Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 12 липня, 15:33:30

Набирати та вербувати: як працюють рекрутери обласного військкомату. ВІДЕО

17.11.2017   08:04Агенцiя

Призовна кампанія «Осінь-2017» майже завершена, до війська з Чернігівщини залишилось направити 61 молодика. Служитимуть вони у підрозділах Нацгвардії та 8-му навчальному центрі Держспецтрансслужби. Також на Чернігівщині триває пілотний проект з перетворення військкоматів на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Їх головне завдання - комплектування ЗСУ підготовленими та вмотивованими контрактниками.

Набирати та вербувати – це робота рекрутерів. Спеціально навчені люди шукають потенційних кандидатів для всіх родів військ ЗСУ. Нову посаду інструкторів-рекрутерів запровадили на Чернігівщині як пілотний проект на базі Чернігівського та Козелецького військкоматів.

В морську піхоту, до 36-ї бригади агітує вступати Максим Мірошниченко. В якості інструктора-рекрутера у Чернігові він з липня цього року. За цей час вдалося загітувати 12 чоловік з Чернігівщини. Зараз співбесіду проходить потенційний 13-й кандидат у морпехи. Щоправда, служити контрактнику доведеться не біля дома, а ближче до моря.

Максим Мірошниченко, інструктор відділу рекрутингу і комплектування: «Ми воєнно-морські сили, ми біля моря. У нас Одеса, Миколаїв, Запоріжжя, Очаків».

Дмитро: «На даний момент прийшов до даної особи отримати певну консультацію, певний об’єм інформації, який мене цікавить і вже за висновком прийняти для себе певне рішення».

Якщо ж вирішить пов’язати своє життя з військом, то вибір у Дмитра є. Воєнно-морські сили – один з трьох напрямків служби, що пропонують сьогодні у Чернігові молодикам.

Олександр Криворучко, військовий комісар обласного військкомату: «Поки на сьогоднішній день ми ввели три посади, але буде і четверта посада, яка безпосередньо буде працювати для високомобільних десантних військ, а так є представник для сухопутних військ, повітряних сил і військово-морських сил».

Це зараз рекрутери працюють на збірному пункті обласного військкомату, але так не щодня. Перед ними стоїть завдання йти до людей і рекламувати службу у війську.

Максим Мірошниченко, інструктор відділу рекрутингу і комплектування: «Робота наша — не просто сидимо на місці. Їздимо по учбовим закладам різним. Так просто можем даже на вулиці підійти».

Поки це експеримент, але від його результатів залежить, як розвиватиметься військова служба в Україні надалі.

Андрій Полонський, начальник відділу комплектування військовослужбовцями за контрактом головного управління персоналу Генштабу ЗСУ: «Експеримент розрахований до кінця року. Він ще триває. Після цього експерименту в січні місяці у нас запланована доповідь начальнику Генштабу, головнокомандувачу ЗСУ, а також міністру оборони України для прийняття остаточного рішення щодо переформатування, доцільності і таке інше».

Проміжні результати експерименту говорять самі за себе. Так, пілот по Козелецькому району дав перевиконання плану з набору контрактників на 120%.

Служба в армії зайвою не буде, так вважає більшість з опитаних нами нинішніх призовників на строкову службу. Наприклад, у 8-му навчальному центрі Держспецтрансслужби служитиме Антон Чайка з Кошанів Козелецького району.

Анатолій Чайка, призовник: «Думки відкосити не було. По-перше, це відчуття патріотизму, а по-друге, міняється час і потрібно для подальшої роботи, кар’єри».

Військовики знову і знову підкреслюють, нинішні призовники до зони АТО направлені не будуть. На службу призов йде з 20 років. Окрім того, за працюючими зберігається робоче місце та середньомісячна заробітна плата. А от за ухиляння від служби передбачена кримінальна відповідальність.

Олександр Криворучко, військовий комісар обласного військкомату: «На перший раз це обходиться штрафом, а на другий раз це включається до єдиного реєстру як порушення чинного законодавства і може привести до того, що він буде осуджений. І такі випадки у нас в минулому призиві були. Осуджено було три чоловіки строком до двох років».

Все більше молодиків розуміє, що не так вже і важко відслужити у війську, кажуть у центрі комплектування та соціальної підтримки. Наразі на Чернігівщині план по набору на строкову службу виконаний на 86%. Чотири команди залишилось до Нацгвардії і одна до Держспецтрансслужби.  Залишилося набрати 61 призовника. Нагадаємо, осінній призов закінчується 26 листопада.


Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині поліцейські скерували до суду справу міжрегіональної організованої злочинної групи, яка створила нарколабораторію промислових масштабів 16:42

Слідчі поліції Чернігівщини завершили досудове розслідування та скерували до суду обвинувальний акт щодо членів організованої злочинної групи. Фігуранти створили потужну лабораторію з виготовлення психотропів з подальшим їх збутом оптовими партіями до різних областей України. Злочинний прибуток наркоділків щомісяця сягав понад 25 мільйонів гривень.

Дігтярівський професійний аграрний ліцей здійснює підготовку кадрів для сільського господарства 16:10

Наразі в закладі освіти триває вступна кампанія, а отже кожен випускник дев'ятого або одинадцятого класу може стати учнем цього профтеху.

У Чернігові демонтують ще понад 30 незаконних тимчасових споруд 15:47

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 9 липня 2025 року погодили рішення комісії з демонтажу тимчасових споруд. Йдеться про 32 об'єкти, які були встановлені без дозвільних документів у різних частинах міста.

У Прилуках поліцейські разом із рятувальниками продовжують проводити профілактичні рейди у місцях відпочинку поблизу водойм 15:07

Інспектори служби освітньої безпеки Прилуцького районного відділу поліції спільно з співробітниками ДСНС проводять профілактичну роботу серед населення, яка спрямована на запобігання нещасним випадкам під час літнього відпочинку біля води.

Поширював злочинний вплив та керував вчиненням злочинів – до 9 років за ґратами засуджено жителя Ніжинського району 14:47

За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури вироком Ніжинського міськрайонного суду затверджено угоду про визнання винуватості та визнано винним жителя Ніжинського району у встановленні та поширенні злочинного впливу, втягненні неповнолітнього у протиправну діяльність, незаконному придбанні та зберіганні з метою збуту особливо небезпечного наркотичного засобу, незаконному зберіганні наркотичних засобів без мети збуту, крадіжці та вимаганні (ч. 3 ст. 27 ч. 4 ст. 185, ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 255-1, ч. 1 ст. 304, ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 309 КК України).