Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 28 серпня, 20:30:00

Новий класифікатор професій: що зміниться для медиків

11.11.2017   09:43Агенцiя

З 1 листопада 2017 року вступили у дію зміни до класифікатора професій відповідно до міжнародної класифікації та нормативів Європейського Союзу. Змінилися і професійні назви медичних посад.

Відтепер «фельдшер з медицини невідкладних станів» буде «парамедиком», «лікар-терапевт» — «лікарем внутрішньої медицини», «сестра медична з лікувальної фізкультури» та «сестра медична з масажу» — «асистентом фізичного терапевта», а «інструктор з трудової терапії» та «інструктор з трудової адаптації» — «асистентом ерготерапевта».

Скасовано такі професійні назви як «лікар-терапевт дільничний», «лікар-терапевт підлітковий», «лікар-терапевт цехової лікарської дільниці», «фахівець з фізичної реабілітації». Введено: «екстрений медичний технік», «інструктор з надання догоспітальної допомоги», «інструктор з надання першої допомоги».

Варто зазначити, що класифікатор професій використовується для запису про роботу у трудові книжки. Нововведення не є підставою для скорочення медичних працівників, а лише приведуть у відповідність до європейських стандартів назви посад та програми підготовки.


За інформацією прес-служби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

 Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями

Інтелектуальна власність як ефективний інструмент розвитку бізнесу – у фокусі діалогу з підприємцями 13:06

Про можливості інтелектуальної власності йшлося під час чергової онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу».

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік

Визначено формат освітнього процесу на 2026/2027 навчальний рік 12:43

28 серпня виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення щодо організації освітнього процесу в закладах освіти міста Чернігова у 2026/2027 навчальному році.

Знімати відео та вести блог: оголошено набір на новий сезон безкоштовної школи блогерства для підлітків з інвалідністю 12:40

В Україні втретє запускають ХІТ — Хаб Інклюзивного ТікТоку, безкоштовну школу блогерства для підлітків з усієї України віком 14–18 років, які мають інвалідність. Тут вчать знімати відео, монтувати й вести власний блог. Подати заявку можна до 31 серпня; навчання почнеться восени, а участь – безкоштовна.

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки

СБУ викрила «ухиляньську схему» на Чернігівщині і затримала учасників оборудки 11:30

Служба безпеки викрила у Чернігові ще одну схему ухилення від мобілізації і затримала організатора оборудки та його спільницю.

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти

Від війни - до справи, що допомагає відновлюватися: ветеран відкрив у Ніжині фітнес-клуб за грантові кошти 11:29

Житель Ніжина Іван Вовкогон знає ціну здоров’ю та силу відновлення не з чужих слів. Після повномасштабного вторгнення, незважаючи на вік, він взяв до рук зброю та разом із багатьма добровольцями в складі ТРО став на захист рідного міста.