Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 31 березня, 15:37:04

Податківці об'єдналися з громадськими організаціями та підписали спільне звернення до роботодавців

12.06.2012   07:50Агенцiя

Проблема нелегальної найманої праці та непрозорої виплати зарплати нині актуальна для Чернігівщини. Оскільки податок з доходів фізичних осіб є визначальним у наповненні місцевих бюджетів, а наймані працівники через недобросовісність роботодавців втрачають соціальні гарантії, податкова служба неодноразово порушувала це питання. Щоб привернути увагу громадськості до нагальної проблеми податківці об'єдналися з громадськими організаціями, з якими співпрацюють. Так виникла ідея спільно звернутися до роботодавців.

Днями голова Державної податкової служби у Чернігівській області Валентин Осипенко, голова Чернігівського відділення Асоціації платників податків України Михайло Назаренко та голова громадської ради при ДПС у області Василь Цурій підписали звернення до роботодавців та громадян Чернігівщини.

- Те, що ми спільно з Чернігівським відділенням Асоціації платників податків України та громадською радою підписали звернення до роботодавців свідчить, що ми всі дбаємо про високі стандарти життя і соціальну захищеність наших громадян-, зазначив голова ДПС у Чернігівській області В.В.Осипенко. - Ми занепокоєні тим, що останнім часом роботодавці приймають на роботу працівників і як слід їх не оформляють, не виплачують, як потрібно, заробітну плату. Як наслідок,  працівник не має права на лікарняний, на відпустку, на захист при втраті працездатності, а згодом - на гідну пенсію. Це неприпустимо. 

Разом з цими громадськими організаціями ми плануємо постійно проводити роботу, щоб цю проблему вирішити. Ми всі розуміємо, що наша робоча людина повинна мати нормальну зарплату і захист, який гарантований державою.
- "Хоча Асоціація платників податків стоїть на сторожі інтересів платників, але протидія нелегальній найманій праці і конвертній зарплаті - це саме той випадок, коли інтереси податкової служби і Асоціації платників співпадають, - висловив і свою точку зору голова Чернігівського відділення Асоціації платників податків України Михайло Назаренко. - Асоціація платників податків стоїть на захисті інтересів платників. Ми захищаємо бізнес, підприємців, але чесних і сумлінних, тобто тих, які не приховують свої доходи і сплачують податки.

Нещодавно Асоціація платників нагороджувала переможців рейтингу "Сумлінні платники податків-2011". До речі, один із критеріїв оцінки у цьому рейтингу є рівень заробітної плати та своєчасна її виплата. Тому на сьогодні ми закликаємо всіх роботодавців до прозорої виплати зарплати і в повному обсязі.
  
Дорадчий орган при податковій службі - громадська рада - обговорення тексту звернення  включила до порядку денного засідання. До її складу входять представники громадських організацій, які одностайно вирішили, що проблему нелегальної найманої праці та непрозорої виплати зарплати необхідно порушувати.
  
Голова громадської ради при ДПС у області Василь Цурій зазначив: "Звернення, яке ми підписали, дуже важливе. Адже належним чином оформлені трудові відносини будуть надійною гарантією соціального захисту для працівників. Крім того, вони дисциплінуватимуть роботодавців, і як платників податків".

Об'єднання зусиль для вирішення проблем громади, зокрема підписання спільного звернення до роботодавців та громадян, є реальним кроком на шляху до громадянського суспільства.


Лідія Фальчевська

Останні новини Чернігівщини

Чернігівщина — перша в Україні: 168 медалей на чемпіонаті з кікбоксингу ІСКА 13:32

З 26 до 29 березня в Києві відбувся чемпіонат України з кікбоксингу ІСКА серед дорослих, юніорів, юнаків старшого та молодшого віку, а також дітей.

5 вправ для голосу, які допоможуть журналістам звучати впевнено 13:19

П’ять ефективних технік, які допомагають звучати впевнено та не втрачати голос медійникам навіть після навантаження — налаштування дихання, розігрів дикції, вправи для носа, робота з діафрагмою, швидке відновлення.

Натхненна подорож у світ симфоній Моцарта 12:54

29 березня 2026 року Академічний симфонічний оркестр “Філармонія” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Микола Сукач) подарував численним глядачам нову зустріч із симфонічної спадщиною Вольфганга Амадея Моцарта.

Питання освіти, надійний зв’язок і реалізація програми Скринінг здоров’я 40+ – В’ячеслав Чаус на нараді з керівниками РВА 12:39

Начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус провів нараду з керівниками п'яти районних військових адміністрацій. До зустрічі долучилися заступники голови ОДА – Костянтин Мегем, Дмитро Синенко, Жанна Шерстюк, Іван Ващенко та Сергій Зенченко.

Відкриття ангіографічної операційної та інсультного блоку — новий етап розвитку медичної допомоги в Ніжинській громаді 12:17

У Ніжинській центральній міській лікарні ім.М.Галицького днями запрацювали нова сучасна ангіографічна операційна та спеціалізований інсультний блок.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини