Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 21:26:38

Про роботу дозвільного центру Чернігівської міської ради

14.06.2012   08:45

Дозвільний центр Чернігівської міської ради створено на виконання Закону України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”. При здісненні покладених на нього повноважень дозвільний центр також керується законом України “Про перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності”, Постановою Кабінету Міністрів від 21 травня 2009 року “Про заходи щодо упорядкування видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності”, Постановою Кабінету Міністрів від 25 серпня 2010 року “Про затвердження переліку певних дій щодо провадження господарської діяльності або видів господарської діяльності, які не можуть провадитися на підставі подання декларації відповідності матеріально-технічної бази суб’єкта господарювання вимогам законодавства”, а також іншими нормативно-правовими актами, що регулюють окремі види діяльності та потребують отримання дозвільних документів. Про це доповідала на розширеній міській нараді начальник дозвільного центру міської ради Ольга Демченкова.

Основними завданнями державних адміністраторів дозвільного центру є:

– надання суб’єкту господарювання вичерпної інформації щодо вимог та порядку одержання документа дозвільного характеру;

– прийняття від суб’єкта господарювання документів, необхідних для одержання документів дозвільного характеру, їх реєстрація та подання документів (їх копій) відповідним дозвільним органам;

– видача суб’єкту господарювання документів дозвільного характеру;

– забезпечення взаємодії дозвільних органів та документообігу;

– контроль за додержанням посадовими особами місцевих дозвільних органів строків розгляду та видачі документів дозвільного характеру;

– формування та ведення реєстру документів дозвільного характеру;

– інформування посадової особи, якій він підпорядковується, а також територіального органу уповноваженого органу про порушення вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру посадовою особою місцевого дозвільного органу та інші.

Державні адміністратори здійснюють консультування громадян, прийом документів, видачу дозвільних документів щодня.

Реалізуючи передбачений Законом України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності” принцип організаційної єдності, у приміщенні дозвільного центру здійснюють прийом представники дозвільних органів. Двічі на тиждень – у вівторок та четвер – у дозвільному центрі можна проконсультуватися з представникам місцевих дозвільних органів.

На сьогодні в роботі дозвільного центру беруть участь 4 місцеві дозвільні органи, а саме міське управління Держтехногенбезпеки в області, Чернігівська міська СЕС, управління ветеринарної медицини в м. Чернігів, ДАІ міста Чернігова.

Також, через дозвільний центр видають документи дозвільного характеру 15 регіональних служб, а саме

Головне управління культури, туризму і охорони культурної спадщини обладміністрації,

управління ДАІ в області,

Чернігівдержрибохорона,

управління Держтехногенбезпеки в області,

обласна СЕС,

обласне управлінням лісового та мисливського господарства,

Деснянське басейнове управління водних ресурсів,

інспекція з карантину рослин,

теруправління Держгірпромнагляду,

інспекція державного архітектурно-будівельного контролю,

Головне управління Держкомзему в області,

Державна сільгоспінспекція,

служба автодоріг в області,

Держуправління охорони навколишнього природного середовища.

Дарницька лінійна СЕС.

На виконання вимог законодавства погодження технічних регламентів (інформаційних карток), що визначають порядки надання дозвільних документів, практично завершено. На даний момент погоджено 41 технічний регламент, відносно 4-х висловлені зауваження.

На сьогодні через дозвільний центр видається 42 види документів дозвільного характеру:

Висновок державної екологічної експертизи (ДЕУ).

Дозвіл на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами (ДЕУ).

Дозвіл на спеціальне використання природних ресурсів у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду (ДЕУ).

Дозвіл на виробництво, зберігання, транспортування, використання, захоронення, знищення та утилізацію отруйних речовин, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів (ДЕУ).

Дозвіл на добування мисливських тварин (ДЕУ).

Дозвіл на розміщення відходів (ДЕУ).

Дозвіл на спеціальне водокористування (ДЕУ).

Погодження проектів лімітів на утворення та розміщення відходів (ДЕУ).

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи діючих об’єктів, у тому числі військового та оборонного призначення (ОСЕС, МСЕС, лінійна)

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи документації на розроблювані техніку, технології, устаткування, інструменти тощо (ОСЕС).

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо ввезення, реалізації та використання сировини, продукції (вироби, обладнання, технологічні лінії тощо) іноземного виробництва за умови відсутності даних щодо їх безпечності для здоров’я населення (ОСЕС).

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо продукції, напівфабрикатів, речовин, матеріалів та небезпечних факторів, використання, передача або збут яких може завдати шкоди здоров’ю людей (ОСЕС).

Експлуатаційний дозвіл операторам потужностей (об’єктів), що здійснюють в Україні діяльність з виробництва та/або обігу харчових продуктів, підконтрольних санітарній службі.

Висновок державної експертизи землевпорядної документації (УДКЗ).

Спеціальний дозвіл на спеціальне використання лісових ресурсів (лісорубний квиток, ордер, лісовий квиток).

Дозвіл на будівельні, днопоглиблювальні роботи, видобування піску і гравію, прокладання кабелів, трубопроводів та інших комунікацій на землях водного фонду (БУВР).

Погодження клопотання водокористувачів з обґрунтуванням потреби у воді для отримання дозволу на спеціальне водокористування (БУВР).

Дозвіл на виконання будівельних робіт (ІДАБК).

Сертифікат відповідності закінченого будівництвом об’єкта проектній документації, державним будівельним нормам, стандартам і правилам (ІДАБК).

Дозвіл на зняття та перенесення ґрунтового покриву земельних ділянок (Сільгоспінспекція).

Сертифікат щодо відповідності послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки (ДХІ).

Сертифікат якості зерна та продуктів його переробки (ДХІ).

Дозвіл на проведення заходів із залученням тварин (вет. мед).

Експлуатаційний дозвіл операторам потужностей (об’єктів), що здійснюють виробництво харчових продуктів, підконтрольних ветеринарній службі, та для агропродовольчих ринків.

Експлуатаційні дозволи для потужностей (об’єктів): з переробки неїстівних продуктів тваринного походження; з виробництва, змішування та приготування кормових добавок, преміксів і кормів (вет. мед).

Дозвіл на початок виконання робіт підвищеної небезпеки та початок експлуатації (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (ДПГН).

Дозвіл на проведення робіт на пам’ятках місцевого значення (крім пам’яток археології), їх територіях та в зонах охорони, (Обл. культ).

реєстрація дозволів на проведення археологічних розвідок, розкопок (Обл. культ).

Погодження відчуження або передачі пам’яток місцевого значення їхніми власниками чи уповноваженими ними органами іншим особам у володіння, користування або управління (Обл. культ).

Погодження програм та проектів містобудівних, архітектурних і ландшафтних перетворень, будівельних, меліоративних, шляхових, земельних робіт, реалізація яких може позначитися на стані пам’яток місцевого значення, їх територій і зон охорони (Обл. культ).

Дозвіл на: початок роботи новостворених підприємств, введення в експлуатацію нових і реконструйованих виробничих, жилих об’єктів та об’єктів іншого призначення; впровадження нових технологій, передачу на виробництво зразків нових пожежонебезпечних машин, механізмів, устаткування та продукції; оренду будь-яких приміщень (МДПН, ОДПН).

Дозвіл на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні (МДАІ, ОДАІ).

Погодження дорожнього перевезення небезпечних вантажів (крім міжнародних перевезень дорогами, що входять до затверджених маршрутів руху) (ОДАІ, МДАІ).

Погодження проектів щодо будівництва, реконструкції і ремонту автомобільних доріг, залізничних переїздів, комплексів дорожнього сервісу та інших споруд у межах смуги відведення автомобільних доріг або червоних ліній міських вулиць і доріг.

Погодження розміщення рекламоносіїв у межах смуги відведення автомобільних доріг.

Дозвіл на розміщення, будівництво споруд, об’єктів дорожнього сервісу, автозаправних станцій, прокладання інженерних мереж та виконання інших робіт у межах смуги відведення автомобільних доріг (служ. авто доріг).

Погодження проведення гідромеліоративних робіт у місцях, де перебувають водоплавні птахи, хутрові звірі, та промислового вилову риби в місцях, де розводяться бобри і хохулі (ДЕРЖРИБОХОРОН).

Дозвіл на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) (ДЕРЖРИБОХОРОНА).

Підтвердження законності вилучення водних біоресурсів з середовища їх існування та переробки продуктів лову (ДЕРЖРИБОХОРОНА).

Карантинний сертифікат (ДІКР).

Фітосанітарний сертифікат (дікр).

Фітосанітарний сертифікат на реекспорт (ДІКР).

Також через дозвільний центр реєструється 5 видів декларацій, а саме про початок виконання підготовчих робіт (ІДАБК), про початок виконання будівельних робіт (ІДАБК), про готовність об’єкта до експлуатації (ІДАБК), про відповідність вимогам з питань пожежної безпеки (ДПН), про відповідність вимогам з питань охорони праці та промислової безпеки (ДПГН).

З набуттям чинності Закону, яким встановлено перелік дозвільних документів, з 1 січня цього року кількість та номенклатура документів суттєво змінилася.

Так, у попередні роки найбільше дозвільних документів видавали наступні служби:

управління споживчого ринку міської ради (Дозвіл на розміщення на території об’єктів благоустрою будівель і споруд соціально-культурного, побутового, торговельного та іншого призначення, що видавався),

Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області,

інспекція ДАБК в області,

міська СЕС,

обласне управління лісового та мисливського господарства,

міське управління держтехногенбезпеки.

У 1 півріччі поточного року найбільше дозвільних документів було видано такими службами, як державна інспекція з карантину рослин в області, державна хлібна інспекція в області, Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області, обласне управління ДАІ, інспекція ДАБК в області, обласне управління лісового та мисливського господарства.

Кількість звернень суб’єктів господарювання до дозвільного центру і виданих дозвільних документів постійно зростає. Так, у 2010 – 3771, у 2011 – 4130, станом на 12 червня поточного року – 6313.

Слід відзначити, що завдяки спільним зусиллям заявників, дозвільних органів, державних адміністраторів частка позитивних рішень у загальній кількості у середньому перевищує 80%.

Зважаючи на зростання обсягу документів у 3,5 рази і зменшення чисельності адміністраторів сьогодні однією з проблем є перевантаженість дозвільного центру, що ускладнює організацію видачі дозвільних документів, у т. ч. контроль термінів прийняття рішень, інформування заявників про рішення дозвільних органів.

Основною проблемою, що заважає при наданні послуг з оформлення дозвільних документів, залишається суперечливість законодавства, а також постійні зміни в ньому. Наприклад, до Закону України “Про перелік документів дозвільного характеру”, що набув чинності 1 січня цього року, за 5 місяців було внесено зміни 5 разів.

Законом України “Про адміністративні послуги” передбачено поширення практики видачі дозвільних документів суб’єктам господарювання на інші категорії заявників, у т.ч. громадян, а також, надавати адміністративні недозвільні послуги.

Як повідомила О. Демченкова, наразі ведеться відповідна робота по створенню Центру адмінпослуг, куди заявник зможе звернутися для отримання послуг від органів місцевого самоврядування та виконавчої влади. У Центрі будуть створені комфортні умови для громадян, а також запроваджено електронний документообіг, що дасть змогу підвищити якість надання адміністративних послуг, у тому числі й дозвільних.

Останні новини Чернігівщини

 На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу

На Прилуччині поліцейські повідомили про підозру двом місцевим мешканцям за незаконну порубку лісу 17:35

Слідчі Прилуцького районного відділу поліції під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури оголосили про підозру двом зловмисникам, які за попередньою змовою випиляли у лісосмузі Ічнянської громади дерев на понад 100 тисяч гривень.

Масажі, лімфодренаж, індивідуальна робота з психологами та багато іншого можуть отримати чернігівські військові, ветерани та члени їхніх родин 17:25

Зазвичай після закінчення терміну лікування у закладах охорони здоров’я військовослужбовці та ветерани, як правило, потребують певного відновлення.

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини

За матеріалами СБУ винесено вирок організаторці псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини 15:18

За матеріалами Служби безпеки України до 15 років позбавлення волі заочно засуджено організаторку псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

 Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну

Мешканця м.Чернігова засуджено за збут амфетаміну 15:16

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури в судовому засіданні доведено вину 36-річного місцевого жителя в придбанні, зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин (ч.ч.1, 2 ст.307 КК України).

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію

На загальноміській нараді говорили про наслідки ракетних ударів по місту та їх ліквідацію 15:13

Загальноміську нараду цього вівторка почали з обговорення ліквідації наслідків ракетних ударів, яких завдали військові російської федерації по Чернігову 17 квітня.