Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 10:49:08

Розгляд звернень громадян - на особливому контролі Держекоінспекції у Чернігівській області

11.06.2012   14:07

Без охорони природи, навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів сьогодні неможливо уявити сучасний світ. Людина в результаті своєї господарської діяльності порушує природні зв'язки, руйнує навколишнє середовище, і цим мимоволі створює для себе несприятливі, а іноді навіть згубні, умови життя. Охорона природи - справа всього суспільства, але тільки держава, яка володіє необхідними засобами та можливостями концентрації зусиль всіх підприємств та організацій, інститутів громадянського суспільства, може реально забезпечити захист навколишнього середовища.

Держекоінспекція у Чернігівській області забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення та охорони природних ресурсів, поводження з відходами (крім поводження з радіоактивними відходами), екологічної та, в межах своєї компетенції, радіаційної безпеки на території Чернігівської області.

Керівництвом Держекоінспекції у Чернігівській області постійно вживаються заходи, направлені на збереження навколишнього природного середовища. Саме тому розгляд звернень громадян знаходиться на особливому контролі.

За 5 місяців поточного року отримано та розглянуто 74 звернення громадян, у тому числі 20 колективних.

Із 74 звернень, які надійшли до Держекоінспекції - 69 стосувалися порушення природоохоронного законодавства.

Щодо тематики питань, піднятих у зверненнях, 26 стосувалося збереження лісових та зелених насаджень, 16 - поводження з відходами та забруднення ними землі,  13 - забруднення атмосферного повітря, 8 - забруднення водних об'єктів та 3 - збереження флори і фауни.
У 3-х зверненнях викладено протест мешканців проти забудови на території вже сформованих житлових масивів м. Чернігова.

Всі звернення громадян розглядаються відповідно до Закону України "Про звернення громадян" у місячний термін від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, розглядаються невідкладно.

Як показує аналіз звернень громадян, населення області дуже занепокоєне знищенням зелених насаджень, які багато років слугували окрасою вулиць та житлових масивів, а ще щодо порушень лісового законодавства.

Щодо зменшення порушень в цьому напрямку Інспекцією було проведено планову рейдову перевірку по виявленню порушень "Правил утримання зелених насаджень міст та інших населених пунктів України".
В той же час проводяться перевірки об'єктів рослинного світу. За виявлені незаконні рубки зелених насаджень в межах населених пунктів інспекторами складаються відповідні матеріали, нараховуються суми збитків і направляються до УМВС для встановлення осіб порушників, якщо їх не вдалося встановити інспекторам.

Стан лісів по області в  цілому задовільний. Проте нерідко порушуються "Санітарні правила в лісах України" та "Правила спеціального використання лісових ресурсів".
Під час перевірок об'єктів рослинного світу виявлені незаконні рубки зелених насаджень в межах населених пунктів. На порушників складені відповідні матеріали, нараховані суми збитків.
Та попри всі негаразди, саме завдяки проведеній Держекоінспекцією роботі  та вжитих заходів впливу на правопорушників, в області за останній час значно зменшились випадки допущення лісокористувачами знищення лісових ресурсів шляхом незаконних рубок. Суттєво знизилась кількість випадків пошкодження дерев під час проведення рубок. Збільшились обсяги відтворення лісів шляхом збільшення посадок та догляду за культурами.

Завдяки проведеній Держекоінспекцією роз'яснювальній роботі працівники лісової галузі почали більш відповідально ставитися до своїх обов'язків у сфері збереження лісових ресурсів області.

Ліси впливають на весь природний комплекс в цілому: на клімат, ґрунти, умови формування поверхневого стоку, регулюють рівень води у річках, фільтрують воду й очищують повітря. Тому збереження лісів не тільки дуже важлива справа, але й обов'язок кожного жителя нашого краю.
Також непоодинокі випадки самовільного випалювання сухої рослинності.

Головним державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області був наданий припис головам районних державних адміністрацій Чернігівської області щодо заборони випалювання стерні, луків, пасовищ, сухої природної рослинності, а також природної рослинності або її залишків. Приписом зобов'язано голів районних державних адміністрацій Чернігівської області забезпечити проведення роз'яснення законодавства про відходи та щодо заборони палів з керівниками підприємств та населення районів та доведення вимог даного припису до керівників.

З метою недопущення виникнення вищезазначених негативних чинників, протидії масовим пожежам в лісах, на торф'яниках та сільгоспугіддях, а також керуючись природоохоронним законодавством Держекоінспекцією у Чернігівській області здійснюється контроль за виконанням даного припису та проводяться спеціальні рейди-перевірки. Винні особи притягуються до адміністративної відповідальності за ст. 771 та накладаються штрафи.

Дуже турбує населення ріст стихійних сміттєзвалищ і це характеризує відповідний рівень свідомості більшості громадян. Адже майже в усіх випадках це місця несанкціонованого розміщення відходів, які поступово перетворюються на стихійні сміттєзвалища, як на території обласного центру так і в районних центрах.

Незаперечним є той факт, що проблема поводження з відходами, на сьогодні, є мабуть найбільш актуальною для нашої держави. Чернігівська область в цьому плані не є виключенням.

Велика кількість звернень надходить від жителів, які занепокоєні станом атмосферного повітря, забруднення якого відбувається завдяки діяльності того чи іншого підприємства.
Під час перевірки, вказаних у зверненнях фактів, з'ясовується, що експлуатація підприємств або автозаправних станцій дійсно проводиться з порушенням чинного природоохоронного законодавства, як правило при відсутності дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря чим порушується Закон України "Про охорону атмосферного повітря". Порушники притягуються до адміністративної відповідальності, а в деяких випадках навіть виносяться рішення про призупинення діяльності даного підприємства.

Питання стану оздоровлення річки Стрижень, особливо у межах м. Чернігова, на сьогоднішній день є дуже актуальним. Річка знаходиться в незадовільному гідрологічному, гідробіологічному та санітарному стані, особливо на ділянках, де індивідуальна забудова досить щільно прилягає до річки, а також замулена, на окремих ділянках має місце значне заростання вищою водною рослинністю, що викликає обґрунтовані скарги мешканців міста.

Якісний склад води у створах річки Стрижень по основних показниках в межах міста гірший, ніж у верхніх створах - за його межами. Внаслідок змивання великої кількості забруднених зливових вод в річку в період підвищення температури навколишнього середовища, щорічно фіксується зниження розчиненого кисню до критичного рівня, до 1 мг/л при допустимій концентрації для водойм рибогосподарського призначення не менше 6 мг/л, що спричиняє загибель водних живих організмів.

Також причинами незадовільного стану річки Стрижень є: накопичення 1 - 1,5 метрового шару забрудненого мулу по руслу, що призводить до погіршення якісного складу води у межах міста; значне захаращення берегів та водного дзеркала річки сміттям та господарсько-побутовими відходами; розташування об'єктів господарської діяльності, житлової забудови, розорювання земельних ділянок в межах водоохоронних зон та прибережних захисних смуг.
Постійно зростає кількість громадян, які звертаються до Держекоінспекції у Чернігівській області за інформацією щодо екологічного стану області та за роз'ясненнями, що стосуються різних екологічних питань.

Та все ж таки попри наявні порушення, Чернігівська область і досі є однією з найбільш озеленених та привабливих територій України. І саме  небайдуже ставлення до проблеми збереження природи рідного краю як самого колективу Державної екологічної інспекції у Чернігівській області, так і усього суспільства, можуть стати одним із важливих резервів збереження навколишнього середовища.  
 
Держекоінспекція у  Чернігівській області є контролюючим органом, тому намагається здійснити все можливе, щоб покращити стан довкілля та докласти всі зусилля щодо запобігання правопорушенням проти природи, а у разі їх виявлення - невідворотності покарання винних осіб.

В той же час, хочеться подякувати всім небайдужим до нашого екологічного майбутнього людям за підтримку, співпрацю та допомогу у проведенні природоохоронних заходів. За Ваше ставлення до навколишнього середовища і розуміння того, що майбутнє залежить від кожного з нас, тому що тільки разом ми зможемо домогтися стабільної рівноваги.

Адже краса рідного міста не в останню чергу залежить від нас самих, тож давайте не знищувати те, що так щедро дарує нам природа.

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини