Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 17 січня, 05:42:06

Працювати над створенням безбар’єрного середовища варто не для звітності, а для реальної користі

24.11.2017   09:43Агенцiя

На цьому наголошували учасники селекторної наради, що проводив Комітет забезпечення доступності інвалідів та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури при Мінрегіоні.

В обговоренні взяли участь й в.о. першого заступника голови Чернігівської ОДА Юлія Свириденко, представники профільних установ та організації області.

Ще у грудні минулого року Уряд прийняв План заходів на виконання рекомендацій Комітету ООН з прав осіб з інвалідністю. Зібрання аналізувало, на скільки якісно працюють над реалізацією завдань у регіонах.

На жаль, виокремити якийсь обласний центр, чи бодай містечко, як зразок у цьому напрямку поки не можна. Однак, результати роботи вже помітні.

Зокрема на Чернігівщині забезпечено безперешкодний доступ до 27 будівель (87% від потреби) управлінь соціального захисту населення. Зручно дістатися можна до першого поверху всіх загальноосвітніх навчальних закладів.

Пристосовують до потреб маломобільних груп населення й медичні установи області: тактильні таблички — обласний онкологічний диспансер, обласна стоматологічна поліклініка, поліклініка міської лікарні № 3 Чернігівської міської ради, пандусами забезпечені 75,2% будівель, 20,1% — оснащені кнопками виклику персоналу. Працюють над удосконаленням адмінбудівель у районах.

Втім, на переконання голови ГО «Інтеграція» Дмитра Соболєва, часто справа зроблена «не на совість». Як приклад називає чимало місць в Чернігові, що начебто облаштовані для маломобільних груп, але практично ними скористатися неможливо.

Активісти акцентують, що взірцем наслідування для районів має бути саме обласний центр.

Як зазначають фахівці, подекуди на реконструкцію йде більше часу та коштів, ніж на будівництво нових, відразу придатних для всіх користувачів, об’єктів.

Наразі нагальна потреба існує в розробці типових проектів, а також  перегляді державних будівельних норм.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 134 нових випадків COVID-19

Виявлено 134 нових випадків COVID-19 17:02

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 16 січня в області зафіксовано 134 нових випадки COVID-19.

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі

Учні 9-х класів складатимуть державну підсумкову атестацію у закладі освіти в письмовій формі 12:45

Згідно з нормативними документами атестація випускників 9-х класів може проводитися в закладі освіти або у формі зовнішнього незалежного оцінювання.

Фахівцями Держпродспоживслужби виявлено порушення законодавства у сфері ринкового нагляду при розповсюдженні продукції

Фахівцями Держпродспоживслужби виявлено порушення законодавства у сфері ринкового нагляду при розповсюдженні продукції 12:30

Протягом ІV кварталу 2020 року відділом ринкового та метрологічного нагляду Управління захисту споживачів проведено 9 планових перевірок характеристик продукції, під час яких виявлені порушення законодавства у сфері державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції. Також фахівцями відділу здійснено 2 позапланові перевірки.

Продуктивна співпраця та комунікація з бізнесом - пріоритет в роботі Чернігівської ОДА

Продуктивна співпраця та комунікація з бізнесом - пріоритет в роботі Чернігівської ОДА 12:25

Чернігівська ОДА готова вжити заходів для врегулювання проблемних питань у бізнесовій сфері та сприяти її подальшому розвитку.

У водія з ознаками сп’яніння патрульні виявили речовину, схожу на наркотичну

У водія з ознаками сп’яніння патрульні виявили речовину, схожу на наркотичну 12:12

Близько опівночі на вулиці Шевченка один з екіпажів патрульної поліції зупинив за порушення ПДР автомобіль Toyota Avensis. Як з’ясувалося, за кермом перебував 22-річний чернігівець.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини