Семенівські лісівники занепокоєні долею лісгоспу
На засіданні Кабінету Міністрів України 15.11.2017 р. схвалено проект Стратегії сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарства України на період до 2022 року.
Ліси України є об'єктом права власності українського народу і тому їх подальший розвиток і реформування системи управління лісовим господарством повинні бути підтримані у суспільстві, але ж даний проект був прийнятий таємно, без обговорення.
Виходячи з того, що зазначено у повідомленнях ЗМІ, документ, прийнятий Кабміном, передбачає кардинальну зміну системи управління та створення якоїсь всеукраїнської окремої структури (акціонерної компанії) з корпоративними правами, що буде мати незворотні наслідки для України - можлива приватизація лісів, монополізація лісосировинних ресурсів та банкрутство переважно місцевого деревообробного сектору.
Спроби взяти під свій контроль державні лісові ресурси робились не одноразово.. Зараз, після спроб майже дворічної дескридитації лісогосподарських підприємств в ЗМІ обвинувачуючи їх в «незаконних рубках» тощо, розпочалась спроба переробити систему управління лісовим господарством в країні, яка на наш погляд має кінцеву мету - ліквідація державних лісогосподарських підприємств, в т.ч. Семенівського держлісгоспу та перерозподіл коштів від продажу лісових ресурсів. Дані дії можуть спричинити значні негативні наслідки для екології та економіки держави та місцевих громад Семенівського району.
Така передача повноважень надання лісів для ведення лісогосподарського господарства з місцевого на центральний рівень протирічить загальнодержавній реформі децентралізації та призведе до поглиблення проблем лісового господарства, а саме:
- ліквідується штат працівників в лісогосподарських підприємств, що сприятиме соціальної напрузі;
- значно скоротяться податки в місцеві бюджети;
- втрата кваліфікованих фахівців на місцях унеможливить проведення лісовідновлення, охорони лісів від пожеж, проведення санітарно-оздоровчих заходів, лісопатологічне обстеження насаджень, моніторинг лісів тощо.
Колектив працівників державного підприємства «Семенівське лісове господарство» стурбований ситуацією, яка склалася на даний час. Так, 17 листопада, було звернення групи народних депутатів до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням не допустити реалізації Стратегії реформування лісового господарства, ухваленої Кабміном 15 листопада 2017 року. 20 листопада терміново було скликано засідання профкому лісгоспу. У всіх підрозділах пройшли збори трудових колективів, відбулась позачергова профспілкова конференція. Працівники лісгоспу висловили категоричне несприйняття даної « Стратегії».
21 листопада відбулись збори активу в обласному комітеті профспілки працівників лісового господарства з вимогою відмінити рішення уряду. А 23 листопада представники всіх держлісгоспів України зібралися на з'їзд у Київ. Вимога одна - не допустити прийняття «Стратегії» в даній редакції. Не допустити ліквідації держлісгоспів.
В разі неприйняття даних вимог, лісівники залишають за собою право на проведення акцій громадської непокори в різних проявах.
Ми дуже довго мовчали. Подальша доля наших лісів, людей які віддають всі сили для їх збереження та примноження, спонукають нас застосовувати різні методи боротьби за існування підприємства.
Звертаємось до органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадських організацій не залишатись байдужими до ситуації, яка склалась.
Прес-служба ДП «Семенівський лісгосп»
Останні новини Чернігівщини
Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34
Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.
У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27
У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.
Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05
Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.
Надзвичайні події в області за останню добу 10:24
Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23
Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.