Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 8 липня, 05:24:55

Програма поліпшення екологічного стану Чернігова на найближчі роки прийнята з додатковими пунктами

30.11.2017   16:28Агенцiя

У Чернігові в найближчі роки буде дозволено проектувати і зводити багатоповерхівки без сміттєпроводів; будуть виділені бюджетні кошти на реконструкцію двох радіальних відстійників міської каналізаційної системи в с. Гущин Чернігівського району; і також бюджетним коштом розроблять проектну документацію для влаштування каналізації всього приватного сектору Чернігова – з такими трьома додатковими пунктами сьогодні на сесії міської ради депутати прийняли «Програму поліпшення екологічного стану міста Чернігова на 2018-2020 роки».

Пропозиція щодо доцільності та можливості в нашому місті відмовитися від сміттєпроводів, які майже завжди дуже негативно впливають на санітарний стан будинків, а також загалом питання практичних аспектів роздільного збору сміття викликали чи не найбільше обговорень.

Цю пропозицію внесла депутатська комісія з питань ЖКГ. Як прокоментував її Чернігівський міський голова, в Україні вже є приклади міст, де буквально «волюнтаристським» рішенням сміттєпроводи в житлових будинках були заборонені і всі їх люки «заварені». І час показав, що це рішення було правильним.

Більше подробиць повідомив секретар міської ради Андрій Черненок:
- Ми аналізували практику інших міст стосовно системи збору сміття і використання сміттєпроводів. Насправді сьогодні більшість обласних центрів від них відмовилися. У місті Харкові жоден зі сміттєпроводів не працює з 2010 року. У Сумській міській раді нам повідомили, що вони зверталися за роз’ясненнями до Міністерства регіонального розвитку та будівництва. І їм відповіли, що це питання регулюється не Державними будівельними нормами, а органами місцевого самоврядування. Останні мають визначати схему збору сміття самостійно. На сьогоднішній день вже загальна практика - організація контейнерних майданчиків. У Чернігові також: наприклад, КП «Деснянське» вже організувало кілька критих майданчиків. Бажано, щоб ми по всьому місту перейшли до якихось уніфікованих їх варіантів. І щоби їх передбачали вже і в новобудовах. Щоб вони були й естетичні, і відповідали нормам віддаленості від вікон, і щоб було місце для під’їзду спеціальної техніки. 
Разом з тим, міський голова та депутати вирішили поки що утриматися від рішення про організацію роздільного збору сміття в місті. Причина такого відтермінування – інформація про те, що найближчим часом у цій сфері очікуються законодавчі зміни. Окрім того, сучасні технології переробки побутових відходів вже далеко не завжди вимагають їх сортування в домогосподарствах.

Владислав Атрошенко:
- Технічно сміття вважається розділеним, коли відсоток сортування не нижче 85%. Для такого результату нам треба мільйони євро витратити зараз на спеціальні контейнери, плюс багато років працювати над рівнем свідомості. Разом з тим, можливо, всі ці зусилля виявляться непотрібними, якщо ми будуватимемо завод з альтернативною технологією.  Сьогодні є багато технологій, які передбачають сортування сміття на заводі, а не населенням. Це, зокрема, і дві технології, пропозиції від розробників яких ми вивчаємо зараз – польська від компанії «Bioelektra» і грецька від компанії «Soukos Robots».
Такі аргументи депутатів переконали.

«Програма поліпшення екологічного стану міста Чернігова на 2018-2020 роки» прийнята 37 голосами «за».


Прес-служба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду

Цвіт папороті шукали в бібліотечному саду 17:12

Напередодні свята Івана Купала у бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшов літературно-містичний вечір.

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання

За минулу добу не зафіксовано жодного нового випадку захворювання 16:14

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА на 11 годину 7 липня в області одужали 32 раніше інфікованих COVID-19. З них 27 з Чернігова, двоє з Чернігівського району та по одному з Носівського, Куликівського та Ніжинського районів.

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020

Говорили про особливості виконання місцевого бюджету 2020 14:55

7 липня консультанти Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України відвідали Городнянську ОТГ.

Обстановка на кордоні. Офіційно

Обстановка на кордоні. Офіційно 13:37

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою.

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі 12:30

Партнерські пологи в Чернігові знову можливі. Таке рішення прийняте з урахуванням того, що показники захворюваності на коронавірусну інфекцію по Чернігову досить спокійні.