Громади Чернігівщини обирають надійних керманичів
У неділю, 29 жовтня, у 14 новостворених ОТГ Чернігівщини обирали голів і депутатів рад. Більшість претендентів — самовисуванці. Варто зауважити, що зараз політичні партії не викликають довіри у громади. Саме тому, часто самовисуванці не афішують свою схильність до якоїсь з політичних сил.

Люди, які йдуть в очільники громад, вірять в успіх децентралізації. Такої ж думки і новообраний голова Холминської громади, що у Корюківському районі, Олександр Шевчик (47,5 % голосів виборців).
Холми довго йшли до створення ОТГ, оскільки ЦВК не могла призначити виборів, адже до складу громади входить село Радомка сусіднього Семенівського району.
Олександр Шевчик: «Холминщина є унікальною громадою не лише тому, що об’єднала людей двох районів, а й тому що ми отримали шанс відновити втрачений потенціал. Ставлю собі за мету відродити втрачене, маю бажання і досвід, а також, що не менш важливо, підтримку бюджетоутворюючих підприємств громади. Вважаю, що наші ресурси, а це ліс і земля, є достатньо багатими, щоб давати людям роботу і гідне життя, а раді ОТГ — можливість розвитку території. Основні завдання на новій посаді — стабільне функціонування і поступове відновлення освітніх закладів, закладів медицини.
Друге — безпека громади, тобто відновлення доріг, освітлення вулиць, облаштування відео спостереження, ефективна робота пожежної охорони. Третє — благоустрій території громади. Переконаний – ми зможемо досягти всього, оскільки реформу децентралізації підтримує президент України Петро Порошенко. Ми віримо, що реформу буде доведено до логічного завершення».
Ще одна громада, жителі якої вирішили господарювати без колишнього районного центру — Тупичівська, що на Городнянщині. Громада загалом невелика: окрім самого Тупичева, ще Тополівка, Бурівка, Безиків та Великий Листвен. Хронічне недофінансування та відсутність перспектив підштовхнули місцевих жителів до активного створення спроможної громади. Новообраний голова, яка до цього очолювала місцеву сільраду, Лариса Шовкова, також впевнена в успіху наміченого. Вона впевнено перемогла на виборах, отримавши підтримку 92,5 % виборців.
На території громади знаходяться опорна школа, ясла-садок, підлітковий клуб «Сучасник», лікарська амбулаторія, відділення швидкої допомоги, дільницяі РЕМ, сільське споживче товариство, поштове відділення, бібліотека для дорослих і дитяча, аптека, ветеринарна аптека, автостанція, дільниця газового господарства, два філіала ритуальних служб, Святопокровська церква і при ній – будинок для людей похилого віку, лісництво, ДП «Укрспирт» «Ковальовське МПД», ФГ «Лавр» та СТОВ «Тупичівське».
За час каденції Лариси Шовкової уже зробили ремонт громадських колодязів, встановили автобусну зупинку біля Тополівки. Відкрили перукарню у селі, яка працює два дні на тиждень, майстерню по ремонту одягу, залучили до роботи майстра по ремонту взуття. Провели поточний ремонт поштового відділення, відновили вуличне освітлення після грозових нальотів, встановили близько 400 метрів огорожі біля нежилих будинків.
Облаштоване житло для молодих спеціалістів – медсестри, фармацевта, вчительки і працівника будинку культури. Тут же є кімната, де за необхідності можуть переночувати водії регулярних рейсів. Таких рейсів у Тупичеві два – «Івашкіка–Чернігів» та «Великий Листвен—Чернігів».
- Пам’ятаю, що кожен новий президент приходив до влади із обіцянкою реформи самоврядування. Втім вперше наблизитись до реформи вдалося тільки зараз. У разі успіху реформи ОТГ та інших – медичної, пенсійної, освітньої - Тупичівська громада впевнено стоятиме на ногах і підтримуватиме інші населені пункти. Народ у нас розумний, трудолюбивий. Прийде час – і громадяни самі розберуться, що для них краще. Не втратити б тільки час, — наголосила Лариса Шовкова.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські скерували до суду провадження щодо посадовця лісгоспу за фактом сприяння незаконній порубці дерев 16:06
Слідчі поліції за оперативного супроводу СБУ та під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом неналежного виконання мешканцем Ніжинського району своїх посадових обов’язків, що сприяло незаконній порубці лісу. Збитки, завдані державі, склали понад 1,6 мільйона гривень.
Чернігівський рибоохоронний патруль підводить підсумки нерестової кампанії 2025 року 15:39
З 1 квітня по 30 червня 2025 року на водоймах Чернігівської області тривала нерестова заборона на вилов водних біоресурсів.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 16 чернігівців 15:04
Чергові рішення комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією рф проти України, затверджені виконавчим комітетом Чернігівської міської ради 9 липня.
«Діалог влади та бізнесу»: на Чернігівщині обговорили шляхи подолання дефіциту робітничих професій та економічних бар’єрів 14:37
Чергова онлайн-зустріч регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу» відбулася сьогодні. Серед основних питань – подолання кадрової кризи у виробничих галузях та підтримка регіонального підприємництва.

Нардеп Олена Шуляк: Завдяки реформі цифровізації доступ до високошвидкісного інтернету вперше отримали понад 3000 українських сіл 14:16
Загальний економічний та антикорупційний ефект від реформи цифровізації, яку почали впроваджувати в 2019 році, вже перевищив 66 млрд грн.