Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 24 квітня, 18:45:07

Громади Чернігівщини обирають надійних керманичів

01.11.2017   16:21Агенцiя

У неділю, 29 жовтня, у 14 новостворених ОТГ Чернігівщини обирали голів і депутатів рад. Більшість претендентів — самовисуванці. Варто зауважити, що зараз політичні партії не викликають довіри у громади. Саме тому, часто самовисуванці не афішують свою схильність до якоїсь з політичних сил.

Люди, які йдуть в очільники громад, вірять в успіх децентралізації. Такої ж думки і новообраний голова Холминської громади, що у Корюківському районі, Олександр Шевчик (47,5 % голосів виборців).
Холми довго йшли до створення ОТГ, оскільки ЦВК не могла призначити виборів, адже до складу громади входить село Радомка сусіднього Семенівського району.

Олександр Шевчик: «Холминщина є унікальною громадою не лише тому, що об’єднала людей двох районів, а й тому що ми отримали шанс відновити втрачений потенціал. Ставлю собі за мету відродити втрачене, маю бажання і досвід, а також, що не менш важливо, підтримку бюджетоутворюючих підприємств громади. Вважаю, що наші ресурси, а це ліс і земля, є достатньо багатими, щоб давати людям роботу і гідне життя, а раді ОТГ — можливість розвитку території. Основні завдання на новій посаді — стабільне функціонування і поступове відновлення освітніх закладів, закладів медицини.

Друге — безпека громади, тобто відновлення доріг, освітлення вулиць, облаштування відео спостереження, ефективна робота пожежної охорони. Третє — благоустрій території громади. Переконаний – ми зможемо досягти всього, оскільки реформу децентралізації підтримує президент України Петро Порошенко. Ми віримо, що реформу буде доведено до логічного завершення».

Ще одна громада, жителі якої вирішили господарювати без колишнього районного центру — Тупичівська, що на Городнянщині. Громада загалом невелика: окрім самого Тупичева, ще Тополівка, Бурівка, Безиків та Великий Листвен. Хронічне недофінансування та відсутність перспектив підштовхнули місцевих жителів до активного створення спроможної громади. Новообраний голова, яка до цього очолювала місцеву сільраду, Лариса Шовкова, також впевнена  в успіху наміченого. Вона впевнено перемогла на виборах, отримавши підтримку 92,5 % виборців.

На території громади знаходяться опорна школа, ясла-садок, підлітковий клуб «Сучасник», лікарська амбулаторія, відділення швидкої допомоги, дільницяі РЕМ, сільське споживче товариство, поштове відділення, бібліотека для дорослих і дитяча, аптека, ветеринарна аптека, автостанція, дільниця газового господарства, два філіала ритуальних служб, Святопокровська церква і при ній – будинок для людей похилого віку, лісництво, ДП «Укрспирт» «Ковальовське МПД», ФГ «Лавр» та СТОВ «Тупичівське».

За час каденції Лариси Шовкової уже зробили ремонт громадських колодязів, встановили автобусну зупинку біля Тополівки. Відкрили перукарню у селі, яка працює два дні на тиждень, майстерню по ремонту одягу, залучили до роботи майстра по ремонту взуття. Провели поточний ремонт поштового відділення, відновили вуличне освітлення після грозових нальотів, встановили близько 400 метрів огорожі біля нежилих будинків.
Облаштоване житло для молодих спеціалістів – медсестри, фармацевта, вчительки і працівника будинку культури. Тут же є кімната, де за необхідності можуть переночувати водії регулярних рейсів. Таких рейсів у Тупичеві два – «Івашкіка–Чернігів» та «Великий Листвен—Чернігів».

- Пам’ятаю, що кожен новий президент приходив до влади із обіцянкою реформи самоврядування. Втім вперше наблизитись до реформи вдалося тільки зараз. У разі успіху реформи ОТГ та інших – медичної, пенсійної, освітньої - Тупичівська громада впевнено стоятиме на ногах і підтримуватиме інші населені пункти. Народ у нас розумний, трудолюбивий. Прийде час – і громадяни самі розберуться, що для них краще. Не втратити б тільки час, — наголосила Лариса Шовкова.

Останні новини Чернігівщини

365 пожеж в природній екосистемі Чернігівщини з початку року: чому виникають та як запобігти 18:11

«До речі, це майже в два рази більше, ніж за аналогічний період минулого року (186 надзвичайних ситуацій), – повідомив на брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олександр Бобро, заступник начальника Головного управління із запобігання надзвичайним ситуаціям ГУ ДСНС України в області. – 356 із них – суха трава та сміття на відкритих територіях, а 9 пожеж – це лісові масиви та насадження».

Бізнес, який постраждав під час ракетних ударів 17 квітня, може отримати грант на відновлення від МОМ 18:08

Міжнародна організація з міграції (МОМ) в рамках проєкту «Життєздатність+ Економічна інтеграція внутрішньо переміщених осіб та постраждалих від війни», що фінансується Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) через Банк розвитку KfW, допоможе чернігівським підприємцям.

На Чернігівщині до 11 років позбавлення волі засуджено двох російських військових, які катували та жорстоко поводились з цивільним 18:03

Поліція завершила досудове розслідування та скерували до суду провадження, щодо двох російських військовослужбовців, які 6 березня 2022 року затримали цивільного місцевого мешканця у селі Слобода Чернігівського району. Чоловіка тяжко побили та погрожували спалити живцем.

Майстер–клас для спортивної спільноти Чернігівщини від володаря першої олімпійської медалі на Чернігівщині Олександра Батюка 18:01

Цьогоріч виповнюється сорок років з часу проведення XIV Зимових Олімпійських ігор у місті Сараєво (на той час Соціалістична Федеративна Республіка Югославія). Тоді у далекому 1984 році на цих престижних міжнародних змаганнях наш земляк, відомий український лижник Олександр Батюк виборов срібло у складі команди з лижної естафети 4х10 км.

На Чернігівщині запрацювали одразу дев’ять поліцейських станцій 11:39

Сьогодні в Остерській ТГ та ще у восьми громадах області розпочали роботу нові поліцейські станції. Допомагати, дбати про безпеку і захищати місцевих мешканців відтепер будуть дев’ять поліцейських офіцерів громад.