Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 25 квітня, 07:02:58

Концесія – це смерть лісам!

27.11.2017   15:11Агенцiя

Профспілка ніжинських лісівників проти урядових планів зміни системи управління лісовим господарством. На думку представників профспілки, прийнята Кабміном без обговорення з громадськістю та експертами постанова «Щодо схвалення Стратегії реформування лісового господарства» викличе катастрофічні наслідки для екології та економіки держави.

Вона призведе до безробіття серед лісівників, втрати кваліфікованих кадрів та зменшення надходжень до місцевих бюджетів.

15 листопада 2017 року Кабінетом Міністрів України  була схвалена Стратегія реформування лісового господарства. Прийняття цього варіанту Стратегії Кабінетом Міністрів України відбулось без громадського обговорення, що, на думку представників профспілки працівників лісової галузі, є порушенням норм Галузевої угоди.

Колективи працівників державних лісогосподарських підприємств стурбовані подальшою долею розвитку лісового господарства, як в цілому галузі, так і існуванню та розвитку діючих державних лісогосподарських підприємств.

«Прихована приватизація державного лісового фонду неминуче призведе до неконтрольованої вирубки стиглих, компактно розташованих насаджень, погіршення санітарного стану лісів і  зменшення загальної площі насаджень, - переконаний голова первинної профспілкової організації ДП «Ніжинське лісове господарство» Олександр Балабан. – На сьогоднішній день державні лісогосподарські підприємства  є найбільшими платниками податків та основними роботодавцями в сільській місцевості. Кардинальна ж зміна в системі управління призведе до скорочення штату працівників, що в свою чергу потягне зростання соціальної напруженості, істотного зменшення надходжень до місцевих бюджетів».

За словами Олександра Михайловича, зазначений проект був прийнятий без обговорення, в тому числі і безпосередньо із лісогосподарськими та деревообробними підприємствами, працівниками галузі, громадськими організаціями. Більше того документ, прийнятий Кабміном, передбачає кардинальну зміну системи управління та створення якоїсь всеукраїнської окремої структури (акціонерної компанії) з корпоративними правами, що буде мати незворотні наслідки для України - можлива приватизація лісів, монополізація лісосировинних ресурсів та банкрутство переважно місцевого деревообробного сектору.

«Ліси України є надбанням українського народу, його «зеленими легенями», а тому їх подальший розвиток і реформування системи управління лісовим господарством повинні бути виваженими та підтриманими у суспільстві, - каже профспілковий лідер. – Прийнята ж Стратегія передбачає кардинальну зміну системи управління галуззю та фактичну її приватизацію».

За словами Олександра Балабана, приклад сусідніх країн (зокрема, таких як Російська Федерація) свідчить, що кардинальні зміни структури управління призводять у деяких випадках до катастрофічних наслідків для екології та економіки держави. Чи варто повторювати чужі помилки?

Крім того організація єдиної акціонерної компанії з передачею лісів у концесію буде мати незворотні наслідки: ліси назавжди будуть втрачені для майбутніх поколінь.

«Передача повноважень щодо надання лісів для ведення лісового господарства з місцевого на центральний рівень протирічить  загальнодержавній реформі децентралізації», - переконує представник профспілки ніжинських лісівників.   

На його думку, зміна моделі управління не вирішить безлічі проблем лісового господарства, вона їх лише поглибить.

«Проект схваленої Стратегії не містить жодних напрямків удосконалення ведення лісового господарства, а зосереджений лише на реорганізації управління, - говорить Олександр Балабан. – Тому ми вимагаємо від Уряду перегляду вищевказаної Стратегії, попередивши знищення «зелених легенів» України та їх приватизацію».

Представник профспілки заявив, що готовий вивести лісівничі колективи на акції громадської непокори в тому разі, коли голос лісівників не почують «на верхах».


За повідомленням ДП «Ніжинське лісове господарство»

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.