабу Руху з референдумної роботи, проведення агітаційної роботи, приїзд до області спостерігача від ООН.
Спогадами поділилися тодішній голова Чернігівської крайової організації Руху за перебудову та керівник обласного штабу з референдумної роботи Валерій Сарана, секретар демократичної депутатської групи «Чернігів» та керівник обласної депутатської групи з референдумної роботи Сергій Соломаха, один із засновників Чернігівської організації Руху 9 липня 1989 року Василь Чепурний (він же один із засновників і перший голова обласного Товариства української мови імені Т. Г. Шевченка).
Участь у заході також взяли представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко, чернігівські історики, представники ГО "Єдина родина Чернігівщини", громадськості.
Присутні, зокрема, наголосили на важливості знати правдиву історію свого народу. Адже досвід минулого може стати у нагоді сьогоднішнім лідерам у боротьбі за територіальну цілісність України.
Пряма мова Сергія Бутка:
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
«Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника 11:54
Сьогодні, 9 грудня, у Чернігівській міській раді відбулася традиційна щотижнева загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.
Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур 11:52
Станом на 4 грудня три області України вийшли у лідери за валовим збором зернових та зернобобових культур. Першість утримує Чернігівська область, впевнено випереджаючи Хмельниччину та Вінниччину.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:23
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
9 грудня: цей день в Україні і світі 08:48
День 1385 Російська агресія - Day 1385 Russian aggression
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.