Міська рада затвердила Програму "Безпечне місто Чернігів на 2018 – 2020 роки"
Міська рада затвердила Програму «Безпечне місто Чернігів на 2018 – 2020 роки», яка передбачає подальше впровадження у місті високотехнологічної системи відеоспостереження. За Програму проголосували 37 депутатів міської ради.

Міський голова Владислав Атрошенко зауважив, що поліція є головним користувачем програми. Адже згідно з чинним законодавством саме поліція є відповідальним органом центральної виконавчої влади за дотриманням правопорядку. Втім, Програма реалізується за кошти міського бюджету, тож мають бути враховані побажання депутатського корпусу міської ради, особливо стосовно визначення місць встановлення відеокамер у місті.
Під час обговорення цього питання висловлена думка щодо першочерговості встановлення відеокамер на об’єктах інфраструктури міста, на які витрачені суттєві кошти і які є загрозою вандалізму. Крім того, необхідно перекрити й найбільш ризиковані з точки зору злочинності території міста.
Стосовно ефективності системи відеоспостереження, що на сьогодні об’єднує сигнали з 238 камер відеоспостереження області, з яких 59 у обласному центрі, представник Головного управління поліції області повідомив, що статистика пограбувань, крадіжок та інших правопорушень має тенденцію до зменшення.
Так, за даними Головного управління поліції в області у минулому році відбулось 279 пограбувань, у поточному році – 208. Також, покращується статистика розкриття вуличної злочинності: у 2016 році – 38 %, у поточному році – 55 %. Випадків незаконного заволодіння транспортними засобами минулого року було 204, поточного року – 135; розкриття складає: 20 % та 45 % відповідно.
На думку міського голови, система є настільки ефективною, скільки камер є у місті. Він зауважив, що Чернігів має загальну територію приблизно 8 тисяч га, отже, аби перекрити місто відеоспостереженням, потрібно приблизно 16 тисяч відеокамер. Але, якщо їх буде навіть 1 тис. - 1,5 тис., система буде значно ефективнішою, ніж сьогодні.
Також міський голова навів приклади інших міст в Україні та за кордоном, де працює система відеоспостереження. Зокрема: у Лондоні встановлено 1 млн відеокамер, у Києві вже на сьогодні встановлено 5 тисяч камер, до кінця року планується встановити ще 1 тис. камер. У Маріуполі, з огляду на прифронтову зону, діє Програма розпізнавання облич вартістю 12 млн грн.
Перед голосуванням депутати підтримали пропозицію щодо створення робочої групи з представників поліції, КП «Муніципальна варта» щодо визначення місць, де встановлюватимуться камери, але з урахуванням пропозицій депутатів міської ради та професійної думки поліції.
Загальний обсяг фінансових ресурсів впродовж 3-х років, необхідних для виконання Програми, складає 42 350 тис. грн з міського бюджету. На 2018 рік передбачено витратити 13400 тис. грн.
Заходи по встановленню Системи та розвитку Програми плануватимуться щороку у відповідності до бюджетних асигнувань, передбачених бюджетом міста на поточний рік.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.